Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Opel

Nový Opel Frontera hlási odklon od tradícií

Opel oživuje označenie Frontera. Nový model prichádza stále s určitými terénnymi schopnosťami, ale zároveň sa posúva do ľudovejšieho sveta. Inak povedané, predaje novej Frontery budú násobne väčšie ako predaje tej pôvodnej terénnej.

Test: Opel Astra Sports Tourer CDTI - Dízle a kombíky sú stále super kombinácia

Opel Astra začal svoju púť už v deväťdesiatych rokoch, kedy nahradil model Kadet. Ale to už je pekne dávna história. Odvtedy sa veľa zmenilo a Astra sa ukázala v úplne novej generácii len nedávno, ale už s podvozkovými a motorovými charakteristikami na koncernovej báze od Stellantisu. To znamená, že isté podobnosti je možné nájsť napríklad s Peugeotom 308, alebo DS4. Alebo C4. Podľa toho, kde hľadáte. Ale pre Opel je to výborný krok.

Irmscher trochu poupravil Opel Zafira ako koncernové auto

Opel Zafira Life každý pozná. Je to predsa Citroën Spacetourer, alebo Peugeot Traveller s novým logom a históriu vie každý. Veď podobné auto je aj Toyota Proace Verso. Opel je rozbehnutý a rozbehnutí sú aj úpravcovia. Najznámejším úpravcom Oplu je určite Irmscher, ktorý sa podujal aj na vylepšenie tohto vozidla z úplne iným rodokmeňom. Celkovo vznikne 100 kusov, čo bude ešte väčšia exkluzivita ako Bugatti Veyron.

Slovensko automobilové impérium: Bude SR vyrábať Opel?

K automobilovým značkám, ktoré sa vyrábajú na Slovensku, sa podľa najnovších informácií pridá ďalšia značka. Šušká sa o BMW. Bude Opel "made in Slovakia?" 

Opel Corsa tiež vymenil pôvodnú tvár za Vizor

Opel Corsa označením generácie F je na trhu už približne 3 roky a preto si zaslúži modernizáciu. Automobilka siahla po tom, po čom siaha pri modernizácii všetkých ostatných vozidiel. Malý model tiež dostane inovovaný exteriér, ale zopár zmien sa ukáže aj v interiéri a v technických parametroch.

Nový Opel Astra mieri vysoko, stačí na to trojvalec?

O dôležitosti vozidiel v segmente C, či nižšej strednej triede nie je pochýb. Každý európsky výrobca jeden taký automobil má. Aspoň, čo sa týka tých mainstreamových. Opel je v tomto rovnaký a tiež ponúka model Astra už dlhodobo. Vlastne toto, čo aktuálne máme na trhu, je Astra L, čiže šiesta generácia, odkedy skončil Kadett. Táto generácia má jedno zásadné prvenstvo. Je prvá, ktorá vznikla z koncernových dielov nového materského konzorcia Stellantis. Využíva teda všetku techniku, ktorá je dostupná a to znamená, že má od francúzskeho otca aj motory.

Elektrický Opel Astra-e prichádza, komponenty Stellantisu nezaprie

Nižšia stredná trieda, alebo aj segment C, ak chcete, má možnosť prejsť na elektrickú energiu. Už hodnú chvíľu to avizuje elektrický Citroën ë-C4, ale nedávno pribudol do modelovej ponuky aj rovnako elektrický Peugeot e-308, ale s novou formou pohonu. Má vylepšené akumulátory, ale aj motory. Na základe tohto príde aj nová alternatíva v ponuke, Opel Astra-e. Bude mať novú generáciu elektrického systému koncernu.

Opel Mokka: Nie je Mokka ako Mokka

Opel Mokka je aktuálne na trhu vo svojej druhej generácii. Aktuálne sa spolieha na komponenty a riešenia, ktoré využíva aj materský koncern Stellantis, keďže je jedným z prvých spoločných modelov, teda konkrétne tretím po Grandlande a Crosslande, ale prvým s prednou časťou s čiernym štítom. Takáto informácia bola úplne aktuálna pred viac ako dvomi rokmi, kedy nová Mokka uzrela výrobne linky. Druhá generácia modelu je na trhu už určitý čas a stále má dostatok argumentov prečo je dobrým autom na každý deň.

Opel Grandland GSe má 300 koní a upravený vzhľad

Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal svetu inovovanú verziu svojho modelu Grandland X. Vtedy prišiel tento automobil o X v názve a priniesol nový štýl prednej časti, ktorý automobilka nazýva Vizor. Nie, nie je tam chyba v i/y, tento štýl prednej masky sa naozaj píše s mäkkým i. Aktuálne rozširuje ponuku modelu o športovo ladenú verziu s označením pripomínajúcim roky minulé.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

26 ročný Opel po dôchodcovi ako nový!

