Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lacné SUV z Číny: Bronco Defender za 20 500 €!

Porsche pre Číňanov. Kríženec Land Roveru Defender a Fordu Bronco berie dych! Jetour Traveller je SUV monštrum z Číny s najlepšími vyhliadkami stať sa predajným hitom.  Čo ponúka delo s cenovkou v prepočte 20 500 eur? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: jetourglobal.com

Video: Jetour Traveller

Auto-moto zaujímavosti

Keď sa skríži bestseller Fordu a Land Roveru, nemôže vzniknúť auto, ktoré sa nestane hitom. Tak je to aj v tomto prípade. Úspech možno celkom isto predpokladať. Má všetko, čo potrebuje moderný automobil.

Jetour TravellerZdroj: jetourglobal.com

Porsche pre Číňanov

Dá sa povedať, že sa pozeráme na Porsche pre Číňanov. Nové lacné SUV je navrhnuté ex-dizajnérom Porsche. Presne vie, čo miestny trh potrebuje a prináša nový pohľad na moderný automobilový dizajn. Prienik východnej a západnej školy sa snúbi v podobe zaujímavého dizajnu. Autor, Saracoglu, pôsobil v rokoch 1998 až 2012 ako dizajnér Porsche. Svoju víziu dizajnu preniesol do vzhľadu Porsche 918 Spyder, Boxster a Cayman. V minulosti pracoval aj pre Ford. Nové SUV tak porovnávajú s Fordom Bronco a Land Roverom Defender.

Dizajnérsky klon

Automobil je plný prekvapení. Nebude tichým rivalom súčasnej konkurencie. Svoje meno ohlási celkom hlasno. Výrobca chystá celkom pútavú reklamu, pričom automobil aj napriek hore uvedenému, nemožno označiť ako kópiu akéhokoľvek modelu. Ak vozidlo navrhuje profík, ktorý stojí za dizajnom legendárneho Porsche 918, možno očakávať úspech. Nič nebráni tomu, aby sa z tohto automobilu stal predajný hit.

1 000 000 predaných kusov

Čínsky výrobca, automobilka Chery v minulom roku prekonala pomyselnú métu 1 000 000 predaných automobilov. Veľký podiel na počte predaných kusov nesie značka Jetour, ktorá je mladá. Vznikla len pred 5 rokmi. Jetour sa špecializuje primárne na výrobu SUV. Tento odkaz je v a modeloch hlboko zakorenený.

Jetour TravellerZdroj: jetourglobal.com

Cena + vzhľad

Trh tlačí cenu na čo najnižšiu úroveň. Súčasne však výrobcovia dbajú na pôsobivý vzhľad. Oboje sa podarilo skĺbiť v tele automobilu, ktorý disponuje skvelým dizajnom za, čo možno, najnižšiu cenu. Hakana Saracoglu pre Číňanov navrhuje už od roku 2012. O novo odhalenom SUV s názvom Jetour Traveller budeme určite počuť aj v Európe. Má všetky vlastnosti na to, aby expandoval na zahraničné trhy.

5-dverové SUV – špeciálne verzie

Lacné SUV poskytne slušný výkon v peknom balíčku parametrov v tele dlhom 4 583 milimetrov. Pre náročného zákazníka je k dispozícii aj predĺžená 4,8-metrová verzia s 2 pármi bočných dverí. Táto úprava už nebude predávaná s nízkou cenou. Jetour je 5-dverový a ostáva tomu tak aj v prípade 4,8-metrovej verzii. Dokonca aj v prípade 7-miestnej verzie, ktorá je dlhá 5 metrov.

Pohon

Výrobca ponúka Traveller s čisto benzínovými motormi a plug-in hybrid ústrojenstvom. Zákazník si vyberie benzínovú „ jedna-šestku“ doplnenú 7-stupňovou 2-spojkovou prevodovkou. „Dvojliter“ s turbom bude výkon na kolesá prenášať pomocou osemstupňového automatu. Hybrid ponúkne preplňovanú benzínovú „jedna-päťku“ a elektromotor.

4x4 pohon

V tomto agilnom tele nemôže chýbať 4x4 pohon. Štandardne prichádza s mechanickým pohonom všetkých 4 kolies so zámkom diferenciálu. Číňania okrem toho už skôr oznámili, že nové SUV bude k dispozícii aj so 6-valcom. Zároveň bude v ponuke aj čisto elektrické ústrojenstvo.

Jetour Traveller interiérZdroj: jetourglobal.com

Interiér

Na prvý pohľad ťa upúta netradičný 8-uholníkový volant s veľkou centrálnou dotykovou obrazovkou. Na stredovom tuneli sa nachádza ovládač off-roadových režimov. Aké materiály výrobca použije v interiéri? Svoje miesto dostane kombinácia kože a Alcantary. Fanúšikovia dobrodružných ciest sa môžu tešiť na rozsiahle príslušenstvo a výbavu, ktorá sa postará o posádku aj v ťažších podmienkach.  Výrobca ohlásil “šnorchle“ na brodenie a nemôže chýbať praktický stan na strechu.

Špecifické vlastnosti za dobrú cenu

Zatiaľ výrobca oficiálne nepotvrdil príchod do Európy. Jetour sa po expanzii na Stredný Východ a do Južnej Ameriky zameral na prienik na austrálsky trh. Cena Travelleru bude na domácom trhu štartovať na sume 149 800 CNY, v prepočte približne 20 500 eur. Toto je polovica ceny, ktorú Briti považujú za dobrú. Čo z toho vyplýva? Možný recept na úspech na svetovom trhu. Ako hodnotíš ponúkané parametre? Pozeráme sa na budúceho kráľa ponuky SUV aj u nás? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch pod článkom

Zdroj: Jetour

Jetour Traveller 2023 - monštrum z Číny s cenovkou 20 500 eur

Video: Jetour Traveller

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Prvé SUV Ferrari exceluje na snehu! Ferrari Purosangue nie je autombil, ktorý sa bežne dostane do podmienok mimo cestu. Táto...28. Február, 2023
02Malé combi so spotrebou 3,5 litra za 5 990 eur!Nízky nájazd a dízlový pohon môže byť zárukou kvalitných parametrov dostupného auta. Rarita...2. Marec, 2023
03Fiat Panda 4x4 ako moderné SUV pre smotánku!Talianski majstri si dali prekvapivý cieľ. Urobiť z tuctového automobilu zaujímavý artikel...24. Február, 2023