Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Range Rover jemne vylepšil model Velar

Jedno z najštýlovejších SUV, ktorým Range Rover Velar určite je prichádza s jemnou modernizáciu, ktorá sa prezentuje ako modelový rok 2024. Prináša niekoľko zmien exteriéru, ale aj niekoľko zmien v interiéri. Takýto decentný facelift autu a jeho štýlovosti, prípadne elegancii vôbec neuškodil, ba priam ju ešte zvýrazňuje.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
09.02.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Land Rover

Range Rover jemne vylepšil...

Auto-moto zaujímavosti

Celkový stav modelu Velar teda ostáva takmer rovnaký, najväčšou zmenou bude použitie inovovaných predných svetiel, ktoré majú elementy v tvare a prevedení ako drahokamy. Tieto prvky sú použité pre denné svietenie a sú tou najväčšou zmenou vpredu. Tou menšou je jemná alternácia masky chladiča. Toľko k zmenám vpredu, vzadu sa úprav dočkal nárazník a najmä jeho spodná časť.

Range Rover jemne vylepšil model VelarZdroj: Land Rover

Interiér však prezentuje omnoho väčšie vylepšenia. Tu automobilka siahla po úplne novom zakrivenom sklenom dotykovom panele, ktorý ma zobrazovaciu uhlopriečku 11,4 palca. Vyrovnáva tak sily s ostatnými novšími modelmi, ktoré sú od Velaru väčšie. Užívateľ má, vďaka tejto zmene, dosah na 80 % funkcií čisto po dvoch kliknutiach na domovskej obrazovke.

Range Rover jemne vylepšil model VelarZdroj: Land Rover

Systém Pivi Pro dokáže využívať vylepšenia a upgrade bez nutnosti pripojenia, bezdrôtovo. Takisto bezdrôtové je aj pripojenie mobilných telefónov cez Android Auto a Apple CarPlay. Range Rover nezabudol ani na bezdrôtové nabíjanie v novom odkladacom priečinku na stredovej konzole. Hovorí sa, že upgrady cez vzduch budú spojené aj s podvozkom a motorom, ale aj s navigáciou a diagnostikou auta.

V ponuke bude, podobne ako doteraz, aj alternatíva ku koženému čalúneniu. Tou bude vlnený povrch a do vzorkovníka koží zase pribudnú nové odtiene. Vylepšeným bude určite aj použitie iných líšt na volante.

Range Rover jemne vylepšil model VelarZdroj: Land Rover

Ponuka agregátov sa tiež trochu zmení, kým benzínové ostanú rovnaké, výrazná zmena bude najmä v prípade plug-in hybridu. Alternatíva označená P400e dostane batériu zväčšenú z 13,6 kWh na 19,2 kWh. To by malo znamenať možnosť prejsť až 70 km na jedno nabitie. Nabíjanie bude tiež zaujímavé. Bude podporovať aj jednosmerný prúd do výkonu 50 kW.

Range Rover jemne vylepšil model VelarZdroj: Land Rover

Model P400, bez plug-in hybridu, ale s mild hybridom bude mať radový 6-valec, ktorý ponúkne vyšší výkon. Budem mať až 294 kW (400 k) a krútiaci moment 550 Nm. Tento motor bude štandardne spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých 4 kolies. Batérie 48-voltového mild hybridu si našli miesto v batožinovom priestore pod podlahou.

Range Rover jemne vylepšil model VelarZdroj: Land Rover

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Citroën C5 Aircross PHEV - Choďte a využívajte nabíjanieModel Citroën C5 Aircross už prešiel faceliftom a prichádza s novou tvárou a niektorými...1. Február, 2023
02BMW X5 aj X6 majú novú tvár, neľakajte sa, je konzervatívnaBMW má hierarchiu svojich modelov pevne rozdelenú. Niektoré modely môžu šokovať, niektoré...8. Február, 2023
03Pokorí auto za 10 000 eur luxusné SUV? Fiat vs. Land Rover!Dokáže auto za 10 000 eur pokoriť luxusné SUV? Sleduj nerovný súboj Land Roveru s cenovkou...22. Január, 2023