Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Mazda

Realita s Wankelom je divná. Mazda MX-30 je PHEV

Mazda konečne predstavila svoju novú implementáciu Wankelovho motora s rotačnými piestami. Tento motor kedysi využívali športové modely RX-7 a RX-8, pričom aktuálne existuje domnienka, že by sa znova mohol Wankel do športového vozidla dostať. Zatiaľ však musíme zostať pri prvej a jedinej možnosti ako sa k agregátu dostať. Je ním Range Extender v Mazde MX-30.

Mazda CX-5 žne úspechy, čím to je?

Automobilka Mazda má v ponuke hneď niekoľko možností volieb vozidiel SUV. Aktuálne sa model CX-5 dostal do presného stredu, keď automobilka predstavila ešte väčší model CX-60. Mazda CX-5 je však niečím výnimočná a je niečím lákavá, lebo je častým zjavom na našich cestách. Hovoríme teraz o tej úplne najnovšej verzii. My sme sa pozreli na jeden kus a skúsili zistiť prečo by to mohlo byť tak, prečo je toto auto také populárne.

Mazda konečne obnoví výrobu Wankelu

Mazda sa konečne podujala na to, čo hovorila už dávno. Znova začne robiť motor z Wankelovým cyklom, či skôr s rotačnými piestami. Nebude to klasický agregát s obyčajnými piestami, ale s tým trojuholníkovým, ktorý mali modely RX-7 a RX-8. Akurát teraz nebude slúžiť na pohon vozidla, bude iba ako generátor energie.

Mazda CX-60 je najzaujímavejšia Mazda ostatných rokov

Keď Mazda oznámila, že chce mať veľkú zadokolkovú platformu, každý zostal v nemom úžase a vo veľkom očakávaní. Nové vozidlo malo tiež priniesť aj 6-valcové motory. A máme ho tu. Prvým autom, ktoré stojí na novovyvinutej platforme je nová Mazda CX-60, ktorá spočiatku ponúkne 3 verzie pohonných jednotiek. Kým 6-valce na trh prichádzajú až v tejto dobe, prvý v ponuke bol plug-in hybrid s benzínovým štvorvalcom známym už dlhšie.

Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna séria

Automobilka Mazda v roku 2002 predstavila nástupcu svojho modelu 626, ktorý už niesol jednoduchšie označenie Mazda 6. Toto nové označenie sa postupne rozšírilo aj na ostatné modely a aktuálne jednoduché označovanie v automobilke kraľuje. Už podľa samotného čísla vidíte akú veľkosť auto má a kam je možné ho zaradiť. Ku 20-ročnici svojho modelu 6 si Mazda pripravila špeciálnu sériu s celkom logickým názvom 20th Anniversary Edition.

Mazda ukázala novú 2, čo vám pripomína?

Mazda 2 je stále malým hatchbackom, ktorý okupuje ponuku v segmente B. Ale postupne mu začínajú zákazníkov preberať crossovery. Kým donedávna to bola CX-3, teraz je to trochu väčšia CX-30. Ale stále sú väčšie a menej praktické v meste. Mazda teraz, celkom prekvapivo, ukázala novú verziu dvojky.

Mazda CX-50 vyzerá drsne a môže mať turbo

Mazda znova rozširuje ponuku a keďže väčšinu jednočíselných označení má obsadených, postupuje k dvojčíselným. Nový model má označenie CX-50. Okrem drsnejšie vyzerajúceho zovnňajšku má aj trochu pozmenený štýl interiéru a zaujímavú ponuku motorov.

Najlepšie autá roka 2020: V SR vedú japonské značky, vo svete Kia a Mazda!

Kupuješ/predávaš auto? U nás excelovali japonské značky - Suzuki Jimny, Toyota Corolla, Subaru Forester, Kia XCeed a Škoda Scala. Ktoré modely sú top kandidátmi ankety Svetové auto roka 2020? Na stupeň víťazov sa dostalo trio najlepších. Nielen víťazná trojica rivalov stojí za pozornosť. Nenechaj si ujsť aktuálny rebríček najobľúbenejších modelov áut roka 2020 vo svete a na Slovensku! 

Nová Mazda CX-30 predstavená, niečo medzi CX-3 a CX-5!

Mazda sa teší stále väčšej priazni motoristov. Len pred niekoľkými rokmi prišla s novým dizajnovým štýlom svojej rady, ktorou si získala tisíce priaznivcov. Atraktívny športový dizaj jej jednoducho pristane a v spojení s vydarenými motoromi ide o vražednú kombináciu. Svoj potenciál chce Mazda využiť naplno a tak prichádza s celkom novým modelom, ktorý však nemusí byť všetkými celkom pochopený. Prečo?

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

VIDEO: Mazda MX-5 upravená do terénu! Zábava v lese po japonsky!

Mazda MX-5, alebo Miata je legendou malých športových áut. Je to jasný dôkaz, že na športovú a zábavnú jazdu nepotrebujete stovky koní. Obvykle si užíva v serpentínach na horských cestách, no táto horské priesmyky zvládne tiež, lenže terénom!

