Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Dacia

Dacia Jogger má 1 hviezdičku z crash testov. Ani na nich nebola!

Dacia je automobilkou, ktorá spravila veľký skor vpred. Kedysi šlo o stelesnenie nespoľahlivosti a auta, ktorého najlepším priateľom bola hrdza. V posledných rokoch sa však z Dacie stalo synonymum cenovo dostupného auta, ktoré však stále musí spĺňať nejaké bezpečnostné štandardy. Euro NCAP je skratka, ktorú predstavovať rozhodne netreba. Táto organizícia prostredníctvom hviezdičiek určuje bezpečnosť toho ktorého automobolu. Občas ich ale uďeľuje naozaj zaujímavo.

Dacia Duster LPG je tiež spôsob ako znížiť náklady na palivo

Výrazný rast cien palív, ktorý sa asi nechystá tak skoro zastaviť, aj napriek výraznejšiemu pádu ceny ropy. Preto je vhodné pozrieť si aj alternatívne palivá. Nie všetko musí byť elektrické, Dacia má v ponuke aj možnosť spaľovania LPG pre všetky modely, teda aj pre Duster. A práve toto je tá alternatíva, ktorú si Duster naozaj zaslúži. Elektrika by mu nesedela.

Dacia Jogger: Je to auto, na ktoré všetci čakali?

Dacia je na trhu už pomerne dlho, znovuzrodená bola v roku 2004, a za ten čas sa jej podarilo predať 7,5 milióna vozidiel. To je veľmi dobrý výsledok, vzhľadom na relatívne štíhle modelové portfólio.  Na Slovensku sa podarilo predať až 50-tisíc kusov. Niektoré modely prichádzajú, niektoré odchádzajú, namiesto Lodgy a Loganu kombi tu máme nový model Jogger. Ten kombinuje viacero kategórií a môže sa smelo nazývať crossoverom.

Dacia Duster Prior Design: Widebody bodykit naživo!

Duster monštrum s brutálnym bodykitom! Okrem toho, že vyzerá fantasticky, výrobca zametá konkurenciu cenovkou úpravy štartujúcou na sume od 3000 €! Nenechaj si ujsť Dacia Duster Prior Design delo naživo!

Dacia Duster: Aký je nový model a ktorú verziu zvoliť?

Automobilka Dacia trafila modelom Duster pomyselný kliniec po hlavičke. Lacné SUV s dobou priechodnosťou, ktoré je dostupné naozaj každému je výborný nápad. Aktuálne je to však o čakaní, keďže každý vie aká je súčasná situácia.

Dacia Duster HS: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Dacia má niektoré modely naozaj revolučné. A práve Duster je jedným z nich. Dokázal posunúť SUVčka do ponuky pre každého, vďaka rozumným cenám a staršej, ale odskúšanej technike prevzatej z materského Renaultu. Prvý Duster sa ukázal ako sériový model v roku 2010 na autosalóne v Ženeve.

Dacia Vám auto zašpiní, aby ste vyzerali drsnejšie!

Dacia už dlhé roky boduje ne trhoch v celej Európe, jedným z jej najpopulárnejších modelov je Duster. Cenovo najdostupnejšie SUV, ktoré síce človek môže používať len v meste ako predokolku, s pohonom 4x4 sa nestratí ani v teréne. Lenže do neho takmer nikto s Daciou nechodí. Ak ste si to taktiež len mysleli, vedzte že je to čistá pravda. Dokázal to výskum britského zastúpenia Dacie. Briti prišli so zaujímavým riešením, ktoré má za úlohu ukázať majiteľom, ako svoju Daciu Duster skutočne používať.

Dacia Duster druhej generácie, aká je po 100 000 km?

Dacia Duster je pre mnohých autom, ktoré skomplikuje rozhodovanie či kúpiť jazdené, alebo nové SUV. Ako nová má mnoho svojich priaznivcov, no po rokoch používania prichádzajú prvé problémy a z dlhodobného hľadiska patrila Dacia Duster skôr ku tým poruchovejším autám. Ako je na tom však nová, druhá generácia?

Dacia Spring: Skúsili sme si najlacnejší elektromobil, je prekvapivo dobrý!

Elektromobilita je stále ešte drahá. To je základný model myslenia. A nie je úplne vzdialený od pravdy, ale aj tu sa už situácia postupne mení. Autá s elektrickým pohonným ústrojenstvom sú stále dostupnejšie, rýchlejšie sa nabíjajú a majú väčší dojazd. Väčšinu z týchto atribútov spĺňa aj nová Dacia Spring.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Dacia Sandero, aktuálne najpredávanejšie auto Európy!

Dacia Sandero bola aj je dlhé roky veľmi atraktívnou alternatívou ku jazdenkám. Za nízku cenu priniesla možnosť mať nové auto pre množstvo ľudí. Kompaktné auto často krát plnílo aj rolu rodinného auta. Nikdy to však nebolo to najpopulárnejšie či najpredávanejšie auto. Teraz sa ale situácia zmenila a aktuálne je zo Sandera najpredávanejšie nové auto Európy.

