Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Zetor Pininfarina: Traktor osviežený talianským dizajnom!

Zetor oslavuje 70. výročie svojho vzniku. Pri príležitosti veľtrhu Agritechnica v Hannoveri Zetor predstavil nový traktor, ktorý navrhol v spolupráci s poprednými dizajnérskym štúdiom z Talianska. Zetor si od spolupráce sľubuje posilnenie prestíže značky na svetovom trhu. Ako sa vám model páči? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.11.2015
Diskusia:
Sledujte nás na:

Zetor Pininfarina: Traktor...

Auto-moto zaujímavosti

Výročie Zetoru

Zetor oslavuje 70. výročie svojho vzniku. Pri príležitosti veľtrhu Agritechnica v Hannoveri Zetor predstavil nový traktor, ktorý navrhol v spolupráci s poprednými dizajnérskym štúdiom z Talianska. Tento model sa stal okamžite jedným z hlavných pútačov veľtrhu v Hannoveri! 

Zetor by PininfarinaZdroj: thatsfarming.com

Zmena imidžu

Novému dizajnu nemôže chýbať typická čierno-červená kombinácia. Zmenami prešla najmä predná časť, ktorá Zetoru pridáva na dramatickosti. Nemôže chýbať diódová svetelná technika a červené disky kolies, typické pre prestížnu radu traktorov značky Zetor, nesúcu označenie Crystal. 

Zetor by pininfarinaZdroj: thatsfarming.com

Po skončení veľtrhu bude k videniu v Brne

Po skončení hannoverského veľtrhu Agritechnica bude dizajnová štúdia vystavená v brnenskej Zetor Gallery a stane sa súčasťou niekoľkých výstav.

Zetor by PininfarinaZdroj: thatsfarming.com

Dizajnérske štúdio Pininfarina

Pininfarina je jedna z najznámejších talianskych spoločností so zameraním na design a vývoj karosérií pre automobily. V rokoch 1960 a 1970 sa Pininfarina podieľala na vzniku mnohých úspešných modelov. Alfa Romeo Duetto, Ferrari Dino, Fiat Dino, Fiat 124 Spider, Peugeot 404 a 504. Medzi svetoznáme modely Pininfariny patrí aj 1966 Alfa Romeo Spider 1600 Duetto a 2000 Ferrari Rossa či ďalšie modernejšie modely.

1966 Alfa Romeo Spider 1600 DuettoZdroj: motor1.com

Vyrába 

Čo sa týka výroby traktorov, nejde výlučne len o ich technické vlastnosti. Viacerí výrobcovia nechali svoje modely "oživiť" prácou návrhárov popredných talianských dizajnérskych štúdií. Talianský dizajn je vo výrobe traktorov vítaný, aj výrobcovia Lamborghini a Deutz-Fahr osviežujú svoje modely "dotykom" popredného štúdia Italdesign. Pininfarina sa nevenuje výlučne automobilom. Medzi zaujímavé práce štúdia patrí aj dizajn kuchynských spotrebičov, medailí Zimných olympijskych hier v Turíne a dizajnovo sa Pininfarina podieľala aj na výrobe rýchlovlaku Eurostar e320. 

2006 Ferrari P4/5 by PininfarinaZdroj: motor1.com

Začiatok novej spolupráce

Brnenský výrobca traktorov Zetor predstavil na veľtrhu v nemeckom Hannoveri svoju dizajnovú budúcnosť. Tento model je pre firmu začiatkom novej spolupráce. Zetor chce nový dizajn postupne preniesť na všetky modely Zetoru. Firma tiež plánuje postupné rozšírenie modelových radov. Pri príležitosti 70-teho výročia Zetor informoval o rozšírení počtu modelových radov zo súčasných štyroch na šesť radov.

Video: Zetor by Pininfarina

Viac o výrobe

Na veľtrhu v Hannoveri firma ukázala prototyp trojvalcového traktora, ktorý sa stane základom piatej modelového radu traktorov Zetor. Prototyp disponuje motorom s výkonom 49 koní. Čo sa týka využitia, pôjde o trojvalcové traktory konštruované pre využitie na malých farmách a medzi hobby farmármi. 

Zetor by PininfarinaZdroj: thatsfarming.com

Posilnenie prestíže značky Zetor

Firma Zetor si od spolupráce so štúdiom Pininfarina sľubuje najmä posilnenie prestíže na svetovom trhu. Zaujímavosťou je aj plánované rozšírenie výroby o štvorvalcové motory s výkonom 75,3 koní a viac variánt prevodovky. Podarí sa firme plánovanými zmenami výroby a osviežením výroby talianským dizajnom zaujať a zvýšiť konkurencieschopnosť na trhu?

Zetor by PininfarinaZdroj: thatsfarming.com

Ako sa vám dizajnové prevedenie páči? Treba uznať, že sa model "Zetor by Pininfarina" podaril, čo poviete?

Zetor by PininfarinaZdroj: thatsfarming.com

zdroj: autoevolution.com, thatsfarming.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Suzuki Air Triser: Minivan budúcnosti inšpirovaný mikrobusom VW!Suzuki Air Triser patrí medzi tie dizajnové prevedenia, ktoré už od prvého pohľadu miluješ...4. November, 2015
02Video: Extrémny dorfdrift!Medzi najzdieľanejšie videá automobilových fanúšikov patria najmä tie, v ktorých účinkujú...6. November, 2015
03Vedieť sa narodiť? 12-ročný jazdí na McLarene 650S!Jazdiť na svojom vlastnom superšporte je snom nejedného z nás. Niektorým šťastlivcom sa ich...8. November, 2015