Nová Mazda 3 je ešte dravejšia!

Japonská automobilová spoločnosť Mazda má vo svete už roky dobré meno. Aj známe porekadlo hovorí, Japonec až na koniec. Mazda v posledných rokoch zaujala svojim dizajnovým jazykom Kodo, vďaka ktorému získali jej autá šmrnc a šarm. Teraz predstavila svoj nový koncept, ktorý je bezpochyby predzvesťou populárneho modelu Mazda 3.

VIDEO: Mazda MX-5 proti Ferrari 488 GTB a Porsche GT3 RS

Mazda MX-5, alebo Miata je pre mnohých vodičov hotovou modlou. Niet sa čomu čudovať. Malý a ľahký roadster už roky presviedča o svojich kvalitách. MX-5 nie je trhačom asfaltu, je ale zábavným prostriedkom a v rukách dobrého šoféra dokáže konkurovať omnoho silnejším strojom. Vodičské autíčko pre radosť jazdy sa dokáže stať poriadne nebezpečným nástrojom.

Mazda 3 po facelifte príde už na jeseň

O facelifte Mazdy 3 sme už pred časom informovali. Unikli nielen tajné zábery, ale aj informačná brožúra so všetkými fotografiami. Dizajn tak nebol záhadou. Dnes je už ale všetko oficiálne, poďme sa tak na zaujímavú Japonku pozrieť podrobnejšie. Toto je vynovená Mazda 3.

Mazda RX-9, ďalší Wankel zatiaľ vo hviezdach

Mazda je priekopníkom vo svete rotačných motorov. Treba povedať, že ich zaujímavá konštrukcia a vysoký výkon s malým objemom majú svoju daň. Ňou je spoľahlivosť a náročnosť na údržbu. No ide o technické lahôdky, ktoré každý milovník rýchlych kolies určite vie oceniť. A Mazda RX-9 vyzerá ako poriadne chrumkavý nástupca!

Toyota Yaris Sedan, alebo vyrabovaná Mazda 2 s iným logom

To, že svetové automobilky navzájom spolupracujú je dlhoročný fakt. Zvykli sme si na to v prípade koncernov, no pri samostatných automobilkách ide o pomerne zvláštny jav. Napriek tomu sme čas od času svedkom aj niečoho podobného. Napríklad v prípade Mazdy a Toyoty. Dve japonské značky za účelom minimalizácie nákladov spojili svoje sily a na svete je paškvil s menom Toyota Yaris Sedan.

Mazda 2 Sport Black Edition, ekxluzivitka, ktorú si užijete len v Británií

Mazda sa teší veľkému úspechu. Spoľahlivosť a imidžový dizajn, to sú dva prvky, na ktoré v posledných rokoch vsádza najviac. Samozrejme, najväčší prím tvoria štandardné modelové rady, no z času na čas sa objaví aj istá limitovaná lahôdka. A v takejto úprave môže byť aj pre mnohých nezaujímavá, malá a vrtká Mazda 2.

Mazda 2 pre pretekárov. Čo na ňu poviete?

Mazda sa teší značnej popularite, prišla s atraktívnym a výrazným dizajnom, ku ktorému pridala povestnú spoľahlivosť. Jej autá dobre vyzerajú, sú hravé a nechýba im šmrnc. Len nedávno prišla na trh vynovená Mazda 2 a už tu máme prvú oficiálnu úpravu, avizovanú športovú verziu. Aká bude?

Mazda LM55, Le Mans špeciál, ktorý nikdy neexistoval ide do hry!

Mazda sa v posledných rokoch dostáva na motoristické výslnie. Vyniká spoľahlivosťou, takmer každý jej nový model sa širokej motoristickej verejnosti páči a ani s predajmi na tom nie je vôbec zle. Nová rada, ktorá sa pýši spojením písmenom „Skyactiv“ bude možno v budúcnosti legendou. Jedno však Mazde chýba. Zastúpenie vo vrcholových a celosvetových motoristických športových súťažiach. Prostredníctvom virtuálnej reality to ide zmeniť!

Mazda 2 Sedan, z Thajska možno zavíta aj do Európy!

Mazda v poslednej dobe chrlí novinku za novinku. Prichádza s upravenými modelmi, ale aj totálnymi novinkami ako napríklad s Mazdou CX-3. Jednou z nich je aj Mazda 2 Sedan. Je v duchu celej modelovej rady a čaká na úspech.

VIDEO: Mazda CX-3, najkrajšie malé SUV na trhu?

Len pred pár dňami si oficiálnu premiéru odbilo malé SUV japonskej automobilky Mazda, CX-3. Pôjde o vstupný model do sveta SUV, ktorý sa zaradí pod inak veľmi vydarenú CX-5-ku. Zaujímavosťou je fakt, že CX-3 stojí na základoch maličkej Mazdy 2, s ktorou má spoločný aj rázvor náprav. No napriek tomu pôsobí výrazne robustnejšie.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.