Dacia Logan je naozaj výhodné balenie za perfektnú cenu

Nová Dacia Logan má niekoľko špecifík, ktoré z nej robia celkom unikátne auto na slovenskom, ale aj európskom trhu. Je treťou generáciou modelu, ktorý automobilku Dacia postavil na nohy a je najlepším sedanom v histórii značky.

Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €

Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera úpravcu Prior Design skutočne vznikol. A prekvapí zaujímavou cenou. Prior Design ponúka tento unikátny widebody bodkit za exkluzívnu cenu, nečakaných 2 999 euro!

Dacia Sandero II (B52): Aké je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Cenový paradox, tak sa dá najlepšie označiť Dacia Sandero druhej generácie. Pritom väčšina pripomienok ku spoľahlivosti platí aj pre iné karosárske verzie, pre sedan Logan a aj pre kombi Logan MCV. Všetky postupne začali svoju púť ako druhé generácie v roku 2012. Ale ten paradox hovorí o cene nového a cene jazdeného. Tak malý prepad ceny nemá takmer žiadne auto.

Dacia Jogger: Crossover kombi a SUV má reálnych 7 miest

Pri predstavení novej Dacie Sandero a Loganu prenikla von informácia, že kombi Logan MCV už v ponuke nebude. A tiež kolovala informácia, že namiesto Lodgy v ponuke pribudne sedemmiestne SUV. Prekvapivo sa tieto dve autá pretavili do jediného nového. Ten dostal názov Jogger.

Pri predstavení novej Dacie Sandero a Loganu prenikla von informácia, že kombi Logan MCV už v ponuke nebude. A tiež kolovala informácia, že namiesto Lodgy v ponuke pribudne sedemmiestne SUV. Prekvapivo sa tieto dve autá pretavili do jediného nového. Ten dostal názov Jogger.

Nový model automobilky stojí tiež na najnovšej platforme CMF, ktorú využívajú aj modely materského Renaultu. Rázvor je však výrazne zväčšený a patrí k tým najväčším, s ktorými sa musí platforma vysporiadať. V rámci dostatku vnútorného miesta sa dostal rázvor až na 2 897 milimetrov. S dĺžkou 4 547 milimetrov je najdlhšou Daciou v histórii. Dokonca o 5 centimetrov prekonáva aj MPV Lodgy.

Predná časť vyzerá podobne ako na nových modeloch Sandero a Logan, pričom najbližšie je Sanderu Stepway. Rovnako ako tento terénne vyzerajúci hatchback má nielen plastovanie okolo celého auta, ale tiež predné svetlá s denným LED svietením v tvare písmena Y. Potom je Jogger väčší. Očividné je to na prechode z predných dverí na zadné, vďaka väčšiemu bočnému oknu. Vzadu Jogger prináša svetlá umiestnené v stĺpiku karosérie, optimalizujúc tak otvor na prístup k batožinovému priestoru. V spodnej časti tak ostáva miesto buď na rezervné koleso, alebo na nádrž na plyn. O ňu sa netreba báť ani v prípade prejazdu terénnymi nerovnosťami. Svetlá výška sa dostala na slušných 230 milimetrov, čím prekonáva nejedno väčšie SUV.

Pri batožinovom priestore sa môžeme rovno zastaviť. Pri všetkých siedmich miestach má základný objem 160 litrov. Po ich sklopení, pri päťmiestnej konfigurácii, to je 565 litrov. Ale ak tam sedadlá nie sú vôbec a Jogger má zadné ve vybrané, tak je objem až 708 litrov. Na takto veľké auto je to naozaj megalomanská hodnota.

Jogger ponúkne sedem miest, pričom automobilka hovorí, že aj v treťom rade sa odvezú dospelí pasažieri. Na základe poskytnutých fotiek je jasné, že priestor na nohy tam naozaj bude a zjavne ani s hlavou nebude mať väčšina pasažierov problém. Teda skôr s jej kontaktom so stropom. V treťom rade je každé sedadlo samostatné a samostatne sklopné, či vyberateľné. Stredný rad má rozdelenie na dve tretiny a jedna tretina. Kotviace body Isofix ponúka na vonkajších sedadlách tohto radu. To však znamená, že ak sú oba Isofixy obsadené, tak do tretieho radu nie je ľahké sa dostať.

Predná časť interiéru akoby z oka vypadla Sanderu a Loganu. Palubná doska je navlas rovnaká. Má, podľa výbavy, látkový pás natiahnutý strednou časťou horizontálne. Práve ten dáva interiéru nádych kvalitnejších materiálov. V Dacii sa totiž nehrá na mäkké plasty.

