Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Luxusné EQS SUV má nový šat s logom Maybach

Mercedes postupne rozširuje jednotlivé ponuky modelov o nové a nové verzie. V rámci elektrického EQS SUV sa najnovšie do popredia dostala verzia s celým názvom Mercedes-Maybach EQS SUV 680. Kým samotné číslo môže byť tiež zaujímavé, tým ešte zaujímavejším je práve označenie s doplnkovým názvom Maybach.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Luxusné EQS SUV má nový...

Auto-moto zaujímavosti

Nemecká automobilka týmto modelom pripravila úplnú novinku, ktorá bude prvým elektrickým Maybachom, ktorý v novodobej histórii automobilky, či skôr sekcie Mercedesu vznikol. Doteraz sme predsa mali len Maybach S a Maybach GLS. EQS SUV je tak prvou lastovičkou, ktorá určite predznamenáva nie jar, ale búrku nových modelov.

Hlavným dizajnovým ťahom nového modelu je upravená maska v prednej časti, ktoré ma zvislé elementy, podobne ako spaľovacie protipóly v ponuke Mercedesu. V náduchoch na nárazníku, nie reálnych, je mriežka s tvarmi loga automobilky. Toto vyzerá ako fantastická a veľmi poctivo plánovaná robota. Ďalším zaujímavým prvkom môže byť dvojfarebné lakovanie s dvomi tónmi v jednotlivých častiach karosérie, ktoré sú predelené ručne lakovaným pásikom. Do lakovní zjavne zavítal niekto, kto už videl vozidlá z britského Goodwoodu.

Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachZdroj: Mercedes-Benz

Vráťme sa ale k tým náduchom v nárazníku. Sú v mriežke, ktorá síce nie je funkčná, ale zato je dychberúca. Rovnako tak sú dychberúce aj zliatinové disky s priemerom až 22 palcov. Posúvajú tradičný štýl Monoblock diskov ešte o stupienok vyššie a ponúkajú plochu naozaj ako kanálové poklopy. Úplne fantastické kanálové poklopy. Celkovo je dizajn príliš rovnaký ako na štandardnej verzii, ale to nevadí. Sú to práve detaily, ktoré dokážu odlíšiť.

Omnoho dôležitejšie je, že sa zmenil aj interiér. Ak budeme hovoriť striktne o prednej časti, tak Hyperscreen ostáva, rovnako ako dostávajú pohodlné sedadlá. Dôležitejšie miesta sú však vzadu. Tie ponúkajú aj rôzne druhy masáže, ale aj ventiláciu a vyhrievanie. Dôležitým faktorom je, že sú iba dve a dajú sa všemožne nastaviť. Pravá zadná sedačka prináša aj výsuvnú opierku nôh. Stredová konzola, ktorá je až do priestoru operadla v sebe skrýva nielen chladničku, ale aj držiak na poháre. Tieto vymoženosti sa dajú ešte rozšíriť príplatkom za interiér prvej triedy. Tých príplatkov je samozrejme viac, ale všetko sa motá okolo extrémneho luxusu na palube. Veď z ponuky individualizačného oddelenia Manufaktur prichádzajú aj drevené obklady s hnedou brezou, alebo hnedým orechom. Takisto môžete mať lakovaný čierny pianový povrch, ak chcete.

Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachZdroj: Mercedes-Benz

Tento model však nebude pomalý. Hovorí o tom maximálny výkon 490 kW (658 k) a krútiaci moment až 950 Nm. Týmto arzenálom sa dostane EQS SUV 680 v prevedení Maybach na stovku za 4,4 sekundy. Tento výkon je presne rovnaký ako má aj klasické nízke AMG EQS. Nabíjanie bude možné výkonom až 200 kW a na jedno nabitie prejde tento model až takmer šesťsto kilometrov. Ale vodič musí mať trpezlivosť.

Veľkou zmenou je úprava podvozku fungujúceho na vzduchovom princípe. Režim Maybach nahradil režim Comfort a je prispôsobený použitiu v takomto luxuse. Tu naozaj nemôže pasažierov nič vyrušovať.

Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachZdroj: Mercedes-Benz

O cene modelu Mercedes-Maybach EQS SUV 680 sa zatiaľ nehovorí. Ale na pláne je začiatok predaja v druhej polovici roku 2023, alebo prvej v roku 2024. Dovtedy musíme počkať a náš odhad je, že cena lepšie vybaveného kusu sa môže ľahko dostať ku 300 000 eurám.

Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvá jazda Mercedes EQS SUV: Dojazd, luxus a brutálny výkonMercedes na Slovenskom trhu ukázal najnovší prírastok do elektrickej rodiny, ktorý nesie...17. Február, 2023
02Mercedes-Benz GLC Coupe: Štýl nezabíja praktickosťPo predstavení novej generácie modelu Mercedes-Benz triedy GLC prichádza jeho druhá...15. Marec, 2023
03Test: Mercedes-Benz GLC 220d - Posúvanie stále vyššieKaždé auto rastie, preto vznikajú nové a menšie vozidlá. Pri raste triedy ML vznikla nová...29. Marec, 2023