Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Čo je zaujímavé na Forde Tourneo Custom Active?

Ford pridal do portfólia úžitkových modelov novú verziu Tourneo Custom Active. Je však pravda, že tento úžitkový automobil sa skôr chce radiť k osobným, má na to vnútornú výbavu a tiež imidž. Ten je naviac podporený práve verziou Active, ktorá pridáva dobrodružné ambície priamo do vizáže.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

Čo je zaujímavé na Forde...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka však má v pamäti aj tých, čo reálne potrebujú úžikovú verziu a pre naozaj pracovný Transit Custom má v ponuke verziu Trail. Avšak Tourneo Custom sa hrdo môže postaviť konkurencii aj z hľadiska komfortu a prevedenia interiérových prvkov. V čom sa teda líši od bežných verzií, alebo konkurencie?

1. Má špecifický vzhľad

Verzia Active má presne rovnaké detialy ako Focus s rovnakým doplnkom názvu. Má iné nárazníky lakované sivou metalízou a má tiež bočné polepy, ktoré symbolizujú väčšiu odolnoť. Práve tu je možno najväčší strach o odolnosť, lebo pri výkonnejšom vysokotlakom čističi môžu zísť dole.

Niekoľko detailov je iných aj v interiéri Poťahy vpredu majú sivomodré logo verzie Active a na prístrojovej doske sú zase tmavomodré lišty. Nevýhodou Tournea je, že nemá v ponuke automatickú klimatizáciu, ale to nie je veľká prekážka, aj manuálna má dobré nastavenie a ľahko sa dá korigovať teplota vo vnútri.

Ford Tourneo Custom ActiveZdroj: Autobazar.EU

2. Môže mať samosvorný diferenciál

Ford ponúkne pre verziu Active aj samosvorný diferenciál. Ale má to jeden háčik, je dostupný len pre verziu s manuálnou prevodovkou. To znamená, že kus na fotkách samosvor nemôže mať, lebo má automatickú prevodovku. Nebudete ho až tak potrebovať, ale pri aktívnom používaní na surfovanie sa môže hodiť.

Rozdielom medzi automatom a manuálom nie je len monžosť samosvorného diferenciálu. Manuál je spojený s motorom, ktorý má mild-hybridný doplnok. Ten dokáže znížiť spotrebu až o liter oproti rovnakému motoru pred implementáciou. To znamená, že medzi automatom a manuálom je aktuálne rozdiel spotreby približne 1,5 litra.

Ford Tourneo Custom ActiveZdroj: Autobazar.EU

3. Má šesť samostatných sedadiel vzadu

Najväčšou devízou tohto modelu je usporiadanie sedadiel. Osem miest, pričom dve predné su fixné a so zadnými sa dá čarovať je pre takúto alternatívu naozaj výborných. Zadných 6 sedadiel je samostatných, čo je úplne dokonalé riešenie. Môžete nechať taký počet ako potrebujete. Môžete vyhodiť tie stredné a pomedzi sedadlá sa zmestia naozaj dlhé predmety potrebné pre prácu, alebo nebodaj surf.

V prípade potreby prevozu bicyklov je tiež možnosť prestavať sedadlá tak, aby sa do zadnej časti vošlo 5. Vlastne v takom prípade len vyhodíte zadné tri sedadlá a máte priestoru až priveľa. Veľkým bonusom je dvojica posuvných dverí, čo uľahčuje prístup na šesťicu zadných sedadiel. Ak vozíte piatich, tak je možno zaujímavé vyložiť stredné sedadlo v strednom rade a spraviť tak priechod bez nutnosti vyklápať bočné sedadlá.

Ford Tourneo Custom ActiveZdroj: Autobazar.EU

4. Dve dĺžkové verzie sú akurát

Ford stavil na ponuku dvoch dĺžkových verzii. Má ich označené veľmi jednoducho L1 a L2. Ak by ste bádali, aká dĺžka auta stojí pred vami, tak sa pozrite na miesto medzi posuvnými dverami na boku a zadným kolesom. Ak je tam necelých 10 centimetrov, tak je to L1 a ak je tam viac, tak L2. V reále je tento rozdiel očividný a ako si ho všimnete prvýkrát, tak budete ľahko identifikovať o ktorú verziu ide.

Trochu kompaktnejšie pôsobí, samozrejme, L1. A práve táto verzia je aj ľahšia na manévrovanie. Predsalen, ten dlhý rázvor sa musí niekde prejaviť. To však neznamená, že L2 je neobratná. Dá sa ľahko naučiť jazdiť aj s ňou, akurát na začiatku vudú nájazdové nadchádzania omnoho štedrejšie. Keď budeme kritickí, tak L2 Tourneo Custom je len o kúsok dlhšie ako Mercedes GLS.

Ford Tourneo Custom ActiveZdroj: Autobazar.EU

5. Je medzi triedami

Reálne, keď si sadnete do modelov Citroën Spacetourer, Peugeot Traveller, Toyota Proace Verso, Opel Zafira Life a potom presadnete do Tournea Custom, tak budete mať pocit, že sedíte vo väčšom aute. A tento pocit nie je len vpredu, ale aj na zadných miestach. Dĺžkovo sú síce rovnaké, ale vo Forde je väčšia vnútorná výška. Nečudo, keďže Ford meria 205 centimetrov a štvoričky majú 190 centimetrov.

Väčšia výška je však výsadou verzie Active, ktorá má pozdĺžne nosiče na streche, reálny rozdiel je približne 10 centimetrov. Aj napriek tomu však Tourneo Custom pôsobí mohutnejšie a dáva pocit štedrejšieho vnútorného priestoru.

Ford Tourneo Custom ActiveZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Ford S-Max bude mať hybridný pohon, tento hybrid má zmyselMPV sú na ústupe, čo je vidno na ponuke, ale tie od Fordu sú stále celkom slušne úspešné....12. Február, 2021
025 vecí, čo nás zaujali na Hyundai i30 FastbackHyundai nedávno predviedol facelift modelu i30. Ten je pre automobilku takmer rovnako...23. Február, 2021
03Ešte rok a Ford Mondeo skončíKedysi mal Ford Sierru. Tú však nahradil v roku 1993 moderným modelom Mondeo. Ale situácia...31. Marec, 2021