V strede palubnej dosky tróni buď držiak na telefón suplujúci infotainment, alebo reálny displej. Ten zobrazuje v jednoduchom menu všetky potrebné informácie a podporuje aj bezdrôtové pripojenie Apple CarPlay a Android Auto. To je presne ten prvok výbavy, ktorý chcelo, svojho času, BMW spoplatniť na mesačnej/ročnej báze.

Automobilka zverejnila aké bude mať Jogger motory. Jedinou pohonnou jednotkou bude litrový trojvalec s nepriamym vstrekovaním. Ten bude mať dve verzie. Výkonovým základom bude 74 kW (100 k) pre LPG. V takom prípade bude pod karosériou vzadu ešte naviac plynová nádrž s objemom 40 litrov. K tomu 50-litrová nádrž na benzín a akčný rádius plynového Joggeru bude naozaj extrémny. Najvýkonnejším modelom bude TCe 110, čiže znova litrový trojvalec, ale v benzínovej verzii naladený až na 81 kW (110 k). Krútiaci moment dosahuje 200 Nm, čo už dokáže s autom zvládnuť rozbehy aj pri plnom zaťažení siedmimi pasažiermi a minibatožinou.

Na Slovensku sa Jogger objaví už na jar 2022 a očakáva sa, že základná cena so siedmimi miestami sa dostane pod 15-tisíc eur. Ak by sme brali do úvahy, že Jogger je kombi so siedmimi miestami, tak by vlastne nemal konkurentov. Ale aj inak ich bude hľadať ťažko. Skôr bude postavený do pozície konkurenta jazdeným autám, ktorý má ale fabrickú záruku a celkom moderné vybavenie. Jedinou možnosťou konkurencie tak ostávajú vany odvodené od úžitkových vozidiel ako napríklad predĺžený Renault Kangoo, Ford Transit Connect, či štvorica založená na základoch Berlingo, Rifter.

 

Dacia s výkonom 45 koní za 22 000 €? Realita!

Dacia je u nás považovaná za to najlacnejšie, čo si môžete kúpiť. Je to pravda, lacnejšie nové auto ako Daciu nenájdete. Rovnako dominuje aj v kategórií SUV modelom Duster, ktorý síce nie je najlacnejším autom na trhu, avšak najlacnejším vo svojej kategórií jednoznačne je. No a vo svojej kategórií elektrických SUV je najlacnejšia aj novinka Dacia Spring, avšak v absolútnom pomere cena-výkon to až taká sláva nie je.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemá

Dacia Duster je veľmi obľúbeným SUV, ktoré sa vždy umiestni niekde pri vrchole rebríčka predaja nielen na Slovensku. Nečudo, veď má slušné schopnosti a zároveň veľmi priaznivú cenu. Už je však na trhu dlhšie, tak teraz prichádza s inováciou v polovici životného cyklu modelu.

Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!

Dacia je na dnešnom trhu už roky preslávená ako producent tých najlacnejších nových áut, aké sa dajú kúpiť. Vďaka úzkej spolupráci s Renaultom si Dacia výrazne polepšila aj kvalitatívne. Preto sa teší mimoriadnej obľube po celej Európe. Dacia ťaží z modelov Duster, Sandero a Logan. Duster je atraktívny ako najlacnejšie SUV na trhu, Sandero je lacným kompaktom a Logan bol aj vo vodách Dacie najlacnejším modelom, ktorý navyše ponúkol naozaj rozmerný kufor. A máme tu aj nový Logan, ktorý prichádza s ďalšou generáciou.

Dacia Spring: Horšie parametre ako Škoda 120

Súčasný trend smeruje automobily k stále lepším parametrom a rýchlejším hodnotám akcelerácie a maximálnej rýchlosti. A predsa vznikajú nové modely, ktoré úplne ignorujú súčasné trendy. O potenciálneho zákazníka bojujú takmer vždy nízkou cenou. Ani to však nemusí byť pravidlo. Dôkazom je elektrická Dacia Spring. Pozrieme sa na najväčšie nedostatky.

 

 

 

Dacia Spring už klope na dvere. Čo o nej vieme?

Automobilka Dacia sa chystá onedlho aj na Slovensku spustiť revolúciu medzi elektromobilmi. Tou revolúciou bude nový model Spring. My sme vybrali 5 faktov, ktoré už teraz o nej vieme.

Dacia sa spája s Ladou! Bigster, nástupca Dustera!

Automobilka Dacia sa u nás stala už v podstate legendou. Veľmi sa ani nemusíme čudovať. Nízka cena, fajn životnosť, tých bonusov je skrátka mnoho. Postupom času sa Dacia dostávala do povedomia širšej verejnosti, ktorá ju už prestala brať ako nekvalitnú paródiu na autá. Mnoho ľudí jej spoľahlivosť ocení. Hromada zákazníkov volala po veľkom SUV a jedno už prichádza a dokonca v spolupráci s Ladou!

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.