Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Top rodinná dodávka: Nie je z Nemecka, nie je to Mercedes

Ford Tourneo Custom sa ukázal v novej generácii. Nie je to model, ktorý patrí k vychváleným výrobcom. Aj tak presvedčil zákazníkov o svojej sile. Za úspech môžu parametre a výnimočný priestor pre pasažierov. Čo ďalšie Ford Tourneo Custom ponúka? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.06.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: ford.com

Video: Ford Tourneo Custom...

Auto-moto zaujímavosti

Osobné dodávky sú dnes najpopulárnejšími rodinnými autami. Poskytujú výhody rôznych áut pod 1 strechou. Nejedná sa o značku s 3-cípou hviezdou v znaku, nepochádza z Nemecka. Osobná dodávka Fordu napriek tomu poráža konkurenciu.

Nástupca Multivanu a Caraveli 

Ak by sme mali vybrať najlepšiu rodinnú dodávku, asi by sa väčšina z nás obzerala po modele zvučnej značky. Chyba. Rozumnejšie je staviť na kvalitu v menej "ušľachtilom" balení kladúcom dôraz viac na vlastnosti ako prestíž logo výrobcu. Nová generácia Fordu Tourneo Custom nedostala nič zadarmo. Je úspešná kvôli tomu, čo ponúka. Je väčšia, nižšia, aj praktickejšia.

Pre koho je určená rodinná dodávka? 

Ako sa narodí myšlienka, že do rodiny pribudne automobil s parametrami Multivanu alebo Tournea? Dôvod je zväčša rovnaký. Láska sa násobí, a tak s pribúdajúcimi hlavami v rodine, treba vyriešiť otázku cestovania a priestoru pre všetkých členov rodiny. Odpoveďou sú práve osobné dodávky, ktoré majú všetko, čo tento segment zákazníkov od auta potrebuje. 

Rovnaká platforma pre Ford Tourneo aj VW Transporter

Ford a Volkswagen majú odpoveď na "rodinné otázky" a vedia potešiť skutočne párnými dôvodmi pri výbere a kúpe automobilu. Zaujímavosťou je aj skutočnosť, že platforma, ktorú Ford vyvinul pre najnovšie Tourneo, neskôr bude použitá aj pre VW Transporter. Výsledkom je podľa všetkého slušný "pokračovateľ rodu" horúcich bestsellerov akými bol Multivan a Caravelle. 

Ford Tourneo Custom u nás v ponuke 

Najlepšia rodinná dodávka

3. generácia Tournea Custom má všetko, čo si trh pýta. Vzhľadovo ide o veľmi pekný spôsob ako neodradiť zákazníka, ktorý nie je orientovaný výlučne na parametre. Nová predná časť je viac aerodynamicky tvarovaná ako u predchodcu. Zaujímavé a fuknčné sú obtokové kanáliky, ktoré slúžia na usmernenie prúdenia vzduchu okolo kolies. Úzke predné svetlomety prinášajú technológiu Matrix-LED. Sériovo dodávané sú Full-LED svetlá. Ani tie nesklamú, čo sa týka funkčnosti. Svietivosť je dostatočná, ponúkajú slušnú šírku svetelného kužeľa.

Ford Tourneo Custom

Nízka dodávka má na prvý pohľad široké postavenie. Vďaka tomu má ešte športovejší imidž. Línia úzkych bočných okien sa zaujímavo zvažuje smerom nahor. Pre cestovanie sú veľkým prínosom svetelné podmienky pasažierov v poslednom rade sedadiel. Vďaka oknu majú veľa svetla, nebudú sa cítiť stiesnene ako u konkurencie.

