Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Dacia

Najdrsnejšia Dacia nie je lacná: Armádny 4x4 Duster z Nemecka za 32 990 €!

Jedným slovom, šialená. Táká je najnovšia úprava Dacie Duster, ktorá prichádza v špeciálnej vojenskej úprave. Najdrsnejšia Dacia Duster nie je lacná. Čo zákazník dostane za najdrsnejšiu Daciu z Nemecka za 32 990 eur?

Dacia Spring Extreme Electric 65 má omnoho viac výkonu

Dacia Spring je tým elektromobilom, ktorý ponúka výhody jazdenia elektricky a nabíjania doma za najrozumnejšiu cenu. Doteraz bola v ponuke verzia, ktorá mala veľmi striedmy výkon 33 kW (45 k) a na stovku sa dostala takmer za 20 sekúnd. To bolo najviac kritizovanou vlastnosťou modelu a preto automobilka pristúpila k predstaveniu novej verzie s výkonom posunutým omnoho vyššie.

Dacia ukončila transformáciu, je aj viac eko

Dacia sa podujala na ďalšiu výraznú zmenu. Je ňou zmena identity, čo zahŕňa nielen zmenu loga na aute, ale aj zmenu kompletnej komunikácie a tiež kompletnej vizuálnej stránky dílerskej siete. V tomto prípade sme trochu pred ostatnou Európou.

Dacia Lodgy: Aká je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Aké vozidlá si držia cenu najlepšie? Dosť veľkým prekvapením sú automobily s logom Dacia. Tie si naozaj veľmi dobre držia cenu, aj napriek mnohým predsudkom ľudí. My sme sa pozerali ako je to so spoľahlivosťou modelu Lodgy, ktorý je čím ďalej, tým dostupnejší a zároveň je stále zaujímavou alternatívou so 7 sedadlami.

Nová Dacia Manifesto: Ford Bronco za menej!

Nízkonákladová výroba sa pomaly pretavila do prinášania skutočne zaujímavých modelov áut. Odnož Renaultu už ani zďaleka nevyrába len lacné autá pre chudobných. Teraz prináša divoký vietor do plachiet v podobe modelu Dacia Manifesto! Tento šialený model pre dobrodruhov s plastovým telom a bezvduchovými pneumatikami musíš vidieť!

Najlacnejšia Dacia s 220-koňovým motorom: Za koľko?

Tento 220-koňový Dacia časostroj ťa dostane. Najlacnejšie Dacia s 220-koňovým motorom je lahôdka, ktorú si môže naservírovať aj menej majetný vodič. Za koľko sa táto mašina predáva?

Dacia Jogger LPG: Iný hybrid (koľko dá na nádrž LPG?)

Dacia Jogger si postupne získava svojich zákazníkov. Je to ťažký prechod od veľkopriestorového MPV Lodgy a podobne zameraného úžitkovejšieho modelu Dokker, ale, zdá sa, že to automobilke vychádza. Aktuálne je Jogger v ponuke s dvomi druhmi pohonu. Buď si vyberiete výlučne benzínovú priamovstrekovú alternatívu s litrovým trojvalcom, alebo si vyberiete nepriamovstrekový trojvalec s rovnakým objemom, ale nižším výkonom. Práve tento druhý je vhodný aj na použitie alternatívneho paliva.

Dacia štartuje s novým logom už naozaj

Automobilka Dacia, ktorá aktuálne, už 20 rokov, patrí pod krídla Renaultu sa stáva modernejšou. Už pred nejakou dobou začal proces rebrandingu a vylepšenia imidžu v prospech mladšej klientely. Zmeny teraz finišujú.

Dacia Logan Shooting Brake: Rumunský (ne)splnený sen

Dacia patrí medzi dostupné značky, ktoré vynikajú nízkou cenou. Čo však v prípade, že sa tento automobil zapáči zákazníkovi, ktorý túži po honosnejšom prevedení? Odpoveďou je Dacia Logan Shooting Brake!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Test: Dacia Jogger TCe 110 - Rodinný miláčik

Automobilka Dacia začínala obnovu svojho modelového radu s negatívnymi správami. Jednou z nich bolo vypustenie Loganu kombi z ponuky, ďalšou vypustenie MPV Lodgy z ponuky. Všetky väčšie autá akoby nemali šancu pri súčasných emisných normách. Avšak tieto kroky len predznamenávali príchod modelu Jogger.

Dacia Jogger má 1 hviezdičku z crash testov. Ani na nich nebola!

