Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne málo

Základná trieda vozidiel s crossoverovou charakteristikou v automobilke Mercedes patrí modelom GLA a GLB. Tieto autá sú na trhu už viac ako 3 roky a preto aktuálne automobilka prichádza s ich aktualizáciou pre budúce pôsobenie na trhu. Nie je to nič zásadné, ale zmeny prichádzajú v tých najdôležitejších bodoch, ktoré aj niektorí zákazníci kritizovali.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
17.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Modernizácia zasiahla...

Auto-moto zaujímavosti

Z pohľadu vizáže toho nebolo treba meniť veľa. Mercedes tak siahol iba po vylepšení masky chladiča, ktorá dáva pocit väčšej prednej časti a zmena vpredu zasiahla aj svetlomety. Odteraz budú štandardne vybavené LEDkovými systémami, pričom väčší model GLB bude mať predok ozvláštnený o náznak ochrany spodku. Bude to však stále iba náznak, ktorý nebude spojený so žiadnym dodatočným vystužením a ochránením podvozku.

Ďalšie zmeny prichádzajú v jemne upravenej grafike zadných svetiel, ale skôr si všimnete ponuku novej modrej spektrálnej metalízy a nových zliatinových diskov s priemermi 18 až 20 palcov.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Interiér modelu tiež prinesie zopár noviniek. Nie sú vôbec prevratné a sú sústredene hlavne na vylepšený systém schovaný za displejmi. Tak GLA, ako aj GLB dostanú novú verziu MBUX, ktorá bude bežať štandardne na veľkom displeji v strede. Pred vodičom bude stále voľba menšieho sedempalcového, alebo väčšieho 10,25-palcového displeja. Okrem samotného nového systému prichádzajú do ponuky oboch automobilov aj minihry. Tie môže hrať vodič so spolujazdcom v momente, keď čaká v kolóne, alebo parkuje a nabíja plug-in hybrid GLA. Výraznejším pozitívom je bezdrôtové pripojenie Apple CarPlay, ale aj Android Auto v štandardnej výbave. To využijete omnoho častejšie ako Vzdušný hokej, Sudoku, Pexeso, či kvíz.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Jemné retuše možno badať aj na volante, ale zaujímavejšie je využitie mild hybridu pre benzínové motory. Každý benzínový agregát bude mať teraz doplnok s výkonom 10 kW (14 k), ktorý nebude len na plachtenie a znižovanie spotreby, ale v režime Boost dokáže pridať autu dynamiku a razanciu.

Vylepšenie prichádza aj pre plug-in hybrid, ktorý bude mať celkový výkon 160 kW (218 k) a z batérie s kapacitou 11,2 kWh dokáže vyžmýkať dojazd 62 až 70 km, podľa konkrétneho vozidla a konkrétnej špecifikácie.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Mercedes prichádza s modernizáciou modelov v momente, kedy konkurencia vo forme BMW predstavila novú generáciu X1. Lenže Mercedes má portfólio ešte trochu výraznejšie diverzifikované a výraznou devízovou môže byť práve model GLB, ktorý dokáže ponúknuť stále až 7 miest pre cestujúcich.

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne máloZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu...31. Január, 2023
02Mercedes-Benz ukázal inovované GLE, rozdiely nevidnoMercedes si pripravil modernizáciu svojho modelu s názvom GLE, ktorý v minulej generácii...8. Február, 2023
03Prvá jazda Mercedes EQS SUV: Dojazd, luxus a brutálny výkonMercedes na Slovenskom trhu ukázal najnovší prírastok do elektrickej rodiny, ktorý nesie...17. Február, 2023