Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericana

Volkswagen predstavil novinku na poli úžitkových vozidiel. Tentoraz je ňou nová verzia najmenšieho úžitkového modelu Caddy. PanAmericana má jemné terénne vylepšenia vzhľadu, ktoré budú odlišné od ostatných verzií.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
14.07.2021
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Volkswagen

Dobrodružne ladený...

Auto-moto zaujímavosti

PanAmericana teda nahradí verziu Alltrack, ktorú mala predchádzajúca generácia tohto modelu. Avšak v tomto prípade nebude auto výrazne terénne, ale reálne s ním do ozajstného terénu nemá veľmi zmysel ísť.

Novinka v ponuke bude mať plastové lemy blatníkov, ale aj plastovú ochranu podvozku, ktorú bežné Caddy majú v príslušenstve. Najviditeľnejšia bude táto ochranná vrstva v spodnej časti nárazníkov. Presne tam je totiž prvok, ktorý naviac umocňuje terénny vzhľad malej dodávky, alebo malého MPV, podľa zvolenej verzie.

Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericanaZdroj: Volkswagen

Takto vybavený Caddy bude mať 17-palcové zliatinové disky a naviac pribudnú aj nápelky na bokoch auta. Základnou výbavou budú LED svetlá nielen vzadu, ale aj vpredu a tiež strešné lišty striebornej farby budú štandardne. Výber farieb bude trochu obmedzený, ale dostali sa do neho pekné odtiene. Okrem bronzovej metalízy bude v ponuke aj modrá metalíza, strieborná, čierna s perleťovým efektom a tiež základná biela Candy.

Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericanaZdroj: Volkswagen

Použitie novej platformy umožňuje použiť aj benzínový motor 1,5 TSI, ktorý dosahuje výkon 85 kW (115 k). Naftové verzie sú výlučne pod taktovkou dvojlitra. TDI má ale dva výkony. Buď teda 75 kW (102 k), alebo 90 kW (122 k). Štandardne budú všetky verzie predokolkami so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Ale za príplatok bude v ponuke aj dvojspojkový sedemstupňový automat a pohon všetkých kolies 4Motion.

Ak je PanAmericana verziou úžitkového vozidla, tak dokáže odviezť až 680 kilogramov záťaže a v prípade osobnej verzie je tento údaj 525 kilogramov. Aj táto verzia ponúkne všetky bezpečnostné prvky, asistenčné systémy a komfortné vylepšenia, ktoré ponúka táto generácia Caddy.

Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericanaZdroj: Volkswagen

Takýto model však nebude na trhu osamotený. Aj Renault s modelom Kangoo plánuje nasadiť terénnejšie vyzerajúcu alternatívu. Avšak oproti nemu bude mať Caddy naviac možnosť pohonu všetkých kolies 4Motion. A netreba zabudnúť ani na Citroën Berlingo a Peugeot Rifter, ktoré tiež môžu vyzerať trochu drsnejšie a odolnejšie.

Je jasné, že PanAmericana bude o niečo drahšia ako ostatné základné verzie, ale je to práve ona, ktorá ešte viac postaví model Caddy do svetla MPV a nie úžitkových vozidiel.

Dobrodružne ladený Volkswagen Caddy bude mať názov PanAmericanaZdroj: Volkswagen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

015 vecí, ktoré nás zaujali na BMW M8 CompetitionBMW má v ponuke model s číselným označením 8. A žiadne iné vyššie číslo už neponúka. Takže...15. Jún, 2021
02Volkswagen ID.4 GTX je vlasne GTI, ale elektrické a s bubnovými brzdami vzaduZosumarizujme si to hneď na začiatku. Keď je niektorá verzia Volkswagenu s benzínovým...6. Máj, 2021
03Volkswagen vylepšil svoj malý model Polo, naftu nehľadajteVolkswagen Polo nie je najmenší model značky, veď predsa existuje aj up!, ale rozhodne má...29. Apríl, 2021