Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Ford

Ford Tourneo Courier už nie je tak malý, ale stále je šikovný

Ford postupne obvinenia svoju ponuku úžitkových vozidiel a tie, ktoré sú označené slovom Tourneo už majú byť rodinnými autami. Tourneo Courier môže slúžiť ako náhrada nielen Fordu C-Max, ale takmer aj Grand C-Max, akurát nemá 7 miest. Práve Tourneo Courier je najväčšou novinkou a bude určite zaujímavým kompaktným rodinným automobilom.

Slovenská premiéra Fordu Mustang GT v Žiline

Nový Ford Mustang si ako miesto slovenskej premiéry vybral areál žilínskeho letiska. Ford Mustang GT 2025 v špeciálnej edícii 60. výročia je tu. Čo dokáže 7. generácia?

Vyskúšali sme si nový Ford Mustang na štvrť míle

Ak ste v životnej situácii, kedy potrebujete športové auto a nechcete za nové dať extrémne veľa peňazí, tak nemáte veľa možností. Máte možno niekoľko dvojlitrových štvordverových kupé, prípadne nejaké ostré hatchbacky. Ale pritom viete, že pravá náplasť na krízu stredného veku a všetky podobné potreby dospelákov je výlučne kupé. A práve nový Ford Mustang môže plniť aj túto úlohu.

Prvý Ford Mustang GTD = Beštia od Fordu porazí Porsche aj Ferrari

Nenechajte si ujsť beštiu, ktorá je určená pre odvážnych fanatikov rýchlosti. Toto je prvý Ford Mustang GTD. Pozeráte sa na najvýkonnejší a najrýchlejší cestný Mustang aký kedy Ford sériovo vyrábal! 

Ford Kuga Mk2: Aká je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Ford Kuga bol svojho času priekopníkom medzi SUV značky Ford. Prišiel s novou koncepciou a novými tvarmi, ale toto už je jeho druhá generácia. Ak by sme mali byť exaktní, tak aktuálne na trhu tretia generácia po modernizácii. Ale tá druhá sa dostala na zaujímavé cenové hladiny, na hladiny, ktoré pomôžu rozmýšľať o kúpe ešte viac ľuďom.

Test: Ford Bronco - Štipka šialenstva na každý deň

Niektoré slová sa z angličtiny ťažko prekladajú do nášho jazyka. Madness je síce šialenstvo, ale nemusí byť spojené výlučne s negatívnou konotáciou. Taká štipka šialenstva je aj vo Forde Bronco, v aute, ktoré každému dáva najavo, že si ide svojou vlastnou cestou a nezastaví ho vôbec nič.

Extrémny Ford Mustang napína svaly ako Shelby Super Snake

Ford Mustang ponúka už aj v novej generácii hneď niekoľko zaujímavých verzií aj štandardne. Ale tie, ktoré sa pýšia označením úpravcu Shelby sú na vrchole pyramídy už dlhodobo a počas viacerých generácií. Takým modelom môže byť, alebo skôr určite je, Shelby Super Snake, ktorý má na výber z 2 výkonov, ale hlavne má extrémnu tvár.

Nový Ford s výkonom 811 koní za cenu Superbu!

Ford je automobilkou, ktorej môžeme vďačiť za masový rozmach automobilizmu. Ford priniesol množstvo skvelých áut pre každodenné použitie a aj nejaké chuťovky, ktoré su doslava snom. Napríklad Ford GT40, robustný F150 či Mustang. A práve Mustang je autom, po ktorom túžili naši dedovka a po Mustangoch, či pôvodných alebo nových snívame dodnes. A Mustang s týmto motorom bude snom taktiež pre mnohých a cenou rozhodne prekvapí.

Test: Ford Ranger Platinum – Superschopnosti

Najprv to, čo je povinné, Ford pripravil novú generáciu modelu Ranger, pick-upu na európsky trh, mimo iných, v spolupráci s Volkswagenom. Zdieľali tak náklady a preto môžu byť auta dostupnejšie. Aj keď sa to tak nezdá, pri pohľade na ceny, ale nový Ranger je väčší, má lepšiu bezpečnostnú výbavu, premyslenejšie detaily a cenu si dokáže naozaj ľahko obhájiť.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Ceny všetkých osobných Fordov klesajú, najviac klesne cena Bronca

Ford určite patrí medzi mainstreamové značky, ale oproti napríklad Kii a Hyundaiu mal ceny postavené trochu vyššie. To by sa malo zmeniť a automobilka siahla na dno cenníkov a posunula smerom nadol ceny väčšiny osobných modelov.

Ford Pro oficiálne uviedol Transit Custom a Transit Courier

Ford na Slovensku predáva až polovicu zo všetkých vozidiel v segmente úžitkových. To hovorí o kompetenciách a o obľúbenosti modelu Transit a vlastne celej rady modelov. Veď Ford so sekciou Pro, ako Productivity, je stále na druhom mieste a má v pláne zaútočiť na špicu hitparády úžitkových vozidiel. Preto skvalitňuje svoju ponuku vozidiel a ku relatívne novému Fordu Transit Connect a ku obnovenému veľkému modelu Transit pribudne nielen úplne nový Transit Custom, ale aj ďalší úplne nový Transit Courier.