Dacia je automobilkou, ktorá spravila veľký skor vpred. Kedysi šlo o stelesnenie nespoľahlivosti a auta, ktorého najlepším priateľom bola hrdza. V posledných rokoch sa však z Dacie stalo synonymum cenovo dostupného auta, ktoré však stále musí spĺňať nejaké bezpečnostné štandardy. Euro NCAP je skratka, ktorú predstavovať rozhodne netreba. Táto organizícia prostredníctvom hviezdičiek určuje bezpečnosť toho ktorého automobolu. Občas ich ale uďeľuje naozaj zaujímavo.

Test: Dacia Spring - Vstupná brána do elektromobility

Slová o tom, že elektromobilita je drahá sú stále v klasických krčmových rečiach. Áno vstupné náklady sú naozaj vyššie ako pri porovnateľnom vozidle so spaľovacím motorom. Ale aj cena základného elektromobilu sa postupne dostáva nižšie a nižšie. Dacia Spring ukazuje, že sa to dá aj za 17 600 €, alebo necelých 20-tisíc aj s výbavou. Je to úplný základný kameň ponuky elektromobilov na Slovensku a ostatné autá sú spravidla drahšie.

Euro NCAP: Dacia Jogger skončila s 1 hviezdou bez testovania!

Testy Euro NCAP ukrivdili čoraz častejšie skloňovanému nádejnému bestselleru v segmente dostupných značiek áut. Len s 1 hviezdou skončila Dacia Jogger aj napriek tomu, že neabsolvovala nárazové testy!

32 ročná Dacia najazdila len 2 000 km!

Dacia je dnes pomerne populárnou automobilkou. Po nie príliš presvedčivých začiatkoch pri svojom znovuzrodení, kedy v podstate len totálne kopírovala lacné Renaulty sa stala automobilkou, ktorá už prináša aj atraktívny dizajn. Hlavne pri najnovších generáciách svojich modelov. Kedysi, ešte dávno predtým, ako Daciu zachránil francúzsky Renault bola Dacia aj so svojou kvalitou niekde celkom inde. Dnes je už takmer nemožné nájsť zachovalú Daciu, ako zázrakom sa však jedna našla.

Dacia Duster LPG je tiež spôsob ako znížiť náklady na palivo

Výrazný rast cien palív, ktorý sa asi nechystá tak skoro zastaviť, aj napriek výraznejšiemu pádu ceny ropy. Preto je vhodné pozrieť si aj alternatívne palivá. Nie všetko musí byť elektrické, Dacia má v ponuke aj možnosť spaľovania LPG pre všetky modely, teda aj pre Duster. A práve toto je tá alternatíva, ktorú si Duster naozaj zaslúži. Elektrika by mu nesedela.

Dacia Jogger: Je to auto, na ktoré všetci čakali?

Dacia je na trhu už pomerne dlho, znovuzrodená bola v roku 2004, a za ten čas sa jej podarilo predať 7,5 milióna vozidiel. To je veľmi dobrý výsledok, vzhľadom na relatívne štíhle modelové portfólio.  Na Slovensku sa podarilo predať až 50-tisíc kusov. Niektoré modely prichádzajú, niektoré odchádzajú, namiesto Lodgy a Loganu kombi tu máme nový model Jogger. Ten kombinuje viacero kategórií a môže sa smelo nazývať crossoverom.

Najbezpečnejšie autá roku 2021: Exceluje Škoda, prepadákom je Dacia!

Medzi víťazmi populárnych testov Euro NCAP exceluje značka z Mladej Boleslavy! Po Mercedese-Benz EQS získala hneď dvojité ocenenie Škoda s modelmi Enyaq a Fabia. Rebríček najbezpečnejších nových stojí za pozornosť. Ktoré sú najbezpečnějšie autá roku 2021? 

Dacia Duster Prior Design: Widebody bodykit naživo!

Duster monštrum s brutálnym bodykitom! Okrem toho, že vyzerá fantasticky, výrobca zametá konkurenciu cenovkou úpravy štartujúcou na sume od 3000 €! Nenechaj si ujsť Dacia Duster Prior Design delo naživo!

Dacia Duster: Aký je nový model a ktorú verziu zvoliť?

Automobilka Dacia trafila modelom Duster pomyselný kliniec po hlavičke. Lacné SUV s dobou priechodnosťou, ktoré je dostupné naozaj každému je výborný nápad. Aktuálne je to však o čakaní, keďže každý vie aká je súčasná situácia.

Dacia Duster HS: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Dacia má niektoré modely naozaj revolučné. A práve Duster je jedným z nich. Dokázal posunúť SUVčka do ponuky pre každého, vďaka rozumným cenám a staršej, ale odskúšanej technike prevzatej z materského Renaultu. Prvý Duster sa ukázal ako sériový model v roku 2010 na autosalóne v Ženeve.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.