Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Golf Rallye G60 rarita: Po prerábke za polovicu ceny na predaj za 42 000 €

Raritný Golf Rallye G60 od prerábky najazdil len 2 238 km a môže byť tvoj. Čo ponúka pôsobivý rallye 4-kolesový miláčik skutočnému fanatikovi vzácnych strojov? Po prerábke za 20 000 € na predaj za 42 000 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bytbil.com

VW Golf rarita po prerábke...

Auto-moto zaujímavosti

Pozornosť upútala populárna GTI verzia, ale aj obyčajnejšie kúsky ako tento Golf Rally G60 z roku 1989. Homologizácia nedištancuje tento odvážny rally špeciál s kompresorom a pohonom všetkých kolies. Len chvíľu po tomto označení začala sláva ikonického Golfu R. Erkový rad má tiež svoju slávu. Jeho predchodca si pritom pre seba ukradol nemalý podiel. K úspechu nepotreboval extrémne prekračovanie svojho tieňa.

VW Golf Rallye 1989 Zdroj: BytBil.com

Golf Rallye G60 so 4x4 pohonom

Volkswagen Golf. Bola to modla predajov. Dnes, po viacerých dekádach od začiatku výroby, je presne tým, čím tento model bol na začiatku úspešnej kariéry. Ak chceš vsadiť na istotu, skratku VW Golf rozhodne neobchádzaj. Môže sa stať, že po zmapovaní portfólia iných značiek, skončíš spať pri Volkswagene Golf. To stále nehovoríme o fáme, aká sa spája s označením Golf Rallye G60.

VW Golf Rallye 1989 Zdroj: BytBil.com

Širšie telo, lepšie parametre

V porovnaní s Golfom druhej generácie ponúka Golf Rallye G6 väčší rozchod kolies. Táto zmena si vyžiadala väčšie a širšie blatníky, ktoré už viac pripomínajú toho času dôležité eso, Lanciu Delta HF Integrale. Vďaka tejto úprave sa Rallye verzia lepšie držala na trati. Nečakaj žiaden šialený názov v dodatočnom opise modelu. Táto štvorkolka so Syncro pohonom ponúka 160 koní a 225 Nm. To nie je dnešný rekord, v čase prevratu bol trh však zvyknutý na autá s asi 139 atmosférickými koňmi.

5 000 vyrobených exemplárov

Ide o pomerne malosériovú výrobu. Na celom svete bolo vyrobených len 5 000 Golfov Rallye G60. Ak si nadobudol dojem, že ide o svojho času ospevovaný model, reálna odpoveď je mätúca. Golf Rallye G6 sa predával za dvojnásobok ceny Golfu GTI a to je už skutočne veľký príplatok. Nebol takým ternom, až kým čas nezapracoval na ich reálnom počte kusov. Preživší sa môže tešiť úspechu aj vďaka nie práve príjemným skúsenostiam na trhu. Nájsť Golf Rallye v zachovalom stave na predaj na internete, je viac ako výnimočná udalosť. Teraz je na predaj 1 exemplár vo Švédsku. Vzdialenosť ťa v jeho prípade nemusí príliš trápiť, jedine, že by si vedel uvoľniť prostriedky na kúpu. Čo sa týka ceny je vysoká, rovnako ako je zaujímavá nielen hodnota automobilu.

Technický stav + rozsiahla rekonštrukcia

Poďme sa pozrieť do histórie tohto konkrétneho exemplára. Bol vyrobený ešte v roku 1989. To znamená dosť dávno na to, aby zub času zanechal stopy na jeho technickom stave. To sa však nestalo, celý svoj život bol súčasťou súkromnej zbierky s náležitou starostlivosťou. Akoby to nestačilo, dostal k tomu všetkému rozsiahlu prerábku.

VW Golf Rallye 1989 Zdroj: BytBil.com

Minimálny nájazd len 2 238 km

Modernizácia prebehla úspešne a od výmeny viacerých dôležitých častí najazdil tento stroj len minimálny nájazd. Po prerábke na jeho tachometri svieti spomínaný nájazd 2 238 km. Okrem toho automobil dostal veľké množstvo osviežujúcich vylepšení.

VW Golf Rallye 1989 interiérZdroj: BytBil.com

Detaily a nové vylepšenia

Medzinápravová spojka Haldex. Nový podvozok. Kvalitnejšie brzdy. To sú len niektoré zmeny, ktoré poctivý majiteľ doprial tomuto vozidlu. Základná technika ostáva nezmenená. Plusom tejto úpravy môže byť aj skutočnosť, že zmenami neprešiel vzhľad vozidla. Charateristický dizajn Golfu Rallye G60 môže byť rovnakým lákadlom ako prevedené citlivé zmeny. Jediným zásahom do vzhľadu vozidla sú vymenené kolesá za kvalitnejšie od značky OZ.

Golf Rallye G60 rarita s nájazdom len 2 238 kilometrov.Zdroj: BytBil.com

Hlavné piliere prerábky

Keď sa lepšie pozrieš na ponúkané vlastnosti, cena v texte nižšie ti bude pripadať omnoho pochopiteľnejšia. Rýchlosť a krása. Tieto 2 parametre si vybral majiteľ za hlavné piliere prerábky. Majiteľ si nenechal ujsť nápad umiestnenia originálneho prvku. Na podložku pod značku umiestnil nápis: „Kto potrebuje Ferrari?” V tomto prípade ide o viac ako o provokáciu. Tento krásavec naštve viacerých mladších kolegov. Modernejšie stroje v porovnaní s ním len blednú závisťou. Týka sa aj ceny, ktorú si tento majiteľ môže dovoliť pri predaji vozidla.

Golf Rallye G60 rarita s nájazdom len 2 238 kilometrov.Zdroj: BytBil.com

Cena - unikát na predaj

Predávajúci v texte odhaľuje pôsobivé detaily ak napríklad, že majiteľ investoval do prerábky necelých 20 000 eur, v prepočte asi 19 000 eur. Či už bolo jeho rozhodnutie odvážnym krokom a auto si môže v blízkom čase vyžiadať ďalšiu investíciu, ide o odvážny krok fanatika, ktorý automobilový svet miluje. Automobil je na predaj za 449 000 švédskych korún, v prepočte asi za 42 000 eur. Híkanie si nechaj pre seba. Rallye Golfy sa ponúkajú aj za vyššie sumy dokonca bez prerábky! Si pripravený investovať do výnimočného automobilu? Tak prepracovaný Golf na trhu takmer určite nenájdeš!

Zdroj: BytBil

VW Golf rarita po prerábke za 20 000 € nájazd len 2 238 km!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes lacnejší ako Fabia: SL beštia drtí konkurenciu aj po 30 rokoch!Povedal by si, že prídu časy, keď tento vysnívaný automobil získaš lacno aj v slušnom...8. Marec, 2022
0250-ročná Škoda 100 ako nová: Cena 7 700 €!Škoda 100 po polstoročí ako nová - rarita na predaj. 37 000 najazdených kilometrov na...10. Marec, 2022
03Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia! Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po...12. Marec, 2022