Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Dacia

Dacia Duster druhej generácie, aká je po 100 000 km?

Dacia Duster je pre mnohých autom, ktoré skomplikuje rozhodovanie či kúpiť jazdené, alebo nové SUV. Ako nová má mnoho svojich priaznivcov, no po rokoch používania prichádzajú prvé problémy a z dlhodobného hľadiska patrila Dacia Duster skôr ku tým poruchovejším autám. Ako je na tom však nová, druhá generácia?

Dacia Spring: Skúsili sme si najlacnejší elektromobil, je prekvapivo dobrý!

Elektromobilita je stále ešte drahá. To je základný model myslenia. A nie je úplne vzdialený od pravdy, ale aj tu sa už situácia postupne mení. Autá s elektrickým pohonným ústrojenstvom sú stále dostupnejšie, rýchlejšie sa nabíjajú a majú väčší dojazd. Väčšinu z týchto atribútov spĺňa aj nová Dacia Spring.

Dacia Sandero, aktuálne najpredávanejšie auto Európy!

Dacia Sandero bola aj je dlhé roky veľmi atraktívnou alternatívou ku jazdenkám. Za nízku cenu priniesla možnosť mať nové auto pre množstvo ľudí. Kompaktné auto často krát plnílo aj rolu rodinného auta. Nikdy to však nebolo to najpopulárnejšie či najpredávanejšie auto. Teraz sa ale situácia zmenila a aktuálne je zo Sandera najpredávanejšie nové auto Európy.

Dacia Logan je naozaj výhodné balenie za perfektnú cenu

Nová Dacia Logan má niekoľko špecifík, ktoré z nej robia celkom unikátne auto na slovenskom, ale aj európskom trhu. Je treťou generáciou modelu, ktorý automobilku Dacia postavil na nohy a je najlepším sedanom v histórii značky.

Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €

Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera úpravcu Prior Design skutočne vznikol. A prekvapí zaujímavou cenou. Prior Design ponúka tento unikátny widebody bodkit za exkluzívnu cenu, nečakaných 2 999 euro!

Dacia Sandero II (B52): Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Cenový paradox, tak sa dá najlepšie označiť Dacia Sandero druhej generácie. Pritom väčšina pripomienok ku spoľahlivosti platí aj pre iné karosárske verzie, pre sedan Logan a aj pre kombi Logan MCV. Všetky postupne začali svoju púť ako druhé generácie v roku 2012. Ale ten paradox hovorí o cene nového a cene jazdeného. Tak malý prepad ceny nemá takmer žiadne auto.

Dacia Jogger: Crossover kombi a SUV má reálnych 7 miest

Pri predstavení novej Dacie Sandero a Loganu prenikla von informácia, že kombi Logan MCV už v ponuke nebude. A tiež kolovala informácia, že namiesto Lodgy v ponuke pribudne sedemmiestne SUV. Prekvapivo sa tieto dve autá pretavili do jediného nového. Ten dostal názov Jogger.

Pri predstavení novej Dacie Sandero a Loganu prenikla von informácia, že kombi Logan MCV už v ponuke nebude. A tiež kolovala informácia, že namiesto Lodgy v ponuke pribudne sedemmiestne SUV. Prekvapivo sa tieto dve autá pretavili do jediného nového. Ten dostal názov Jogger.

Nový model automobilky stojí tiež na najnovšej platforme CMF, ktorú využívajú aj modely materského Renaultu. Rázvor je však výrazne zväčšený a patrí k tým najväčším, s ktorými sa musí platforma vysporiadať. V rámci dostatku vnútorného miesta sa dostal rázvor až na 2 897 milimetrov. S dĺžkou 4 547 milimetrov je najdlhšou Daciou v histórii. Dokonca o 5 centimetrov prekonáva aj MPV Lodgy.

Predná časť vyzerá podobne ako na nových modeloch Sandero a Logan, pričom najbližšie je Sanderu Stepway. Rovnako ako tento terénne vyzerajúci hatchback má nielen plastovanie okolo celého auta, ale tiež predné svetlá s denným LED svietením v tvare písmena Y. Potom je Jogger väčší. Očividné je to na prechode z predných dverí na zadné, vďaka väčšiemu bočnému oknu. Vzadu Jogger prináša svetlá umiestnené v stĺpiku karosérie, optimalizujúc tak otvor na prístup k batožinovému priestoru. V spodnej časti tak ostáva miesto buď na rezervné koleso, alebo na nádrž na plyn. O ňu sa netreba báť ani v prípade prejazdu terénnymi nerovnosťami. Svetlá výška sa dostala na slušných 230 milimetrov, čím prekonáva nejedno väčšie SUV.

Pri batožinovom priestore sa môžeme rovno zastaviť. Pri všetkých siedmich miestach má základný objem 160 litrov. Po ich sklopení, pri päťmiestnej konfigurácii, to je 565 litrov. Ale ak tam sedadlá nie sú vôbec a Jogger má zadné ve vybrané, tak je objem až 708 litrov. Na takto veľké auto je to naozaj megalomanská hodnota.

