Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Návod ako (ne)písať inzerát na predaj vozidla!

Napísať dobrý inzerát na predaj automobilu nie je vôbec jednoduché. Ak predávaš jazdené vozidlo, je veľmi ľahké skĺznuť do opisných tvarov a chválenia stavu vozidla. Asi budeš chciet vozidlo v očiach kupcu prikrášliť. Občas sa na internete nájde aj taký, ktorý je až prehnane pravdivý. Nenechaj si újsť jeden z najúprimnejších a najmenej skreslených opisov stavu jazdeného vozidla! Myslíš, že sa automobil podarí predať aj na základe takéhoto inzerátu? Tento inzerát ťa zaručene pobaví!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.06.2015
Diskusia:
Sledujte nás na:

Návod ako (ne)písať...

Auto-moto zaujímavosti

Návod ako (ne)napísať inzerát

Napísať dobrý inzerát na predaj automobilu nie je vôbec jednoduché. Ak predávaš jazdené vozidlo, je veľmi ľahké skĺznuť do opisných tvarov a chválenia stavu vozidla. Asi budeš chciet vozidlo v očiach kupcu prikrášliť. Občas sa na internete nájde aj taký, ktorý je až prehnane pravdivý. Nenechaj si újsť jeden z najúprimnejších a najmenej skreslených opisov stavu jazdeného vozidla! Myslíš, že sa automobil podarí predať aj na základe takéhoto inzerátu? Tento inzerát ťa zaručene pobaví!

Ilustračná fotografia inzerátu britského občana, ktorý sa podobným vtipným inzerátom snažil predať svoj udržiavaný Mercedes triedy E, za ktorý pýta asi 11 tisíc eur. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby voz nenafotil so svojou veľmi objemnou priateľkou, ktorá napodobňuje pózy modeliek v autokalendároch...Zdroj: mercedes-benz.sk

Fér inzerát

Predáva sa vozidlo. Nie je to nič moc, ale cena je symbolická. Môže byť tvoje za 547 eur. Rok výroby 1996. Zadávam tento fér inzerát, lebo si nechcem vymýšľať. Stav je celkovo pochybný. Najazdené má podľa tachometra 52 tisíc kilometrov, ale skôr to asi má byť 152 tisíc. A ak na férovku, tak 252 tisíc kilometrov.

Stav pochybný

Podstatné je, že to jazdí. Pri rozbiehaní trochu vŕzgajú plechy, ako sa trú o seba, ale jazda v meste je fakt bez problémov. Akurát že v tom je v lete pekelný horúco. Na semafore pokojne predbehne aj ostatné vozidlá, stačí ak vodič zaspí. Jazdí normálne. Aké rýchlosti vozidlo dosiahne, závisí čisto na tvojom pude sebazáchovy. Ja osobne som to niekoľkokrát vyhnal na 130 a vždy som došiel.

Pozor si treba dať aj pri výbere fotografii k inzerátu...Zdroj: mercedes-benz.sk

Nie je po búračke

Búračku to žiadnu nemalo. Predné blatníky sú len trochu "zmáčknuté." Najskôr to roztĺkol nejaký predchádzajúci majiteľ, aj keď aj ja som tiež do niečoho vrazil, ale to som išiel dosť pomaly. Polovica ľavého blatníka má len šedú základnú farbu. Je to dobré, keď auto hľadáte na plnom parkovisku, nemôžeš ho zameniť za iné vozidlo. Inak väčšina karosérie vyzerá úplne normálne až cool. Celá bola vymenená v r. 2000, ale podľa stavu by to nikto nepovedal.

Linoleum v interiéri

Vnútro si niekto nechal asi "na zákazku" vyložiť linoleom. Ale dá sa to. Niekde vo vnútri sedadla vodiča niečo prasklo, takže je o niečo nižšie ako by malo byť. Neprišiel som na to, čo to môže byť, pretože teoreticky nič takého tam byť nemá. Občas človeka niečo ostrého pichne pod rebro, sedenie je inak bezproblémové. Človek sa musí vedieť oprieť. 

Pozor si treba dať aj pri výbere fotografii k inzerátu...Zdroj: mercedes-benz.sk

Diaľkové ovládanie je "umŕtvené"

Dvere u spolujazdca celkom často zapadávajú. Musí sa s nimi trhnúť, potom zistiš ako na to. Diaľkové ovládanie centrálneho zámku je nejaké "umŕtvené", nefunguje tak ako by malo. Vydrolila sa výplň pod hlavným tlačidlom, ale dá sa to stlačiť kľúčom. Kľúč je rovnako zvláštny, pretože prasklo to uško čo ho drží. Chcel som to vymeniť v servise, ale boli arogantný a blbo sa smiali. V zásade ale centrál aj diaľkové ovládanie funguje.

