Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Peugeot

Peugeot 508 prvej generácie: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

Peugeot má stále v ponuke model 508, ktorého druhá generácia prešla skôr ku vzhľadu štvordverového kupé. Ale prvá generácia 508, ktorá sa ukázala v roku 2010 ukázala proporcie klasického sedanu a kombi, ktoré mali konkurovať Passatu. Avšak úlohou 508 bolo nahradiť trochu menší model 407, ale zastúpiť aj pozície väčšieho 607.

Peugeot 3008 Hybrid4: Koľko prejde na nabitie a koľko sa nabíja?

Automobilka Peugeot inovovala všetky verzie modelu 3008 a to vrátane najvýkonnejšej Hybrid4. Tá si však svoj pohon necháva navlas rovnaký aký mala doteraz. To je však dobrá správa, na pohone nie je treba nič meniť, je dobre odladený a je vlastne jediný, ktorý má štvorvalcový benzínový motor kombinovaný s elektromotorom a pohonom všetkých kolies.

Peugeot 208 (A9): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Peugeot v roku 2011, v trnavskom závode, začal s výrobou nového modelu 208, najskôr s trojdverovou karosériou. Tento model mal pokračovať v úspešnom ťažení Peugeotu 206, ktorý prekonal všetky očakávania a aj napriek novšiemu 207 ostával v ponuke. Dokonca existujú krajiny, ktoré ešte stále 206-tky vyrábajú. Napríklad v Iráne by mala ešte stále byť v ponuke verzia sedan.

Peugeot s rekordným nájazdom: Za 9 rokov 591 000 km!

Na trhu máme vyhlásených kráľov výdrže a extrémneho nájazdu. Odhliadajúc od nezničiteľných Mercedesov, japonských a kórejských výrobcov, určite nečakáš rekordéra z radov talianskych alebo francúzskych áut. Existuje Peugeot s neskutočným nájazdom 591 000 km, ktorý najazdil za 9 rokov! 

Peugeot pokračuje s peknými autami, ukázal nový kombík 308 SW

Peugeot postupne mení celý rad 308. Začal hatchbackom, ale teraz prichádza rovnako pekné kombi. Verzia SW vyzerá výborne. Musí, lebo trieda do ktorej ide je preplnená a sú v nej kvalitní súperi. Musí niečim zaujať a dizajnom sa to určite podarí.

Peugeot e-2008 je naozaj použiteľným elektromobilom

Peugeot má v ponuke niekoľko elektromobilov. A má podobné rozdelenie ako aj DS Automobiles. Menšie vozidlá elektrickú energiu využívajú primárne, väčšie ako doplnok spaľovacieho motora. Ale Peugeot má v ponuke ako mestský e-208, tak e-2008 a potom úžitkové vozidlá a ich deriváty.

Peugeot predstavil najvýkonnejší model 508, bude mať až 360 koní!

Peugeot 508 má aktuálne najvýkonnejšiu verziu dosahujúcu 165 kW (225 k) pomocou hybridného ústrojenstva. Rovnaký výkon má tiež 1,6 PureTech. To však medzi výkonnejšou konkurenciou je skôr priemer. Preto automobilka predstavila novú verziu 508 PSE, ktorá síce vyzerá ako koncept, ale už onedlho bude v ponuke.

Peugeot 5008 má nový vzhľad, hybrid mu nehrozí

Len nedávno sa na svetle ukázal facelift Auta roka 2017, Peugeotu 3008 a hneď po ňom, samozrejme, nasledovala inovácia aj väčšieho modelu s číselným označením 5008. Väčší model, ktorý má v ponuke nahradiť aj sedemmiestne SUV má detailny podobné menšiemu bratovi.

Peugeot inovoval Auto roka 2017, 3008 má novú vizáž

Ani to nevyzerá tak, že Peugeot 3008 je na trhu už viac ako tri roky. Po svojom predstavení získal titul Auto roka, ktorý udeľuje porota v Ženeve pred autosalónom. Teraz to bude asi trochu inak, keďže opatrenia zrušili takéto veľké podujatia. Nová verzia 3008 prichádza s modernizáciou a novým vzhľadom.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Peugeot ešte s novou generáciou 308 počká, ukázal ďalšiu modernizáciu

Peugeot 308 bol po predstavení súčasnej generácie nositeľom titulu Auto roka. Lenže to bolo v roku 2014 a samotné predstavenie ešte rok predtým. To by mohlo znamenať, že je čas na novú generáciu. Peugeot však ukázal ďalší facelift, čiže na trhu ešte nejaký čas vydrží.

Peugeot začal zas vyrábať 32 ročnú 405-ku. Za 9 100 €!

Peugeot 405 je autom, na ktorom možno jazdilo už mnoho z vás. Francúz tu s nami bol dlhé roky, žal úspechy po celej Európe. Auto z roku 1987 bolo obľúbené hlavne pre svoj komfort a aj jazdné vlastnosti. Rovnako mnoho vodičov oceňovalo batožinový priestor. Predstavte si, že by ste si 32 ročné auto mohli ako nové kúpiť ešte aj dnes, navyše sa dobrý peniaz? Nuž, čoskoro to bude realita!

