Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Peugeot

Peugeot 508 SW PSE je korunou portfólia automobilky

Peugeot má vo svojom portfóliu jedného nekorunovaného kráľa. Je ním Peugeot 508, ktorý je stavaný ako reálne prémiové auto. Dáva to cítiť interiérom, ale aj vonkajšími tvarmi, ktoré si nerobia veľa z praktickosti. Je stavaný tak, aby bol pekný a verzia 508 SW PSE je právom na absolútnom vrchole. Je zmenená nielen tvarovo, ale aj v interiéri a hlavne pohonom.

Peugeot 508 SW vyzrel do krásy a elegancie

Aké najkrajšie kombi je v strednej triede súčasnosti? Neberme teraz do úvahy prémiové vozidlá. Nepozeráme po Mercedese CLA Shooting Brake. Jedným z najkrajších bude určite Peugeot 508 SW. Po nedávnom facelifte vytvoril rôzne reakcie, ale to, čo na fotkách vyzerá zvláštne je v realite úplne inak.

Prvá jazda: Peugeot 3008 Hybrid - veľké ambície

Peugeot má ako jeden zo svojich najzaujímavejších modelov práve Model 3008. Je akýmsi prielomom v segmente C SUV, ktorý je aktuálne extrémne populárny nielen v Európe. Ale 3008 berie svoju popularitu v Európe vážne. Veď predchádzajúca generácia bola pri predstavení dokonca Autom roka. Súčasná generácia, tá, ktorá prichádza teraz, tretia, bude ešte lepšia a ešte špecifickejšia, čo do vzhľadu.

Peugeot 2008: Prečo je jedným z najpredávanejších malých SUV?

Segment malých SUV je čím ďalej, tým populárnejší a to aj napriek celkovému odklonu od tejto kategórie. Postupne sa do popredia dostávajú nižšie autá. Ale ku nám trend príde až o niekoľko rokov. Jedným z najúspešnejších európskych crossoverov tejto veľkosti, v segmente B, je Peugeot 2008. Veď minulý rok skončil v európskom rebríčku na treťom mieste so 177 000 predanými kusmi. Predbehli ho len Dacia Duster a Toyota Yaris Cross. V pár krajinách, napríklad v Portugalsku, si Peugeot 2008 zaknihoval v roku 2023 prvú priečku predajov.

Peugeot 2008 facelift: Nabíjanie raz za týždeň, cena 19 900 €

Výnimočný. Taký je nový Peugeot. Dizajn, ktorý zaujme. Pohon, ktorý nesklame. Komfort, ktorý sa nezaprie. Takto vyzerá SUV pripravené na výzvy modernej doby. 

Nový Peugeot 5008 nebude iba elektrický

Bolo to len nedávno, čo Francúzi predstavili model Peugeot 3008. Auto rozhodne zaujalo, ale zaujal aj prístup, ktorý hovoril o elektrickom prevedení. Nová alternatíva v ponuke, Peugeot 5008, čoby väčšie SUV, či crossover, prinesie dokonca aj spaľovacie agregáty, nie iba elektrickú sústavu. A ukáže sa s podobným štýlom tvarov ako má práve menší súrodenec.

Nový Peugeot e-3008 predvádza najpokrokovejšiu elektrickú technológiu koncernu Stellantis

Francúzska automobilka Peugeot stále so súčasnou generáciu modelu 3008 prešla výrazným prerodom. Kým predtým to bol výraznejšie crossover so začlenením skôr ku MPV, teraz sa viac tvári ako SUV. A presne tento recept použije aj v budúcnosti pre ďalšiu generáciu, z ktorej najskôr prichádza verzia e-3008, plne elektrická, prinášajúca mnohé novinky nielen v dizajne, ale aj v použitých technológiách.

Peugeot 308 SW GT PHEV: Aj rodinné, aj dynamické, aj elektrické, aj s turbomotorom

To, čo vidíte na fotkách je aktuálne tretia generácia Peugeotu 308 a vlastne aj tretia, ktorá sa vyrábala ako praktické kombi. Ešte sa stále vyrába a je najnovším príspevkom ku vozidlám segmentu C. Nie je to SUV, je to skôr štandardný a klasický automobil, ktorý sa vyrába v dvoch karosárskych verziách. Vyrába sa však s viacerými pohonnými systémami a na výber máte stále benzín, naftu, ale aj kombináciu plug-in hybrid. Onedlho pribudne do tohto mixu aj alternatíva na elektrickú energiu.

Peugeot 408 GT je Lamborghini Urus s nízkym rozpočtom

Francúzi dizajn jednoducho vedia. Niekedy majú síce horšie časy, ale potom ich vystriedajú niečím fantastickým. Už druhá generácia modelu 308 predvádza, že výrobca vie čo robí a pridáva k nemu ďalšiu alternatívu. Nehovoríme, že verziu, ale alternatívu, lebo je to vlastne akýsi päťdverový liftback, ktorý predvádza niektoré danosti SUV. Nový Peugeot 408 je dizajnérsky vynikajúcim autom, ktoré sa nestratí ani v nenápadnej farbe.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Vylepšený Peugeot 508 je na Slovensku, koľko bude stáť?

