Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Polmiliónte Géčko má silný retro vibe a Agave Green zelenú

Čo je synonymom terénneho auta, ktoré sa pretavilo do ponuky lifestylového produktu za extrémne veľa peňazí? Je to určite Mercedes-Benz triedy G, ktorý už dávno neplní výhradne svoju pôvodnú úlohu v teréne, ale predvádza sa v mestských aglomeráciách s gráciou a najmä s osemvalcovými motormi. Veď verzia G63 AMG musí byť zjavne najpredávanejšou v aktuálnej ponuke motorov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
28.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mercedes-Benz

Polmiliónte Géčko má silný...

Auto-moto zaujímavosti

Mercedes triedy G však začal svoju púť už v roku 1979 ako auto, ktoré využívala nemecká armáda. Armády po celom svete ho využívajú dodnes a Géčko je stále vyhľadávaným prvkom. Má predsa v ponuke aj verziu Professional. Od roku 1979 sa podarilo vyrobiť Mercedesu už pol milióna týchto vozidiel. Vyrába ich najmä v rakúskej fabrike v meste Graz v spolupráci s Magnou Steyr.

Aký je teda Mercedes triedy G s poradovým číslom 500 000? V prvom rade má evokovať vozidlo z roku 1986 označené ako 280 GE. Toto auto bolo zelenej farby, konkrétne s názvom Agave Green. Doplnky sú zase čierne a na predných svetlách má aj novinka čierne zvislé mriežky. Tie by nemali nič robiť s adaptívnymi LEDkovými lúčmi. Smerovky na krajoch karosérie sú oranžové, aby znova ladili s predchádzajúcim dizajnom spred 37 rokov.

Polmiliónte Géčko má silný retro vibe a Agave Green zelenúZdroj: Mercedes-Benz

Ďalšou zaujímavosťou je použitie látkového, či skôr gumovo-látkového obalu na zadné koleso s masívnou hviezdou. Auto nestojí na žiadnych šialených diskoch, stojí na 5-lúčových zliatinových kúskoch s menším priemerom. Tieto disky sú obuté do terénnejších pneumatík. Automobilka pridala aj rebrík na zlepšenie prístupnosti strešného systému nosičov.

Trochu retra sa dostalo aj do interiéru, kde prichádza hlavne látka s výrazným károvaným povrchom, nie nepodobným pôvodnému modelu. Na strane spolujazdca je výrazný držiak, na ruky, kde sa môže spolujazdec chytiť v teréne. Na ňom je nápis No. 500 000 a lišta má zelenú farbu.

Polmiliónte Géčko má silný retro vibe a Agave Green zelenúZdroj: Mercedes-Benz

Toto auto je pripomienkou úspechov modelu. Veľkoobjemovo zamerané autá predávajú pol milióna a viac ročne, ale Mercedes triedy G je špecialita, ktorú človek musí chcieť. Aktuálna generácia však prichádza už iba s jednou hlavnou karosériou a to s päťdverovým usporiadaním. Časy, kedy sme mali trojdverovú triedu G, prípadne kabriolet sú už nenávratne preč.

Polmiliónte Géčko má silný retro vibe a Agave Green zelenúZdroj: Mercedes-Benz

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Mercedes-Benz GLC 220d - Posúvanie stále vyššieKaždé auto rastie, preto vznikajú nové a menšie vozidlá. Pri raste triedy ML vznikla nová...29. Marec, 2023
02Test 27-tonového Mercedes-Benz kamiónu na Slovensku!Spoločnosť C.S.CARGO Slovakia oznámila v spolupráci s Tesco Stores SR spustenie komerčného...6. Apríl, 2023
03Nový Mercedes triedy E: Áno, má aj selfie kameruMercedes triedy E dozrel do predstavenia ďalšie generácie. Je úplne nová a s predchodcom...27. Apríl, 2023