Peugeot je ďalšou značkou, ktorá končí s dieslami! Prečo?

Diesle sú dodnes mimoriadne obľúbené, automobilky však na to majú pomaly iný názor. Myslia dopredu a vzhľadom na požiadavky EÚ sa alternatívne formy pohonu javia ako neodvratná budúcnosť. Mnoho metropol už zakázalo vjazd dieslov do centier miest, niektoré krajiny už prijali dátumy, od ktorých je prikázané predávať už len hybridné, prípadne elektrické vozidlá. Prednedávnom sa objavila informácia, že Porsche končí s predajom dieslových motorov. Teraz sa tak rozhodna ďalšia, možno ešte významnejšia značka.

Peugeot 405 má už 30 rokov. V tejto krajine sa vyrába dodnes!

Predajné úspechy automobilov sú obvykle založené na niekoľko rokov trvajúcom raste predajov. Jeden model bežne dobre predáva celé roky, avšak prechádza novými generáciami či faceliftom. Predávať jedno auto v nezmenenej podobe 30 rokov je šialenstvo. Avšak realita!

Peugeot Fractal: Holografické premietanie obrazu a infra-basové reproduktory!

Ak sa pozorne pozrieš na dizajnové prevedenie novej štúdie Peugeotu, očarí ťa hneď niekoľko zaujímavých prvkov. Menej zaujímavé sú však aj jeho skryté funkcie. Okrem holografického premietania obrazu ťa zaujme aj orientáciou na maximálne kvalitný zážitok z hudby! Pozri si čo ponúka len 4-metre dlhý a 1000 kilogramov vážiaci koncept disponujúci dojazdom až 450 kilometrov!

Peugeot 408 GT, po RCZ R konečne dobrý Peugeot!

Francúzska automobilka Peugeot sa v posledných rokoch stretáva s nevôľou zákazníkov. Stačí si len prebehnúť pár postov v diskusných fórach, kde vám odporučia skôr bicykel ako žabožrúta. Je úplne jedno, čo ide o reálne skúsenosti vodičov alebo len neopodstatnené predsudky, Peugeoty šli v posledných rokoch kvalitatívne smerom nadol. Bolo len pár svetlých výnimiek, napríklad spoľahlivý motor 1,4 HDI, prípadne krásny športový Peugeot RCZ R. A ďalšie vydarené levíča je na obzore.

Peugeot Foodtruck, pojazdná reštaurácia, ktorá nie je aprílovým žartom!

Francúzske autá sa stretávajú s množstvom predsudkov. Niekomu sa nepáčia nepresné prevodovky, mäkké podvozky, poruchová sieť elektrických inštalácií, dizajn. No každý, aj ten najväčší nepriateľ francúzskych áut by zmäkol v momente, kedy by sa pred ním rozložil tento Peugeot Foodtruck a profesionálna obsluha by mu pripravila špičkové jedlo. Možno si niektorí z vás myslia, že pojazdné bistro je len vtipom, no nie je to tak. Ide o koncept, s ktorým sa bude Peugeot pravdepodobne prezentovať na množstve svetoznámych autosalónov.

Peugeot RCZ R dostal vylepšenie. Má cez 300 koní!

O francúzskych autách sa toho veľa na internete v dobrom nepopíše. Zlá elektronika, zlá prevodovka, príliš mäkké podvozky. Druhá strana zas oponuje, o Francúzoch sa vedú siahodlhé žabomyšie vojny. Peugeot však prichádza s novou zbraňou, ktorá by mala zapchať ústa aj tým najväčším odporcom. Prišiel s upravenou verziou modelu RCZ, ktorú pekne napumpoval.

Peugeot Exalt, ambiciózny projekt, stane sa realitou?

Francúzi vždy robili pekné autá. Nehovoríme že dobré, pretože mäkké podvozky a vláčne radenie nevyhovovalo každému, dizajnovo však vždy šlo o špičku. Paugeoty boli moderné dlhé roky, pravidelne prichádzali s nadčasovým dizajnom, ktorý milovali ľudia po celom svete. Zoberte si takú 205-ku alebo 206-ku. Teraz pre nami stojí nový koncept Peugeot Exalt, ktorý vyzerá...bombasticky!

Peugeot 308 a 2,85 l/100 km? Zázrak alebo len maskovaná pravda?

Kúpa automobilu nebýva tou najpodstatnejšou položkou, často do neho doslova vlejeme oveľa viac, k tomu nejaké tie opravy, je to skrátka bezodná studňa. No čo si budeme klamať, ušetriť každé jedno euro poteší a najlepší spôsob ako to dosiahnuť je ísť cez spotrebu. Nový Peugeot 308 sa pýši spotrebou neuveriteľných 2,85 l/100 km. Dokážete s ním takto jazdiť aj vy?

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.