Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Smart #3 je malé SUV kupé na elektriku

Automobilka Smart naberá zjavne úplne nový smer vo svojom pôsobení. Zameriava sa, po novom, na elektrick0 vozidlá a aktuálne ukázala základné línie nového väčšieho SUV kupé, ktoré bude zdieľať platformové elementy s prvým elektrickým samostatným modelom s označením #1. Nové SUV kupé dostane meno #3. V názvosloví, či číslovaní tak necháva jedno políčko na niečo ďalšie.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Smart

Smart #3 je malé SUV kupé...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka hovorí, že #3 je prvým športovo-úžitkovým kupé, ktoré bude mať Smart v ponuke. Hovorí sa, že v ponuke výrobcu sa objaví už začiatkom roka 2024, ale ešte nie sú úplne neznáme všetky údaje o pohonných systémoch.

Aj keď automobilka nič neprezradila, spriaznenosť s modelom #1 hovorí, že môže mať aj rovnakú pohonnú sústavu. To by mohlo znamenať batériu s kapacitou 66 kWh, ktorá by mohla umožniť až 440 kilometrov. Nabíjanie pritom bude možné výkonom až 150 kW v prípade jednosmerného prúdu. Výkon by sa tiež mohol dostať na rovnakú úroveň, čo by znamenalo 200 kW (272 k) a krútiaci moment 343 Nm.

Smart #1 však prináša ešte jednu špecialitu. Tou je alternatíva od Brabusu, ktorá má dvojmotorové usporiadanie. Celkový výkon má až 310 kW (422 k) a na stovku sa dostane za 3,9 sekundy. Bola by škoda, keby automobilka Smart nesiahne po podobnom systéme pohonu aj pre dynamicky vyzerajúce kupé.

Smart #3 je malé SUV kupé na elektrikuZdroj: Smart

Dynamika kupé je zreteľne a nielen zvonka, ale aj v interiérovom usporiadaní súvisiacom s modelom #1. V prístrojovej doske sú zakomponované digitálne panely, pričom stredový má uhlopriečku 12,8 palca a je vstavaný ako tablet v strede prístrojovej dosky. Zaujímavé sú aj 3 samostatne výduchy klimatizácie a možnosť priplatiť za aparatúru Beats s 13 reproduktormi.

Detailnejšie informácie automobilka zverejní bližšie pred začiatkom predaja, čiže, predpokladáme, na jeseň.

Veľkostne bude auto mať parametre segmentu B, až C. Auto už nebude minivozidlom, ako bol Smart kedysi, ale ponúkne aj dostatok priestoru v interiéri. Smart #3 bude celkom jedinečným úkazom na trhu, lebo málokto vyrába podobne tvarovaný a podobne veľký elektromobil. Očakáva sa, že do konkurentov by mohlo zasiahnuť BMW s modelom X2, ale je predpoklad, že aj to bude o niečo väčšie a je otázne, či bude elektrické ako iX2. Myslíme v nadchádzajúcej generácii, v súčasnej to už určite nebude.

Smart #3 je malé SUV kupé na elektrikuZdroj: Smart

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Mercedes osviežil model GLS, vrátane Maybachu a AMGNemecká automobilka Mercedes má teraz na pilno a optimalizuje štruktúru svojho portfólia...6. Apríl, 2023
02Škoda Octavia Sportline s dvojlitrovým benzínom je najlepšie z viac svetovZamyslite sa. Aké verzie Škody Octavia ste v ostatnej dobe videli na cestách? Štvrtá...18. Apríl, 2023
03Luxusné EQS SUV má nový šat s logom MaybachMercedes postupne rozširuje jednotlivé ponuky modelov o nové a nové verzie. V rámci...19. Apríl, 2023