Automobilka Peugeot inovovala svoj model, ktorý má najvyššie číselné označenie zo základných nízkych áut. Tak 508 ako kombi 508 SW sa dočkali vylepšenia vo forme faceliftu v strede životného cyklu. Modernizácia zasiahla hlavne vizuál auta a priniesla všade nové logá, ktoré teraz používajú všetky autá výrobcu.

Peugeot 208 mení tvár a pazúry

Peugeot 208 je na trhu už dostatočne dlho na to, aby mal už druhú generáciu. To je zásadný fakt, ktorý je známy už viac ako 3 roky. A viac ako 3 roky je zase čas na príchod modernizovanej verzie, ktorá ponúkne inováciu vzhľadu, ale aj techniky pre niektoré verzie obľúbeného malého modelu. Práve Peugeot 208 je jedným z najpredávanejších vozidiel v segmente, tak automobilka musí pristupovať ku zmenám veľmi obozretne. Najdôležitejší v segmente je nielen z pohľadu Peugeotu, ale celkovo trhu.

Peugeot vylepšil model 2008, na čo sa máme tešiť?

Minulý rok sa predalo takmer 180 000 kusov Peugeotu 2008, preto je možné ho považovať za dôležitý model. Je to vyššie číslo, takmer, ako má nedávna stálica na vrchole hitparády, model Golf od Volkswagenu. Peugeot 2008 však stále nedobieha popularitu modelu 208, ktorý oslovil ešte o 40 000 zákazníkov viac. Francúzska automobilka si pre jeden z najdôležitejších modelov vo svojom portfóliu pripravila sadu vylepšení do druhej polovice životného cyklu.

Predná časť auta ostala rovnako ostrá a predvádza nové denné svietenie s tromi drápmi ako od leva, ktoré nahradili jeden jediný pás potiahnutý dole pod predné svetlá. Predné svetla sú tiež zmenené. Síce ich tvar ostal navlas rovnaký, ale elementy vnútri sa pomenili. Už vo svetlách nie sú denné LEDky, netreba ich. Svetlá preto môžu svietiť o niečo lepšie a sú stále Full LED. Dizajnová zmena prebehla aj v prípade masky chladiča, ktorá je potiahnutá bližšie svetlometom a stratila tvrdý lem, ktorý by ju ohraničoval. Maska tým pádom akoby prechádza plynulo do nárazníka. Ak si teda budeme dávať ružové okuliare pred oči. Stále je ten predel vidno. Nie je to ako pri väčších modeloch 5008 a 3008, ktoré majú masku naozaj do stratena. V strede masky však tróni úplne nové logo automobilky a nápis, či skôr číselné označenie sa presťahovalo bližšie ku mriežke.

Detailnejšia prehliadka boku nového Peugeotu 2008 potvrdí, že blatníky aj kapota sú rovnaké ako pred modernizáciou. To, čo sa zmenilo, sú zliatinové disky s priemerom 16 až 18 palcov. Automobilka siahla po inšpiráciu ku modelu 408, ktorý je v ponuke francúzskeho výrobcu najzásadnejší a aktuálne asi najzaujímavejší. Pribudla aj nová armáda vo vzorkovníkoch farieb, ale najzaujímavejšia bude určite sivá prezentačná farba. Zmeny doklepáva vylepšenie zadnej časti vo forme zmeny vnútorných línií svetlometov. Tu tri drápy odišli, ale sú miesto nich 3 vodorovné segmenty, ktoré sú zdvojené. Majú aj efekt hĺbky, ale zmena zadnej časti, hlavne svetiel, prináša iné cúvacie svetlá a iné smerovky.

Vnútro inovovaného modelu Peugeot 2008 ukazuje tiež niekoľko vylepšení. O textúre poťahov asi netreba hovoriť, ale treba spomenúť nové logo na volante, či prepínač prevodovky v štrbine. Tým hlavným vylepšeným však bude nový 10-palcový displej v strede prístrojovej dosky, ktorý bude mať úplne nový softvér. Automobilka sa tak posúva od tradičného a už nie veľmi aktuálneho prevedenia do prítomnosti. Displej v časti pred vodičom ostáva takmer rovnaký, tiež bude zobrazenie s viacerými vrstvami pripomínajúcimi trojdimenzionálne prevedenie.

Z pohľadu základných motorov sa teda nič nemení. Úplným základom bude 1,2-litrový trojvalec PureTech s výkonom 74 kW (100 k). Ten bude štandardne spojený s manuálnou prevodovkou. O niečo viac výkonu ponúkne rovnaký agregát, ale s výkonom 96 kW (130 k). Tento bude mať štandardnú kombináciu s automatickou osemstupňovou prevodovkou. Peugeot necháva v ponuke aj naftový štvorvalec s objemom 1,5 litra, ktorý bude mať tiež 96 kW (130 k) a tiež bude spojený výhradne s automatickou osemstupňovou prevodovkou.

