Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Chcete terénny Transit? Už taký existuje

Ford ukázal novú verziu svojho modelu Transit s názvom Trail. Tá bude predvádzať podobné vylepšenia ako má aj menší Transit Trail Custom, ale prinesie ešte extrémnejšie prevedenie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
11.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Ford

Chcete terénny Transit? Už...

Auto-moto zaujímavosti

Základnou myšlienkou na stavbu Transitu Trail bol fakt, že mnoho zákazníkov, najmä v USA, kde Trail vznikne, prerába dodávky na kompaktné vozidlá na štýl karavanov, v ktorých sa dá bývať. Preto je terénnejšia nátura vozidla naozaj žiadúca a Ford sa tak chopil malej medzery na trhu. Nech je medzera akokoľvek malá, pri kúpe nového základu RV rigu sú budúci majitelia ochotní investovať nemalé prostriedky, aby mali spoľahlivé a dobré auto. Veď aj Mercedes ponúka niečo podobné so Sprinterom a Volkswagen má tiež v repertoári, aj keď nie americkom, Crafter s pohonom všetkých kolies a upraveným podvozkom.

Chcete terénny Transit? Už taký existujeZdroj: Ford

Transit Trail dostane najmä iný podvozok, ktorý bude mať zväčšenú svetlú výšku. Tej pribudlo takmer 9 cm a zväčšil sa aj rozchod náprav až o 7 cm oproti základnému prevedeniu. Práve rozšírenie náprav pomôže stabilite vysokého Transitu Trail aj v terénnejšom prostredí. Vozidlo stojí na 16-palcových zliatinových diskoch s čiernym povrchom a má obuté pneumatiky Goodyear Wrangler Workhorse s priemerom 30,5 palca, čo je v našich jednotkách 77,5 centimetra.

Chcete terénny Transit? Už taký existujeZdroj: Ford

Rozdielny bude aj vzhľad, najmä v prednej časti. Predný nárazník vyzerá pevnejšie a odolnejšie a okolo kolies majú blatníky výrazné plastové lemovanie, ktoré ich má ochrániť pred odletujúcimi kamienkami. Taktiež pribudli zásterky za kolesami. Dôležitou zmenou je tiež trubka chrániaca podbehy na oboch stranách. Na výber bude z 3 alternatív karosérie, čo sa týka veľkosti. Základom bude verzia L3 so strednou výškou strechy H2, viac miesta na hlavy v prestavanom kempovacom zariadení prinesie výška H3 a najväčsia možnosť v ponuke bude mať označenie L4 H3, čiže ponúkne ešte väčšiu dĺžku karosérie.

Chcete terénny Transit? Už taký existujeZdroj: Ford

Štandardom pre Transit Trail bude 12-palcový dotykový displej so systémom Sync4. V ponuke bude hneď niekoľko zásuviek, ktoré budú nielen vo forme USB, ale aj vo forme okrúhlych 12-voltových a pre Ameriku typických 110-voltových na pripojenie štandardných spotrebičov a nabíjačiek. Vnútri zadnej časti bude, podľa manuálu, možné vŕtať a upevňovať police, či skrinky podľa požiadaviek konkrétneho vedúceho prestavby. V ponuke výbavy bude aj balík Upfitter, Ktorý pridá vonkajšie svetelné rampy, inú stredovú konzolu a prídavný panel na poistky. Bude maž tiež dve AGM batérie a modifikované zapojenie, aby bola stavba karavanu omnoho jednoduchšia. Ďalšou z možností doplnkovej výbavy bude vetrák v streche.

Chcete terénny Transit? Už taký existujeZdroj: Ford

O pohon Transitu Trail sa bude starať 3,5-litrový motor V6 s prepĺňaním a výkonom 231 kW (315 k). Krútiaci moment bude 543 Nm a motor bude spolupracovať s 10-stupňovou automatickou prevodovkou, ktorá bude poháňať všetky štyri kolesá. Bude ponúkať 5 režimov, ktoré sú Normal, eko, blato, ťahanie prívesu a klzký povrch.

O rozšírení tejto verzie do Európy nemôžeme ani rozmýšľať. Je to prudko špecifická záležitosť pre severnú Ameriku, aj keď si by si určite pár jedincov k nej cestu našlo. Stále sa to dá vyriešiť individuálnym importom a dovozom. Akurát je otázne ako takto veľké auto vojde do kontajnera. Alebo si skúste prestavať našu verziu s použitím amerických náprav. Možno to je jednoduchšie ako samotný import celého auta.

Chcete terénny Transit? Už taký existuje

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Niektoré modely Fordu pôjdu do dôchodku. Ktoré to budú?Automobilka Ford sa chystá na reštrukturalizáciu svojho portfólia naozaj výrazne. Nové...8. November, 2022
02Volvo má novú elektrickú vlajkovú loď EX90O tom, že Volvo má blízky vzťah k elektrickej budúcnosti ste už určite počuli. Prvým...10. November, 2022
03Prvá jazda: BMW iX M60 - Efektívny maniakBMW si necháva všetky dvierka otvorené a okrem elektromobilov ďalej rozvíja aj spaľovacie...17. Október, 2022