Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda Octavia Combi: Top stav pri nájazde 537 000 km!

Škoda Octavia III combi najazdila za 7 a pol roka slušný počet kilometrov. Napriek tomu však prekvapí top stavom aj pri nájazde 537 000 kilometrov! Poznáš rivala v tak dobrej kondícii s nájazdom viac ako pol milióna kilometrov?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: mobile.de/AUTOBEDRIJF SMALING V.O.F.

Škoda Octavia III combi -...

Auto-moto zaujímavosti

Existujú modely áut, o ktorých sa tradujú príbehy a celé desaťročia potvrdzujú svoje výnimočné kvality. Dĺžka životnosti a dobrý technický stav aj pri väčšom nájazde patrili k vyzdvihovaným vlastnostiam Škody Octavia 1. generácie. Ani povestná „trojka“ sa však nenechá zahanbiť.

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov!Zdroj: mobile.de

Nájazd 537 000 kilometrov

Modelové rady, ktoré sú postavené na platforme MQB, pravidelne zažiaria v ponuke áut na predaj. Ani s väčším nájazdom nepatria do starého železa a tešia sa relatívne dobrému zdraviu. Kúpa jazdenky, ktorá už niečo vydržala, nemusí byť krokom vedľa. Ako najlepšie overiť výdrž a kvalitu automobilu? Najlepšie je podrobiť ho dlhodobej skúške jazdením v reálnych podmienkach. Tento test môže odhaliť skutočne výnimočné modely. Takým príkladom je aj dnešný kandidát.

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov!Zdroj: mobile.de

Top stav aj pri nájazde pol milióna km!        

Ak sa určitý model pohybuje na trhu dlhšie ako 5 alebo 10 rokov, už možno posúdiť aj to, ako odoláva zubu času a či dokáže zvládať dávku pravidelného nájazdu. Ak nájdeš v ponuke áut exemplár s najazdenými stovkami tisíc kilometrov, môžeš predpokladať, že ťa životnosťou nesklame. Po Octavii II, ktorá tiež potvrdila skvelé výsledky a pravidelne sa objavuje v dobrom technickom aj s vyšším nájazdom na tachometri, sa v ponuke áut na predaj pred časom objavila aj odolná trojka.

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov!Zdroj: mobile.de

72 000 kilometrov ročne

3. generácia je na trhu už 10 rokov, takže už možno realisticky zhodnotiť kvality aj v dlhodobom horizonte. Ide o najviac ojazdenú Octavia 3. generácie, ktorá je na predaj a možno aj najviac ojazdenú jazdenku zo všetkých generácií. Áno, je možné nájsť podobne jazdené kusy, ale nájazd viac ako pol milióna kilometrov a tak dobrý technický stav po 7,5 rokoch u ostatných ponúk nenájdeš. Tento nájazd znamená, že majiteľ na ňom najazdil ročne priemerne 72 000 kilometrov, čo už možno považovať za zodpovedný a ukážkový test odolnosti.

Dobrý technický stav aj po takmer 8 rokoch

Necelých 8 rokov môže také tempo zvládnuť práve GreenLine variant s motorom 1,6 TDI. Výkonom a rýchlostnými parametrami tento typ práve nevynikal. Čím bola táto špecifikácia povestná? Táto špecifikácia dokázala jazdiť s nízkou spotrebou nafty. Nešlo o model, ktorý priťahoval pozornosť vzhľadom, či parametrami, má však svoje tromfy, ktorá vedia zákazníkov presvedčiť o kúpe dodnes.

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov!Zdroj: mobile.de

Škoda Octavia Combi: Top stav pri nájazde 537 000 km!

Najviac jazdená Škoda Octavia III Combi

Okrem toho, že z praktických dôvodov má táto combi verzia potenciál a nestráca popularitu celých 10 rokov na trhu, poteší aj výbavou. Nový majiteľ ocení spoľahlivú navigáciu a dlhý rad detailov. Na vozidle sa objavia aj škrabance z bežnej prevádzky. Sedadlá, volant, ani ďalšie časti však nenapovedajú, že by šlo o vozidlo s vyšším nájazdom. Na základe dokumentácie a pravidelného servisu možno povedať, že tento kúsok vyzerá prekvapivo zachovalo. Tento kúsok sa objavil na predaj na nemeckom portáli mobile.de za cenu 6 836 eur.

Spaľovacie motory

Nikto z nás nevie ako sa zmení súčasný spôsob pohonu. Názor verejnosti na elektromobily však nenasvedčuje, že by došlo k výraznejším zmenám a tak možno aj v budúcnosti budú mať šancu spoľahlivé spaľovacie motory. Na odolnosť 4. generácie si ešte počkáme. Dovtedy môžeme obdivovať zaujímavú schopnosť zachovania si nízkeho opotrebenia u predchádzajúcich generácii.

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov! (inzerát)Zdroj: mobile.de

Kategória: Combi
Pôvod: Vyrobená v EU
Najazd: 537 166 km
Výkon: 81 kW, 110 koní
Druh paliva: Nafta

Spotreba (kombinovaná): cca 3,2 l/100 km

Spotreba  (mesto): cca 3,8 l/100 km

Spotreba (mimo mesto): cca 3,0 l/100 km 

Emisie CO₂: Cca. 85 g/km (kombinované)
Počet dverí: 4/5
Emisná trieda: Euro 5
Prvá registrácia: 08/2014
Rok výroby: 2014
Klimatizácia: Áno

Farba (výroby): Čierna
Farba: Čierna metalíza

Všeobecné technické informácie:

Počet valcov: 4
Prevodovka: 6 stupňov, manuálna prevodovka
Palivová nádrž: 50 litrov

Rozmery (D x Š): 4659 x 1814 cm
Rázvor: 2 686 cm

Pohotovostná hmotnosť: 1 197 kg

Celková hmotnosť: 1 850 kg
Maximálna nosnosť ťažného zariadenia: 1 000 kg (nebrzdený 640 kg)

Škoda Octavia Combi: Top stav pri nájazde 537 000 km!Zdroj: Mobile.de

Škoda Octavia III combi - top stav pri nájazde 537 000 kilometrov!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Golf Rallye G60 rarita: Po prerábke za polovicu ceny na predaj za 42 000 €Raritný Golf Rallye G60 od prerábky najazdil len 2 238 km a môže byť tvoj. Čo ponúka...14. Marec, 2022
02Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia! Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po...12. Marec, 2022
03Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový!Mercedes s nájazdom 702 080 km takmer ako nový! Tento unikátny kráľ nájazdu na seba strhne...18. Marec, 2022