Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber Roads

Rolls-Royce pred pár dňami predstavil novú sériu svojho základného modelu Ghost. Je založený na ešte väčšom luxuse a automobilka stavila na verziu, ktorá má za sebou výrazný príbeh a nie je len prvoplánovou možnosťou ako zaujať. Pozrite si Rolls-Royce Ghost Amber Roads.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Rolls-Royce

Rolls-Royce Ghost ukazuje...

Auto-moto zaujímavosti

Túto verziu Rolls-Royce Ghost vyrába kompletne sekcia Bespoke, ktorá je tým najzásadnejším individualizačným miestom pre vozidlá so soškou Spirit of Ecstasy na kapote. Jej ponuka je extrémne široká a dokáže splniť tie najšialenejšie túžby zákazníkov. Veď dokáže niektoré vozidlá prerobiť kompletne a môže vzniknúť napríklad Boattail, alebo Sweptail. Ale zameriava sa aj na štandardnejšie úpravy.

Sekcia Bespoke v minulom roku prešla rozšírením. Zvýšil sa počet vozidiel, ktoré dokáž upraviť v rozumnom čase. Stále sa bavíme o čakacej dobe viac ako dva roky. Nie kvôli mikročipom, ani iným komponentom, ale hlavne kvôli vysokému záujmu zákazníkov.

Teraz ale ku sérii Amber Roads. Odkazuje na jantárovú cestu, ktorá spájala Baltské more so Stredozemným a na juh dostávala zlato severu, jantár. Automobil Ghost Amber Roads sa predstavil na pláži pri Kaltene v Lotyšsku, kde ešte more zvykne vyplaviť jantár po väčších búrkach.

Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber RoadsZdroj: Rolls-Royce

Samotná Jantárová cesta začína v Sankt Peterburgu a cez Lotyšsko, Litvu a Kaliningrad prechádza do Poľska, odkiaľ cez Česko, Rakúsko do Talianska, kde končí v Benátkach. Najviac sa používala od siedmeho storočia pred našim letopočtom až po piate storočie nášho letopočtu.

Vizáž špeciálnej série Ghost Amber Roads je inšpirovaná práve jantárom a jeho textúrami. Vonkajšie lakovanie vzniklo práve v dielňach Bespoke. Vznikli dva nové odtiene. Medená Lyrical je jedným z nich, druhý vznikol kombináciou bielej a bronzovej Cornish a tieto dve farby vytvárajú dvojtónové vyhotovenie. Má dva tóny, nie dve tony.

Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber RoadsZdroj: Rolls-Royce

Vnútri špeciálnej série 12 kusov bude tmavá farba Dark Spice, alebo svetlá Seashell s prešívaním hnedej farby, odtieňom Armagnac, alebo oranžovou Mandarin. Najväčšiu šou v interiéri však robí otočný ovládač v strede, ktorý má priamo vložený kúsok jantáru. Na prahoch je zase lišta s jantárovým podsvietením.

Strop Starlight Headliner zobrazuje historické trasy ciest spájajúcich sever a juh. Sú odlíšené bielym a jantárovým svetlom v koncoch optických vlákien. Tento strop trvá 18 hodín remeselníkom sekcie Bespoke. Druhé zobrazenie trasy je priamo pred spolujazdcom a je tiež podsvietené.

Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber RoadsZdroj: Rolls-Royce

Ghost Amber Roads bude mať pod kapotou stále motor V12 s dvomi turbami a výkonom 420 kW (571 k), ktorý je pre auto dostatočný. Krútiaci moment je tiež na slušnej úrovni 850 Nm a motor spolupracuje s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Tu sa zmeny neudiali, lebo neboli nutné. Tento motor stačí Ghostu na zrýchlenie na stovku za 4,8 sekundy. Maximálna rýchlosť je elektronicky limitovaná na 250 kilometrov za hodinu, ako je štandardom.

Nicholas Rhodes, dizajnér z programu Bespoke, pri tejto príležitosti poznamenal: „Jantár je výnimočný materiál. Na rozdiel od iných drahokamov ide o skamenelinu, a tak vzniká hmatateľné prepojenie z prehistorickým životom na Zemi. Minimalistický charakter modelu Ghost vytvoril ideálny základ na zachytenie ducha tejto nadčasovosti, jednoduchosti a dlhotrvajúcej krásy. Teší ma, že aj tieto umelecké diela z programu Bespoke budú pôžitkom pre svojich majiteľov, keď s nimi vyrazia na cesty a dobrodružstvá naprieč kontinentom.“

Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber RoadsZdroj: Rolls-Royce

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Dacia Sandero Stepway - Veľa hudbyAutomobilka Dacia zmenila logá všade a už aj na samotných autmobiloch. Modely dostali...15. Február, 2023
02Ford Ranger Raptor je na Slovensku, pozreli sme si hoFord predstaví už aj na Slovensku svoj nový model Ranger Raptor. Je prekvapivo prvým z...3. Marec, 2023
03Prvá jazda: Rolls-Royce je úplne iná ligaRolls-Royce je jedna z mála automobiliek, ktorá je automaticky rozoznávaná a poznajú aj...21. Február, 2023