Ford Puma kompletne prekopal interiér

Po odchode najmenšieho modelu Fiesta z ponuky má Ford ako základný stavebný prvok svojho portfólia u nás model Puma. A aj ten už je na trhu taký čas, za ktorý si zaslúži aj vylepšenia vo forme modernizácie. Polovica života ubehla ako voda a Ford nutne vylepšil model, aj keď to nie je okamžite zrejmé. Veď Puma stále vyzerá veľmi podobne, zvonka sa zmenili len detaily.

Ford oznámil slovenské ceny Mustangu, vlastne je lacný

Automobilka Ford je tak európska, ako americká. Obidve krajiny majú zásluhu na zdokonaľovaní modelov a európske centrum je v Kolíne. Lenže existujú modely, ktoré sa prelínajú naprieč všetkými trhmi. Taký je určite model Mustang, ktorý aj v najnovšej verzii bude dostupný na našom trhu. Kým ešte stále prebieha dopredaj skladových zásob predchádzajúcej verzie, novinka už mieri do showroomov a slovenský Ford oznámil jej základnú cenu.

Nový Ford Transit Connect bude mať aj plug-in s dojazdom 110 km

Automobilka Ford už dlhodobo spolupracuje s druhou automobilkou Volkswagen. Výsledkom sú spoločné modely, ktoré sú aspoň vizuálne odlíšené. Po Tourneu Connect aktuálne prichádza na trh aj úžitková verzia Transit Connect a spolupráca sa rozšíri aj na modely Transit Custom a Tourneo Custom. Nesmieme však zabudnúť ani na Ranger a Amarok, pick-upy s robustnou konštrukciou. Aká je ale novinka Transit Connect? Ponúkne nové technológie a medzi nimi bude aj možnosť využitia plug-in hybridného pohonu vôbec prvýkrát v histórii modelu.

Test: Ford Puma Vivid Ruby – Najlepšie jazdiace B SUV?

Ford Puma je hrdým zástupcom segmentu B medzi vozidlami SUV. Ale nie vždy to tak bolo. Kedysi bola Puma skôr záležitosťou malých športových áut. Veď konkurovala Tigre od Oplu. Ale situácia sa mení a stále musíme rátať s tým, že toto auto už bude iba crossoverom a trochu SUV. A pritom stále jazdí fantasticky, aj napriek výškovému hendikepu.

Ford Kuga: Plug-in je cool, ale full hybrid je univerzálny

Automobilka Ford síce len nedávno prišla s modernizovanou verziou modelu Kuga, ale je jasné, že na trhoch nebude dostupnosť hneď a globálna dostupnosť bude nabiehať postupne. V preklade povedané, ešte určitý čas si musíme vystačiť s tým, čo je v zásobách a v skladoch dílerov a importéra. Ford Kuga s modernizáciou má totiž predpoklad, že na našom trhu sa etabluje niekde na jeseň, prípadne na prelome jesene a zimy tento rok.

Vylepšený Ford Kuga je tu, ovládanie klímy je fuč

Tretí Ford Kuga je už na našom trhu presne ten čas, ktorý potrebuje na zavŕšenie polovice životného cyklu modelu. Preto aktuálne prichádza modernizácia nesúca sa v svetle detailov nie nepodobných vylepšenému Fordu Focus. Zmeny sú aj v úrovniach výbavy a v bezpečnostných prvkoch, nová Kuga bude ešte lepšia ako tá súčasná. Veď o tom by modernizácia mala byť.

Ford S-Max II: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Ford S-Max druhej generácie bol vždy akousi dynamickejšou alternatívu medzi vozidlami MPV. Mohla za to nižšia silueta a lepšie optimalizované tvary ako v prípade sesterského modelu Galaxy. Ale na to, aby sme zistili prečo toto auto existuje musíme pozrieť do minulosti. Prečo Ford vyvinul toto vozidlo? Jednoducho preto, že skončila spolupráca s koncernom Volkswagen a ten sa ubral úplne vlastnou cestou v prípade modelov Sharan a Alhambra. Vidno to najmä na dverách a v pôvodnom usporiadaní, tom štandardnom, S-Max pokračuje aj v druhej generácii.

Ford Mustang Mach-E zvláda aj zimné cestovanie

Ford Mustang Mach-E stále vyvoláva vášne a mnohí ho nepovažujú za Mustang. Je to z dôvodu, že v ich predstavách je Mustang stále stelesnením športového vozidla a žiaden prídavok vo forme názvu Mach-E to nezmení. Ale s týmto modelom Ford spravil veľmi schopný elektrický automobil, ktorý dokáže konkurenciu schovať do vrecka nielen veľkosťou baterky.

Ford vylepšil F-150 Raptor, má ešte viac výkonu

Ford vylepšil svoj model F-150 a to znamená, že istých vylepšení sa dostalo aj verzii Raptor a tiež Raptor R. Tá už dlhodobo tróni na vrchole ponuky hlavne z pohľadu výkonu a dokáže skákať, lietať, jednoducho je to vozidlo, ktoré by zvládlo aj súťaž Baja 1000. Nová verzia však prinesie niečo zásadné.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.