Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMG

Nemecká automobilka Mercedes má teraz na pilno a optimalizuje štruktúru svojho portfólia pričom pridáva modernizácie všetkým autám, ktoré to potrebujú. Po výraznej modelovej ofenzíve spred necelých 4 rokov je teraz ofenzíva faceliftová. Nedávno prišiel s modernizáciou aj model GLE, prišiel na trh úplne nový model GLC novej generácie a teraz sa chystá do predaja facelift najväčšieho SUV modelu GLS.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes osviežil model...

Auto-moto zaujímavosti

Najväčšie SUV s trojcípou hviezdou na kapote dostane celkom jemné zmeny. Masívna maska chladiča bude mať 4 vodorovné lišty, ktoré budú mať tmavo-strieborný povrch. Nárazník zase prinesie nasávacie otvory s lesklou čiernou farbou okolo. Predné svetlá využijú rovnaké vylepšenia ako priniesol menší model GLE a zadné zase ukážu motív troch samostatných prvkov usporiadaných horizontálne v každom jednom svetlomete. Do ponuky farieb pribudne metalíza Twilight Blue a tiež nemetalická farba Manufaktur Alpine Grey. To aby Mercedes naskočil na vlnu hrncovitých odtieňov, ktorú ako tsunami uvoľnilo Audi pred pár rokmi. Samozrejmosťou, ako pri každom inom facelifte, bude využitie iných štýlov zliatinových diskov, z ktorých niektoré dostanú dokonca aj plastové výplne. Tie Mercedes používa na zníženie aerodynamického odporu.

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGZdroj: Mercedes-Benz

Interiér sa príliš veľmi nezmenil, stačí mu predsa rovnaké usporiadanie displejov ako mal doteraz. Toto priamo nadväzuje na zmeny, ktoré sa udiali v prípade menšieho GLE. Vozidlo využíva systém MBUX, ktorý dokáže ponúknuť tri zaujímavé štýly grafiky. Nesú označenia Classic, Sporty a Discreet. Ďalšie režimy prinášajú na displej pred vodičom navigáciu, pomocné systémy a servisné informácie. V prípade, že vodič zvolí režim off-road, tak stredový displej ukáže náklony, natočenia kolies, kompas, kamerový pohľad cez prednú kapotu a niekoľko ďalších zaujímavých terénnych informácií.

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGZdroj: Mercedes-Benz

Okrem základných alternatív sa vylepšení dočkajú aj GLS AMG a GLS Maybach. Tie budú mať špecifické svetielka pri otvorení dverí a ostatné vylepšenia sa, pre AMG vrátane nových farieb interiéru, inej hnedej a béžovej, pretransformujú z menej špecifických alternatív.

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGZdroj: Mercedes-Benz

Z pohľadu motorových alternatív sa stále môžeme tešiť na radový trojlitrový šesťvalec spaľujúci naftu, ktorý je asi najobľúbenejšou ponukou v cenníku modelu u nás. Má totiž dostatok výkonu a taktiež dokáže jazdiť s prijateľnú spotrebou, keďže všetky verzie Mercedesu GLS sú štandardne vybavené automatickou prevodovkou s deviatimi prevodovými stupňami. V ponuke však bude naďalej aj niekoľko možností s benzínovými motormi. Veľké SUV Mercedes GLS stále dokáže ponúknuť preplňovaný osemvalec, pre verziu AMG s dvomi turbami a výkonom celkom extrémmych 450 kW (612 k) a krútiacim momentom až 850 Nm. Ak hľadáte motor V12, tak na ten môžete rovno zabudnúť. V GLS nebol nikdy a vlastne ani predtým v GL. Verzii Maybach teda musí stačiť vrchol vo forme verzie GLS 600, znova s prepĺňaným štvorlitrom V8, ale s výkonom 410 kW (557 k) a krútiacim momentom 730 Nm. Aj táto verzia dokáže na stovku vystreliť za 4,9 sekundy, čo je menej ako by ktokoľvek čakal.

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGZdroj: Mercedes-Benz

Modernizovaná verzia Mercedesu triedy GLS sa na trhu objaví už v priebehu tohto roka a postaví sa tak proti modernizovanému prevedeniu BMW X7, ktoré nove tvary dostalo pred pár mesiacmi. Ak by sme to zhodnotili, tak facelift Mercedesu GLS je oproti tomu, čo sa stalo s BMW X7 takmer neviditeľný.

Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZákladná trieda vozidiel s crossoverovou charakteristikou v automobilke Mercedes patrí...17. Marec, 2023
02Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu...31. Január, 2023
03Prvá jazda Mercedes EQS SUV: Dojazd, luxus a brutálny výkonMercedes na Slovenskom trhu ukázal najnovší prírastok do elektrickej rodiny, ktorý nesie...17. Február, 2023