V texte ďalšieho inzerátu na pobavenie sa píše: „Caute predavam svoje fiat uno alebo aj na diely v celku. Rozvody v pic* Tlmice v pic* Loziska v pic*... Najdrahsie na tom aute je asi ta truba z BMW... Cena 150e je pevna, podotykam EURO!!! Neze zase niekto pride a ponukne mi gastrače...“Zdroj: autobazar.eu

Posledný polrok som v aute nefajčil

Posledný polrok som v aute už nefajčil, predtým často. Určite v ňom fajčil aj predchádzajúci majiteľ a nie sám a zrejme pri zavretých oknách, pretože strop má "divnú" šedú farbu, čo nehodlám skrývať. Chcem to predať poctivo a fér.

Kúrenie hreje

Disky sú zlé. Neviem, aké sú to pneumatiky, či zimné alebo letné, nie sú nič extra ale v zime to nekĺže. Šmyk som teda nikdy nedostal. Kúrenie hreje, s tým je všetko OK. Hreje teda aj v lete, aj keď je vypnuté, takže keď ideš viac ako 110 v sandáloch, trochu to páli na pravom palci, ale žiadna tragédia to nie je. Ja som tak rýchlo zas veľakrát nejazdil.

Vzhľad vozidla z inzerátu nie je známy...Zdroj: mercedes-benz.sk

Záhadné drôty

Z poistkového panela vedú záhadné drôty, z ktorých nebol moc múdry ani elektrikár. Neviem, prečo tam sú, pamätám si len to, že bez nich by to nejazdí. Bolo by asi lepšie celý panel vymeniť, pretože niektoré kontakty sú podložené zápalkami a to nie je moc bezpečné.

Chcem ho dať preč na férovku, je to benzíňák 

Rád by som tu napísal, že som autu venoval všetku možnú starostlivosť a lásku, ale opakujem, chcem ho predať na férovku, takže nie je to pravda. Venoval som mu akurát tak pár nadávok, nikdy som sa jeho útrob ani nedotkol a kapotu som otváral tiež len aby som tam dolial nejakú kvapalinu, ktorá niekde zmizla. Alebo som chvíľu "civel" do motora a potom som prišiel na to, že mám kúpiť benzín. Na to som zabudol, tiež dôležitá informácia, je to benzíňák. 

Ako asi vyzerá vozidlo z inzerátu?Zdroj: mercedes-benz.sk

Výborný trenažér pre začiatočníka

Komu by sa to mohlo hodiť: Je to výborný trenažér pre tých, čo začínajú. Po tomto vozidle bude riadenie každého ďalšieho auta vyrobeného po roku 1982 naozaj veľkým uľahčením. Tiež je dobré na hrubé práce až do definitívnej amortizácie. Naložený tehlami až po strechu a s upoteným chlapom za volantom bude to auto ideálnou voľbou. Nie je to pre dievčinu v ihličkových lodičkách. Tiež by sa hodilo pre nejakého nadšenca, ktorý čas strávený opravami v garáži prežíva s potešením. Vymieňať a opravovať sa na tomto aute dá všetko. Ale znova zdôrazňujem, že normálne jazdí. 

Vzhľad vozidla z inzerátu nie je známy...Zdroj: mercedes-benz.sk

Autor inzerátu svoj zámer pobaviť ešte umocnil vtipnou prezentáciou svojho štvorkolesového miláčika. O aké vozidlo šlo je neznáme. Týmto inzerátom sa určite nenechaj inšpirovať! 

Zdroj: mercedes-benz.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvá solárna cesta na svete: Nabije pouličné osvetlenie, značky aj elektromotory! Experimentálna cyklistická cesta, ktorá tiež funguje ako "obrí" solárny panel ďaleko predčí...5. Jún, 2015
02Najdrahšia Škodovka všetkých čias: Nachystaj si 144 tisíc eur!Na českom serveri sa objavil inzerát na neobyčajný veteránsky kúsok! Zrenovovaná Škoda 706...2. Jún, 2015
03Nová vlajková loď Citroenu: Nástupca C6-tky bude konkurovať veľkým sedanom!Citroen chystá náhradu za poslednú vlajkovú loď model C6. Bude niesť označenie DS8 a bude...4. Jún, 2015