Opel je u nás vnímaný naozaj rôzne. Niekto na tieto autá nedá dopustiť, pre iných je Opel stelesnením hotovej katastrofy na kolesách. Je pravdou, že Opel dlhé roky bojoval s koróziou, na druhej strane je faktom aj to, že hlavne v 90-tych rokoch bol extrémne populárny. Porážal aj taký VW, čo je dnešnou optikou celkom nepredstaviteľné. Výnimočne sa nájde aj starý Opel, ktorý ešte nie je na šrotovisku a je v stave nového kusu.

Opel Corsa oslavuje 40 rokov, má aj špeciálnu sériu

Automobilka Opel ukázala model Corsa za už v roku 1982 a aktuálne, 40 rokov odvtedy je na trhu šiesta generácia modelu. Automobilka začala ponuku svojho malého modelu v roku 1982, konkrétne v septembri a model začínal na trhoch vo Francúzsku, Taliansku a Španielsku, kde mali malé autá podiel 34 až 43%. V ponuke bola ako trojdverový hatchback, 5-dverový hatchback, ale aj dvojdverový a štvordverový sedan.

Opel Grandland: Do bežného sveta stačí aj trojvalec

Nie je to tak dávno, čo Opel ukázal modernizovanú verziu modelu Grandland. Ten prichádza s novou tvárou, ktorú automobilka volá Vizor. Teda tú jej vrchnú časť s čiernym prepojením svetiel miesto masky chladiča. Toto a upravený nárazník sú najväčšími zmenami pri pohľade z vonka.

Nový Opel Astra: Trojvalce, plug-in a nová identita

Opel Astra sa ukázal už aj na Slovensku. Novinka má potenciál osloviť naozaj široké spektrum zákazníkov. Veď bude mať aj široké spektrum výbav a motorov. Nový model vznikol už úplne v spolupráci s materským koncernom a preto má technológie, o ktoré sa delí aj so sesterským modelom Peugeot 308.

Opel Astra Sports Tourer: Veľký kufor a hybridné pohony prichádzajú

Nevolajte ju Caravan, tak Opel volal Astry s karosériou kombi kedysi. Najnovšie generácie Oplov však prezentujú trochu iný životný štýl a z usadlých modelov Caravan je nový Sports Tourer, tak sa predsa volá Astra kombi už dlhšie. Akurát teraz prichádza s novou generáciou, ktorá vyzerá omnoho dynamickejšie.

Opel Grandland X má stále čo povedať, plug-in je fakt rýchly

Automobilka Opel nedávno modernizovala model Grandland, ktorý zo svojho mena stratil písmeno X. Jazdili sme na ňom, ale skúsili sme si aj verziu pred faceliftom, ktorá má stále čo povedať, najmä ak je s naozaj výkonným plug-in hybridom s pohonom všetkých kolies.

Opel Grandland stratil X v názve a získal kvalitnejší interiér

Opel Grandland X je celkom bežným zjavom na cestách. Nečudo, tento, jeden z prvých spoločných projektov, s Peugeotom a Citroënom je na trhu už od roku 2017. Je preto logické, že postupne bude prechádzať každá jeho verzia na modernizovanú. S faceliftom prichádza hneď niekoľko zmien a vylepšení.

Mini Opel pre vodičov od 15 rokov len za 6 900 €!

Automobilka Opel predstavila najmenší Opel všetkých čias. Model Rocks-e vychádza z Citroënu Ami a osloví najmä tínedžerov. Malý elektromobil, ktorý neváži ani 500 kg môžu šoférovať vodiči od 15 rokov.

Opel Astra prichádza, bude aj plne elektrický

Nový koncern, do ktorého patrí aktuálne Opel prináša nové technológie. A je tiež zrejmé, že väčšina systémov bude práve s týmto rukopisom vo všetkých nových modeloch nemeckej automobilky z Russleheimu. Opel Astra nie je výnimkou a berie si to najlepšie z oboch svetov. Automobilka tento model už oficiálne predstavila a onedlho bude v ponuke aj na Slovensku.

Nový Opel Astra prináša viac štýlu a francúzskeho know-how

Po predstavení nové Peugeotu 308 bolo jasné, čo sa stane. Tieto základy budú mať aj ostatné podobne veľké vozidlá nového koncernu Stellantis. A keďže najbližšie sú Citroën a Opel, tak Astra bude práve tým novým autom, ktoré bude mať naozaj blízko ku novému levíčaťu. Ukázalo sa to aj pri samotnom predstavení.

Opel Crossland sa zmenil faceliftom, čo je nové?

Spolupráca Oplu s automobilkami Peugeot a Citroën začala práve v tomto bode, Crossland X bol prvým crossoverom, ktorý vzišiel zo spoločného úsilia. Bolo to tesne po tom, čo automobilky oznámili svoje prepojenie. Odvtedy však už prišlo niekoľko ďalších modelov a dokonca Crossland prešiel faceliftom.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.