Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Infiniti

Infiniti v Česku končí. Za minulý rok predalo len 47 áut

Japonská značka Infiniti nie je žiadnou rýchlo kvasenou novinkou. Luxusná značka pod ochrannými krídlami japonského giganta Nissan bola konkurenciou ostatným prémiovým odnožiam Toyoty, resp. Lexus či Honde, resp. Accure. Infiniti prináša kvalitné a relatívne spoľahlivé autá s príťažlivým vzhľadom. Napriek miernemu nárastu predajov v rámci Európy neboli výsledky v Česku dostatočne presvedčivé. Možným dôvodom sú možno aj vyššie ceny v porovnaní s inými prémiovými automobilkami s dlhšou tradíciou a servisnou sieťou.

Infiniti Q50 Sound Studio by Bose, koncertná hala na kolesách.

Milujete pekné autá? Milujete dobrú hudbu? Oboje k sebe neodmysliteľne patrí a vie to aj automobilka Infiniti. Už nemusíte kutilsky zháňať subwofer do kufra, v tomto sedane máte všetko od renomovaného výrobcu Bose už v základe. Ideálne auto pre audiofilov.

Infiniti Q30, japonská prémiovka prichádza v kompaktnom balení.

Značka Infiniti, ktorú založil Nissan, aby mohol predávať exkluzívnejšie a luxusnejšie autá nie je u nás veľmi vyskytovaná. Jedným z dôvodov je možno na naše pomery celkom vysoká obstarávacia cena. Zmeniť to má čiastočne práve model Q30, ktorý je kompaktným hatchbagom, no so všetkým luxusom, ktorý k Infiniti patrí.

Infiniti Q70 dostane motor Mercedes

Luxusná značka Infiniti nie je u nás až taká rozšírená. Jedným z dôvodov je aj jej zameranie na bonitnejšiu klientelu, ktorá nemá problém za vyšperkované auto vyhodiť niekoľko desiatok tisícov eur. Napriek tomu, že majitelia vozidiel Infiniti o peniaze núdzu nemajú, veľmi populárnymi sú aj v tomto segmente dieslové motory. Niekdajší Renault pod kapotou nahradí oveľa zvučnejšie meno, Mercedes.

Infiniti Q50 Eau Rouge, legendárne meno, ponúkne legendárny zážitok?

Zákruta Eau Rouge je pravdepodobne najznámejšou v celom kolotoči F1. Piloti F1v nej prežívajú preťaženie až cez 3G. Po výjazde z ostrej pravotočivej La Source nasleduje prudké zrýchlenie a nájazd do Eau Rouge. Najprv mierne doľava, potom doprava a na záver cez horizont doľava. To všetko v rýchlosti okolo 300 km/h. Prejazd touto zákrutou je adrenalínom už len pri simulátore či na PC, aké pocity musia piloti prežívať v skutočnosti? Odpoveď na to dá možno Infiniti Q50 Eau Rouge.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Magazín s Michalom Karpatom

Zistiť viac
Hlasujte a vyhrajte skvelé ceny

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.