Dobré parkovanie v garáži

Dodávka je nižšej stavby, čo je skvelé pre parkovanie v garáži. Výška nepresiahne 2 metre, to je skvelý prístup, čo sa týka využiteľnosti. Toto riešenie nijak neobmedzuje, ani nezmenšuje vnútorný priestor. Ford ponúka štedrý priestor pre posádku a nielen. Batožinový priestor je taktiež štedrý. Auto narástlo do dĺžky, rázvor osí kolies v základnej verzii predstavuje 3 100 milimetrov. Predĺžená verzia s označením L2 má 3 500 milimetrov. Ďalším upgradom je výmena 6-stupňového automatu 8-stupňový automat. Vďaka tomu vozidlo zyvšuje hmotnosť ťahaného, brzdeného prívesu na 2 500 kg.

Hmotnosť ťahaného, brzdeného prívesu až 2 500 kg

Interiér prešiel radom zmien. Predná časť je zmenená. Spôsob radenia - Ovládač našiel miesto na páčke na volante. Pribudol digitálny prístrojový štít s príjemnou grafikou a jednoduchým ovládaním. Grafika je dobrá, horšie je na tom rýchlosť odozvy systému. Každý výrobca však má vždy, čo zlepšovať. Nastavenie klimatizácie je vždy bezproblémové.

Samostatné ovládanie 3. zóny klimatizácie

Samostatne ovládaná tretia zóna klimatizácie slúži pre cestujúcich v poslednom rade sedadiel. Duo posuvných dverí v prípade mechanického systému otvárania vie potrápiť. Šťastnejším riešením je výber systému s dovieraním alebo plne elektrickú verziu. Inak posádka riskuje nepríjemné zatváranie dverí na viac pokusov. 

Predĺžená verzia - ešte viac priestoru pre cestujúcich a batožinu

Predĺžená verzia Fordu Tourneo ponúka veľa miesta pre cestujúcich a batožinu. Jej koľajnicový systém umožňuje prispôsobiť sedadlá podľa potreby. Zmena je možná aj v 3. rade. Manipulácia so sedadlami je pohodlná a ľahká. Príjemným prvkom je dlhá lakťová opierka s polstrovaním. Pre pohodlie do interiéru "naskákalo" až 8 USB portov, väčšinou typu USB-C. Za príplatok môže nový majiteľ využívať výhody jazdy s panoramatickou strechou, ktorá je hodnotená vysoko u náročnejších zákazníkov. Bonusom sú príplatkové možnosti ako stredový stolík a roletky proti slnku. 

Podvozok

Nový Tourneo má viacprvkovú zadnú nápravu pre ešte vyšší komfort. Stabilita v zákrutách je alfou a omegou. Nielen veľké automobily potrebujú extra istotu pri manévrovaní na úzkych cestách a vyhýbaní sa nerovnostiam na vozovke. Pohon oboch náprav dokáže skvele udržať vozidlo na správnej trase. 2-litrový 4-valec poskytuje solídny výkon ako stvorený na ťahanie ťažkých predmetov. So štipkou odvahy ťahá rovnako dobre ako Ford Raptor. Podľa všetkých prepočtov môže byť nastávajúcim najlepším "vanom" práve Ford Tourneo Custom. Ako sa vám novinka Fordu páči? Podeľte sa s nami o názor v komentároch. 

Zdroj: ford.sk

Ford Tourneo Custom - nová generácia

Video: Ford Tourneo Custom 2.0 EcoBlue AWD - Dodávka, ktorá jazdí ako osobák

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Cupra Tavascan: Športovejší Enyaq od Cupry aj ako 4x4 Pohon zadných aj všetkých kolies. Až 250 kW. Výkon 340 koní. Akcelerácia z 0-100 km/h...4. Jún, 2024
02Pretekárka zo SR: Jazdí 240 km/h, aj 24 h preterky v Le MansMáme u nás pretekárku, ktorá patrí k najlepším nielen na Slovensku. Michaela Dorčíková je...5. Jún, 2024
03Slovenská premiéra Fordu Mustang GT v ŽilineNový Ford Mustang si ako miesto slovenskej premiéry vybral areál žilínskeho letiska. Ford...8. Jún, 2024