7 miestna Dacia Duster možno už budúci rok.

Dacia Duster je u nás nesmierne populárnym autom. Lacné SUV, vysoký podvozok, dostatok priestoru. Práve tým si Duster získal srdcia mnohých. Niekomu však môže chýbať niečo pre väčšie rodiny. 7 miestne SUV za dobrý peniaz. O Dusteri v 7 miestnej konfigurácií sa šepkalo už dlhšie, teraz by sme sa však už mohli konečne dočkať.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
31.12.2020
Diskusia:

7 miestna Dacia Duster...

Auto-moto zaujímavosti

Hit pre veľké rodiny?

Dacia sa už dávnejšie nechala počuť o tom, že 7 miestny Duster v pláne nemá. Postupne sa však objavujú informácie o tom, že sa k tomuto kroku napokon možno odhodlá. Informoval o tom portál largus.fr, ktorý priniesol dokonca aj ilustračné fotky, ako by 7 miestny Duster mohol vyzerať. A treba povedať, že vyzerá naozaj skvelo!

Dacia údajne pracuje na projekte s názvom RJI. V podstate by malo ísť o 7 miestny Duster. Objaviť by sa mohol už v roku 2021 a s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude volať Grand Duster. Zaujímavosťou je, že pôjde o akéhosi predskokana ku budúcej generácií Dustera. 7 miestna verzia by mala byť totiž na platforme, ktorú používa aj Sandero a tá nemá možnosť pohonu 4x4. Grand Duster by bol pre Daciu takým testovacím králikom, na ktorom uvidia, ako verejnosť zareaguje na veľké SUV bez pohonu 4x4. Nič však nie je oficiálne potvrdené a ide len o dohady, ktoré však budú do veľkej miery založené na pravde. Čo sa týka pohonu, tak to je tiež ešte vo hviezdach, ale 1,3 litrový motor s výkonom 150 koní by mohol byť fajn kompromisom. 7 miestny Duster by mal byť zároveň najdrahším autom s logom Dacia na trhu, no v konkurencií 7 miestnych SUV bude omnoho, naozaj omnoho lacnejšia.

7 miestna Dacia Duster možno už budúci rok.Zdroj: largus.fr

7 miestna Dacia Duster možno už budúci rok.Zdroj: largus.fr

Zdroj: largus.fr

Zdroj foto: largus.fr

Späť na magazín

Diskusia k článku