Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia!

Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po Mercedese-Benz EQS získala hneď dvojité ocenenie Škoda s modelmi Enyaq a Fabia. Rebríček najbezpečnejších nových stojí za pozornosť. Ktoré sú najbezpečnějšie autá roku 2021? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: euroncap.com

Najbezpečnejšie autá roku...

Auto-moto zaujímavosti

Pri testovaní bezpečnosti už dlhodobo všetci hovoria o zahraničných značkách a prémiových modeloch. Už dávno však výborné výsledky v testoch nedosahuje len značka Volvo, ktorá sa za posledné dekády stala synonymom bezpečného automobilu. Dobrú pozíciu na trhu bezpečnosti má aj Subaru a Mercedes-Benz. V testovaní zažiarila Toyota Yaris Cross, Nissan Qashqai, ale aj u nás najpopulárnejší výrobca.

Euro NCAP najlepšie nové autá roku 2021 - Škoda Enyaq = najbezpečnejšie veľké SUV.Zdroj: mobile.de

Škoda exceluje v testoch, Dacia je prepadákom

Škoda svojimi výsledkami v testoch rozhodne upúta pozornosť zákazníkov, ktorí chcú bezpečne cestovať s rodinou a zaujíma ich viac parametrov ako cena vozidla. Práve pri výbere vozidla z hľadiska ceny môže nastať pri kolízii nepríjemné prekvapenie. Viaceré modely značky Dacia v testoch bezpečnosti spoločnosti Euro NCAP prepadávajú. Za pozornosť stoja aj dosiahnuté výsledky v testoch bezpečnosti dnes populárneho modelu Dacia Spring ale aj Dacia Logan a Dacia Sandero Stepway. Nedostatočná v známkovaní bezpečnosti svieti viac ako cenovka v oficiálnom cenníku.

Euro NCAP najlepšie nové autá roku 2021 - Škoda Fabia = najbezpečnejšie malé rodinné auto. Zdroj: euroncap.com

Najbezpečnejšie autá roku 2021 prekvapili

Spoločnosť Euro NCAP na začiatku roka zverejnila očakávaný rebríček najbezpečnejších áut roku 2021. Tento rok neexceluje Volvo. Všetky oči končia na výborných výsledkoch hneď 2 nových modelov značky Škoda a viacerých modeloch cenovo dostupných modelov dnes populárnych značiek. Pozri si jednotlivých favoritov v prehľadnej tabuľke nižšie.

Euro NCAP najlepšie nové autá roku 2021 -Mercedes-EQ EQS = najbezpečnejšie čisto elektrické auto. Zdroj: euroncap.com

Výsledky testov

Bruselský Euro NCAP si dal aj tento rok záležať, aby priniesol relevantné výsledky populárnych testov a informoval vodičov o ich výsledkoch. Výpis vozidiel, ktoré dosiahli najviac bodov v šiestich kategóriách, ponúka také esá ako Mercedes-Benz EQS s dvojitým víťazstvom. Na frak v testoch dostalo Volvo Polestar, ktoré spoznalo pokoriteľov hneď vo viacerých kategóriách.

Euro NCAP najlepšie nové autá roku 2021 - Nissan Quashqai = najbezpečnejšie malé SUV.Zdroj: euroncap.com

Enyaq a  Fabia

Čo sa týka u nás populárnych segmentov áut, môžeme sa zamerať na kategóriu veľkých SUV a malých rodinných áut. Práve tu v segmente veľkých SUV vďaka výborným výsledkom kraľuje Škoda Enyaq, v kategórii malých rodinných áut vyhrala Škoda Fabia. Elektrický segment ovláda v otázke bezpečnosti  drahší model BMW iX.

Najbezpečnejšie autá roku 2021 podľa Euro NCAPZdroj: euroncap.com

Skvelé výsledky Škody Enyaq

Enyaq bezpečnosťou porazil aj tento prémiový model značky BMW. Model iX dosiahol horšie výsledky ako Enyaq takmer vo všetkých disciplínach. Enyaq je bezpečnejší je v ochrane dospelých (94% verzus 91%), detí (89% verzus 87%) a elektronických doplnkoch (82% verzus 81%). BMW ponúka lepšie čísla len v ochrane chodcov (71 % oproti 73 %) a je to kvôli zaznamenaným oneskoreným reakciám na cyklistov.

Najbezpečnejšie autá roku 2021 podľa Euro NCAPZdroj: euroncap.com

Dobré hodnotenie bezpečnosti Škody Fabia

Fabia v roku 2021 dosiahla v hodnotených disciplínach hodnotenie 85, 81, 70 a 71 percent. V porovnaní s elektrickým SUV mala Škoda nevýhodu. Nemohla si dovoliť vyššiu úroveň výbavy a vyššiu cenu. Tento parameter naopak úplne prehliada BMW, ktoré si môže dovoliť viac muziky za viac peňazí. Fabia takúto stratégiu nevolí kvôli udržaniu si zákazníkov. Aj Škoda Fabia teda robí v testoch dojem.

Najbezpečnejšie autá roku 2021 podľa Euro NCAPZdroj: euroncap.com

Ďalší víťazi testov bezpečnosti Euro NCAP

Rovnako dobre dopadla aj Toyota Yaris Cross a Nissan Qashqai. Tieto 2 modely si podelili prvenstvá v kategórii najbezpečnejšie malé MPV (Toyota Yaris Cross) a najbezpečnejšie malé SUV  Nissan Qashqai). Poďme si výsledky zrekapitulovať. Škody sú najbezpečnejšie nové autá roku 2021. Značka z Mladej Boleslavy so svojimi novými modelmi porazila kandidátov zvučných mien ako Volvo, Mercedes aj BMW. Ktorý automobil z testovaných modelov ťa najviac zaujal? Oplatí sa zvažovať kúpu len na základe nízkej ceny? Aké sú tvoje skúsenosti s bezpečnosťou jednotlivých značiek a modelov? Podeľ sa o svoje skúsenosti s bezpečnosťou značiek v komentároch pod článkom.

Zdroj: euroncap.com

Najbezpečnejšie autá roku 2021 - galéria + rebríček výsledkov v testoch

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes lacnejší ako Fabia: SL beštia drtí konkurenciu aj po 30 rokoch!Povedal by si, že prídu časy, keď tento vysnívaný automobil získaš lacno aj v slušnom...8. Marec, 2022
02Vojna na Ukrajine vs. ceny paliva: Drahšie tankovanie a nárast elektromobilovČaká nás zdražovanie cien paliva. Súvisí so zdražovaním ropy a prebiehajúcou vojnou na...2. Marec, 2022
03Spotreba len 3 l: VW jazdenka nepoteší Putina ani Brusel!V histórii sa objavilo pár áut, ktoré zaplavili ulice miest a vedia uspieť aj v podmienkach...6. Marec, 2022