Jogger ponúkne sedem miest, pričom automobilka hovorí, že aj v treťom rade sa odvezú dospelí pasažieri. Na základe poskytnutých fotiek je jasné, že priestor na nohy tam naozaj bude a zjavne ani s hlavou nebude mať väčšina pasažierov problém. Teda skôr s jej kontaktom so stropom. V treťom rade je každé sedadlo samostatné a samostatne sklopné, či vyberateľné. Stredný rad má rozdelenie na dve tretiny a jedna tretina. Kotviace body Isofix ponúka na vonkajších sedadlách tohto radu. To však znamená, že ak sú oba Isofixy obsadené, tak do tretieho radu nie je ľahké sa dostať.

Predná časť interiéru akoby z oka vypadla Sanderu a Loganu. Palubná doska je navlas rovnaká. Má, podľa výbavy, látkový pás natiahnutý strednou časťou horizontálne. Práve ten dáva interiéru nádych kvalitnejších materiálov. V Dacii sa totiž nehrá na mäkké plasty.

V strede palubnej dosky tróni buď držiak na telefón suplujúci infotainment, alebo reálny displej. Ten zobrazuje v jednoduchom menu všetky potrebné informácie a podporuje aj bezdrôtové pripojenie Apple CarPlay a Android Auto. To je presne ten prvok výbavy, ktorý chcelo, svojho času, BMW spoplatniť na mesačnej/ročnej báze.

Automobilka zverejnila aké bude mať Jogger motory. Jedinou pohonnou jednotkou bude litrový trojvalec s nepriamym vstrekovaním. Ten bude mať dve verzie. Výkonovým základom bude 74 kW (100 k) pre LPG. V takom prípade bude pod karosériou vzadu ešte naviac plynová nádrž s objemom 40 litrov. K tomu 50-litrová nádrž na benzín a akčný rádius plynového Joggeru bude naozaj extrémny. Najvýkonnejším modelom bude TCe 110, čiže znova litrový trojvalec, ale v benzínovej verzii naladený až na 81 kW (110 k). Krútiaci moment dosahuje 200 Nm, čo už dokáže s autom zvládnuť rozbehy aj pri plnom zaťažení siedmimi pasažiermi a minibatožinou.

Na Slovensku sa Jogger objaví už na jar 2022 a očakáva sa, že základná cena so siedmimi miestami sa dostane pod 15-tisíc eur. Ak by sme brali do úvahy, že Jogger je kombi so siedmimi miestami, tak by vlastne nemal konkurentov. Ale aj inak ich bude hľadať ťažko. Skôr bude postavený do pozície konkurenta jazdeným autám, ktorý má ale fabrickú záruku a celkom moderné vybavenie. Jedinou možnosťou konkurencie tak ostávajú vany odvodené od úžitkových vozidiel ako napríklad predĺžený Renault Kangoo, Ford Transit Connect, či štvorica založená na základoch Berlingo, Rifter.

 

Dacia s výkonom 45 koní za 22 000 €? Realita!

Dacia je u nás považovaná za to najlacnejšie, čo si môžete kúpiť. Je to pravda, lacnejšie nové auto ako Daciu nenájdete. Rovnako dominuje aj v kategórií SUV modelom Duster, ktorý síce nie je najlacnejším autom na trhu, avšak najlacnejším vo svojej kategórií jednoznačne je. No a vo svojej kategórií elektrických SUV je najlacnejšia aj novinka Dacia Spring, avšak v absolútnom pomere cena-výkon to až taká sláva nie je.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemá

Dacia Duster je veľmi obľúbeným SUV, ktoré sa vždy umiestni niekde pri vrchole rebríčka predaja nielen na Slovensku. Nečudo, veď má slušné schopnosti a zároveň veľmi priaznivú cenu. Už je však na trhu dlhšie, tak teraz prichádza s inováciou v polovici životného cyklu modelu.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!

Dacia je na dnešnom trhu už roky preslávená ako producent tých najlacnejších nových áut, aké sa dajú kúpiť. Vďaka úzkej spolupráci s Renaultom si Dacia výrazne polepšila aj kvalitatívne. Preto sa teší mimoriadnej obľube po celej Európe. Dacia ťaží z modelov Duster, Sandero a Logan. Duster je atraktívny ako najlacnejšie SUV na trhu, Sandero je lacným kompaktom a Logan bol aj vo vodách Dacie najlacnejším modelom, ktorý navyše ponúkol naozaj rozmerný kufor. A máme tu aj nový Logan, ktorý prichádza s ďalšou generáciou.

Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120

Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám akcelerácie a maximálnej rýchlosti. A predsa vznikajú nové modely, ktoré úplne ignorujú súčasné trendy. O potenciálneho zákazníka bojujú takmer vždy nízkou cenou. Ani to však nemusí byť pravidlo. Dôkazom je elektrická Dacia Spring. Pozrieme sa na najväčšie nedostatky.

 

 

 

Dacia Spring už klope na dvere. Čo o nej vieme?

Automobilka Dacia sa chystá onedlho aj na Slovensku spustiť revolúciu medzi elektromobilmi. Tou revolúciou bude nový model Spring. My sme vybrali 5 faktov, ktoré už teraz o nej vieme.

Dacia sa spája s Ladou! Bigster, nástupca Dustera!

Automobilka Dacia sa u nás stala už v podstate legendou. Veľmi sa ani nemusíme čudovať. Nízka cena, fajn životnosť, tých bonusov je skrátka mnoho. Postupom času sa Dacia dostávala do povedomia širšej verejnosti, ktorá ju už prestala brať ako nekvalitnú paródiu na autá. Mnoho ľudí jej spoľahlivosť ocení. Hromada zákazníkov volala po veľkom SUV a jedno už prichádza a dokonca v spolupráci s Ladou!

Dacia ponúkne naozaj dostupný elektromobil, bude ním Spring

Elektromobilita má niekoľko úskalí. Napríklad teraz je tým veľkým problémom malého rozširenia aj cena elektrických modelov. Jasné, ešte sa dá argumentovať infraštruktúrou a vlastne celkovo možnosťami nabíjania, ale cena stále ostáva hlavnou témou. Z toho by mala vykorčuľovať Dacia s novým modelom Spring.

Dacia Grand Duster: 7-miestne SUV z Rumunska

Dacia Grand Duster. 7-miestne dostupné SUV, ktoré by prekvapilo nielen cenou. Táto lahôdka z pera známeho umelca má veľký potenciál presadiť sa na trhu a pobiť sa v konkurencii s drahšími 7-miestnmymi mašinami. Dočkáme sa modelu, ktorý ponúka úžitkové parametre, pričom pri kúpe nezruinuje nového majiteľa cenou? 

Dacia o rok uvedie najlacnejší elektromobil: nevyzerá vôbec zle!

Dacia je značkou, ktorá je vo svete automobilov naozaj nevídaným zjavom. Po tom, ako kvôli mizernej kvalite a slabým predajom takmer vymizla z mapy sveta sa dočkala prekvapivého znovuzrodenia. Dnes patrí u nás medzi najpopulárnejšie značky a mnoho ľudí rieši dilemu nová Dacia alebo jazdenka. Pri bežných autách je to o inom, pri elektromobiloch sa však cenovo dostávame do úplne iných súm. Aj tu Dacia chystá revolúciu a chcem nám priniesť najlacnejší elektromobil na trhu. A prísť to má už o rok!

Dacia ukázala vizáž nového Sandera a Loganu

Najpopulárnejšie rumunské autá súčasnosti, ak nerátame teda Ford Puma, ktorý sa robí vo fabrike v meste Craiova, Dacia Logan a Sandero prichádzajú s novou generáciou. Už tretia generácia sa predstaví kompletne už koncom mesiaca, ale teraz automobilka ukázala vonkajšiu vizáž modelov.

Dacia Duster cabrio: Vietor vo vlasoch za menej?

Omyl prírody alebo zaujímavý model do mesta a pre zábavu? Čo ponúka rarita, ktorá sa stala pred pár dňami hitom internetu? Bude jazda v štýle "vietor vo vlasoch" dostupná aj pre menej majetných vodičov? Nenechaj si ujsť netradičnú verziu Dacie Duster v prevedení kabriolet!

Dacia chystá nové SUV: tento model ale padne za obeť!

Dacia je dnes autoobilkou, po ktorej modeloch sa občas dá aj obzrieť. Je to síce totálny low-cost, no vo svojej novodobej histórií spravila poriadny progres. Ako kvalitatívne, tak aj dizajnovo. Nie všetky modely sú však tak populárne, ako bestseller menom Duster. Jeden z nich tak bude musieť dať svetu zbohom, no nahradí ho niečo naozaj poriadne zaujímavé.

Dacia prinesie do Európy elektrické SUV za 10 000 €!

Dacia v poslednej dobe valcuje všetku konkurenciu. Iste, najväčším argumentom na jej kúpu je bezkonkurenčná cena. Ak by však bola nekvalitná či kazová, tak by Daciu nikto nekupoval ani za malý peniaz. Je to však naopak, za prijateľné peniaze prináša solídnu kvalitu a teší sa stále väčšej obľube. Nuž a pravdepodobne chystá ďalší veľký krok, tým má byť vstup do sveta elektromobilov. S fantastickou cenovkou!

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Magazín s Michalom Karpatom

Zistiť viac
Hlasujte a vyhrajte skvelé ceny

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.