Väčším prekvapením bude pridanie full hybridnej alternatívy do ponuky. Novinka bude mať ako základ znova 1,2-litrový trojvalec, ale bude mať reťazové rozvody a Millerov cyklus fungovania. Motor bude spojený so 6-stupňovým dvojspojkovým automatom. Celkový výkon tejto sústavy má byť 100 kW (136 k) a krútiaci moment 230 Nm. Túto alternatívu si však automobilka nechala na neskôr a príde až v začiatkoch roka 2024.

Veľká zmena však prichádza aj v podobe vylepšenia elektrickej verzie e-2008. Tá prinesie vyšší výkon elektromotora, až 115 kW (156 k) a taktiež v zväčšenú kapacitu batérie. Hrubá kapacita bude až 54 kWh a to znamená nárast o 4 kWh hodiny oproti predchodcovi. V reále sa elektromobil dostane do vzdialenosti 345 až 406 km v testovacom režime WLTP. To by mohlo znamenať, že v bežnom svete sa bez ohľadu na verziu dostanete na tristo kilometrov, čo už je na takto malé auto naozaj použiteľné.

Automobilka plánuje spustiť predaj novej verzie modelu 2008 už na leto tohto roka, pričom jedinou verziu, ktorá príde neskôr bude spomenutý hybrid. Na ten sa čaká aj v prípade väčšieho modelu Peugeot 3008.

 

Peugeot ukázal modernizovaný model 508, u nás hlavne hybridný

Francúzska automobilka Peugeot kompletne prestavala svoj model 508 pri príchode tejto generácie. Ale aj tá je už na trhu dostatočný čas a preto potrebuje obnovenie do ďalšieho štádia modelového života. V strede životného cyklu preto prichádza spravidla facelift, či skôr modernizácia. Dotkla sa viacerých častí kombi aj liftbacku, ale hlavne sa zamerala na vizáž a tvary nielen v prednej časti, ale aj v tej zadnej.

Peugeot mení ponuku motorov 3008 a 5008

Peugeot 5008 a 3008 nedávno prešli faceliftom. Nedávno znamená skoro rok a pol dozadu. Avšak zmeny sa dejú kontinuálne a aktuálne model prichádza s novým systémom pohonov. Plug-in hybrid síce ostáva rovnaký, ale novinky prináša hlavne ponúka obyčajnejších pohonných jednotiek.

Peugeot Inception je o autonómii a štýle

Keďže autosalóny prestávajú existovať, teda väčšina z nich sa posúva do ústrania, automobilky prezentujú svoje vozidlá pri iných príležitostiach a na iných výstavách. Veľmi často je takou CES v Las Vegas. Aj Peugeot využila na predvedenie modelu Inception, ktorý by mal naznačovať budúcnosť, práve toto podujatie. Môže byť za tým aj snaha o budúce výraznejšie preniknutie na trh v USA a Kanade.

Ani SUV, ani sedan - Peugeot 408: Aké sú slovenské ceny?

Stredový model medzi modelmi 3008 a 508. Peugeot 408 si ťa získa. Ani SUV, ani sedan, dynamické parametre, krásne tvarové línie. Fastback Peugeot 408 oficiálne príchádza na slovenský trh. Aké budú ceny?

Peugeot 308 je hlavne o štýle, nemení to ani trojvalec

Peugeot 308 dostal titul Slovenské auto roka 2022, získal ho už dávnejšie, ale stále je ešte platný, kým porota nevyhlási nového laureáta tohto ocenenia. My sme už pár kúskov prezreli, ale teraz sa pozrime na to, čím by mohol byť zaujímavý tento zelený kúsok s trendy farbou.

Peugeot 308 (T9): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Peugeot začal púť svojho modelu 308 ešte pred touto generáciu. Druhá generácia prišla v roku 2013 a okamžite si ukradla pre seba titul Auto roka. Vlastne titul model získal až v roku 2014, lebo sa udeľuje začiatkom roka, ale to nič nemení na fakte, že Peugeot vtedy porazil nielen BMW i3, ale tiež Teslu Model S. Nová generácia prišla s koncernovou platformu EMP2, ktorá predurčila nielen motory, ale aj použité technológie.

Starý 29 ročný Peugeot 405 za 30 000 €, prečo?

Kupujúci áut sa dnes delia do dvoch hlavných kategórií. Tá prvá si auto kupuje, lebo ho potrebuje. A tá druhá si ho kupuje preto, lebo ho chce. Práve ju určite upúta tento unikátny Peugeot, ktorý bežného človeka absolútne nezaujme, no ide o zaujímavý a priam raritný kúsok.

Test: Peugeot e-2008 - Elektrický chill

Peugeot má už pekne širokú ponuku elektrických vozidiel. Začína predsa malým e-208, ktorý získal novú sústavu pohonu, pokračuje crossoverom e-2008, ktorý ešte stále, v dobe uverejnenia tohto článku, ponúka starší systém so slabším motorom a batériou a do ponuky prichádza nová alternatíva e-308, ktorá je na pomyselnom elektrickom vrchole automobilky.

Najčítanejšie

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.