Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Chladenie sedadiel o 12 °C: 4x4 Mercedes-AMG kabrio delo

Plátenná strecha so systémom chladenia sedadiel, radový 6-valec a pohon 4x4. Všetko, čo si majetný milovník vetra vo vlasoch môže v agilnom monštre bez strechy priať . Mercedes-AMG CLE 53 je beštia pripravená bodovať!

rufus v Video sekcia
10.05.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mercedes-amg.com

Video: Mercedes AMG CLE 53...

Video sekcia

Zabudni na hybridy. Klasika s vylepšenými parametrami je to pravé, čo milovník brutálnych mašín chce. Špeciálne, ak vyhľadáva vietor vo vlasoch. Čo ponúka tento krásavec? 

Nový Mercedes-AMG CLE 53 kabriolet

4-miestny kabriolet AMG rozširuje ponuku najnovších 2-dverových vozidiel strednej veľkosti renomovaného výrobcu. Toto tu ešte nebolo. Po predstavení verzie Cabriolet Mercedes-Benz CLE, prichádza automobil navrhnutý tak, aby nahradil dvojdverové verzie Triedy C a Triedy E, a vysokovýkonnú verziu kupé AMG CLE 53. Hnacie ústrojenstvo druhého modelu bolo osadené do karosérie prvého modelu, aby vznikol ešte dokonalejší CLE 53 Cabriolet. Tento stroj konkurenciu nepoteší.  

Chladenie sedadiel až o 12 °C

Čerešničkou na torte praktických vylepšení je "nadprirodzená" schopnosť automobilu ochradzovať sedadlá. Špeciálna povrchová úprava kožou čalúnených sedadiel je schopná na slnku ochladiť povrch až o 12 stupňov Celzia v porovnaní s bežnou kožou. Táto výnimočná schopnosť posúva hranicu komfortu na úplne inú úroveň.

4x4 kabriolet pre náročných

Mercedes-AMG CLE 53 kabriolet je špecialita, ktorú možno opísať ako vrchol všetkých vrcholov V úzkom segmente sa rozhodne nestratí. Hnacie ústrojenstvo ostalo rovnaké ako u kupé AMG. 3,0-litrový preplňovaný a mierne hybridný radový 6-valec poháňa všetky 4-kolesá prostredníctvom 9-stupňovej automatickej prevodovky. Celkovo produkuje 443 koní a krútiaci moment 560 Nm, ktorý môže vodič krátkodobo (na 10 sekúnd v režime overboost) zvýšiť na 600 Nm. 

443 koní bez strechy

Kabriolet má rovnakú sadu technológií ako jeho kupé súrodenec, ale strhne zákazníka na svoj sexepíl. Variabilný systém pohonu všetkých 4 kolies s režimom drift (v štvormiestnom kabriolete), adaptívne odpruženie AMG Ride Control a štandardné riadenie zadnej nápravy. Vďaka variabilným pohonom oboch náprav 4Matic+ zvláda akceleráciu z miesta na 100 km/h za 4,4 sekundy. Zvládne to aj o 2 desatiny rýchlejšie v prípade, že si zákazník objedná paket AMG Dynamic Plus s režimom Race Start. Rovnakým upgradom sa dá dostať z maximálnej rýchlosti 250 na 270 kilometrov za hodinu. Túto zmenu má na starosti balíček AMG Driver’s. 

Kvalitné brzdy a celoročné využitie

O skvelé brzdové reakcie sa postará kvalitný brzdový systém s 370-milimetrovými prednými a 360-milimetrovými zadnými kotúčmi a so 4-rpiestikovými strmeňmi vpredu. Brzdeniu sekunduje aj pohodlie, ktoré zabezpečuje podvozok s adaptívnymi tlmičmi kombinovanými s oceľovými pružinami a štandardne dodávaný systém riadenia zadných kolies. Nový nemecký kabriolet nemenil to, čo je dobré a vsadil na klasickú látkovú strechu, ktorá bude dostupná v čiernej, červenej alebo sivej farbe. Nie je hocijaká. Je to viacvrstvová technológia, ktorá umožňuje celoročné využívanie automobilu.

Skladanie strechy za 20 sekúnd

Bonusovou vlastnosťou je schopnosť tlmiť aerodynamický hluk. Otvárať a zatvárať ju možno (elektricky) aj počas jazdy. Skladanie a rozkladanie je fukčné až do rýchlosti 60 kilometrov za hodinu, Koľko poskladanie strechy trvá? Celý proces nezaberie viac ako 20 sekúnd. V nezloženom stave ponúka kabriolet batožinový priestor s objemom 375 litrov. Po sklopení sa zvýši na 285 litrov a Mercedes to premyslel do bodky. K tomu prídáva aj zadné sklopné sedadlá delené v pomere 60:40.

Pohodlie bez aj so strechou

O komfort posádky pri jazde bez strechy sa stará veterný elektricky ovládaný deflektor Aircap. Okrem chladenia je samozrejme k dispozícii aj vyhrievanie a ventilácia sedadiel. Špeciálne prieduchy sú v oblasti krku, vďaka tomu možno s kabrioletom pohodlne jazdiť aj v zime a v chladnom počasí.Zaujímavá je aj možnosť naklápať stredový dotykový displej v rozsahu od 15 do 40 stupňov. Týmto spôsobom sa dá vyhnúť nepríjemným odleskom. Vďaka tomu je príjemné využiívať automobil aj v ostrom svetle.

Cena a príchod na trh

Mercedes zatiaľ neoznámil ceny pre CLE 53 Cabriolet. Bude však rozhodne vyššia ako 73 075 libier, v prepočte vyššia ako 85 000 eur. Kto si však tento automobil kupuje, určite nemá prísne stanovený rozpočet. Ako sa tento skvostný kabriolet s výnimočnými vlastnosťami osvedčí na trhu? To ukáže už čoskoro čas. Prví zákazníci dostanú svoj nový kabriolet ešte počas tohtoročnej letnej sezóny. 

Zdroj: mercedes-amg.com  

Mercedes-AMG CLE 53 kabriolet

Video: Mercedes AMG CLE 53 cabrio (2024)

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01850 l kufor za 22 000 €: Berlingo - nafta aj benzínNový Citroën Berlingo ponúka vlastnosti, ktoré málokto dokáže prekonať. Praktické možnosti...4. Máj, 2024
02Jazda cez vodu za 2 000 € : Čo sa stane, ak motor nasaje vodu? Ak ste si mysleli, že prejazd autom cez vodu je len nevinná zábava, mýlite sa. Zábavná...6. Máj, 2024
03Alkozámok a iné asistenty: Toto sú povinné novinky od júla 2024Každé nové auto bude musieť podľa nariadení EÚ od júla 2024 disponovať novými prvkami -...8. Máj, 2024