Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda
Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Porsche

Je toto úplne nové Porsche Panamera, alebo je to len facelift?

Porsche ukázalo to, čomu hovorí tretia generácia modelu Panamera. Je tu však jeden veľký problém a to fakt, že je to vlastne len hĺbkový facelift. Takto už niekoľko automobiliek označovalo nové modely, ale vždy sa na to prišlo. Teraz to spravilo Porsche a z najznámejších a najextrémnejších prípadov je podobným štýlom obnovený aj model BMW X5, ale ten s kódovým označením F15. Prečo teda Porsche hovorí o tejto premene ako o novom aute, aj keď na bočnom profile je jasne vidno, že to nové auto nie je?

VIDEO: Porsche a Bugatti vs. F1, kto vyhrá?

Porovnávanie sa v čomkoľvek je tak trochu ukotvené v DNA človeka. Pred tisícročiami sa určite ľudia doťahovali, kto ulovil väčšiu rybu, kto skôr založil oheň, kto nazbieral viac lesných plodov. Súťaživosť je prirodzená, treba ju však držať v rozumných medziach, aby neprerástla v nevraživosť. A týka sa takmer všetkých oblastí života. Porovnávanie rýchlosti áut nie je výnimkou. V zásade na tom bola postavená celá disciplína šprtintov na štvrť míle. A dnes sa pozrieme na naozaj zaujímavých súperov.

Akcelerácia 0-240 km/h a prudké zastavenie - exceluje Porsche!

Neexistuje lepší spôsob ako preveriť rýchlostné parametre, zábavu a bezpečnosť vozidla ako test na trati! Akcelerácia z 0-240 km/h a prudké zastavenie je to pravé orechové, ak chceš poznať šampióna medzi ostrými súpermi. Priprav sa na Hondu, Porsche, Bentley a zisti, kto pokorí Bentaygu!

Porsche vyrába benzín zo vzduchu: Liter za 50 €!

Palivo budúcnosti. Zmení svet a zachráni spaľovacie motory? Porsche dosiahlo vzácny míľnik, v Čile vyrába uhlíkovo neutrálne palivo. Má to háčik. Liter benzínu zo vzduchu stojí 50 eur!

Naháňačka pri Žiline: Polícia vs. Porsche Panamera

Naháňačka policajtov s mužom na Porsche Panamera! Ak existuje niečo, čo skutočne netreba robiť pri akomkoľvek porušení cestného zákona, určite je to odmietnutie skúšky na požitie alkoholu, útek z miesta činu a odmietnutie povinnosti legitimovať svoju osobu dokladom totožnosti. Toto všetko urobil hlavný aktér. 

Luxusná nabíjacia stanica z dielne Porsche!

Elektromobily majú na svedomí množstvo zmien správania motoristov. Je to logické. Prečo? Nuž, ak niekto elektromobil šoféroval, zistil, že mnoho vecí je inak. Človek to pocíti predovšetkým pri potrebe dobiť energiu. Od hľadania nabíjacej stanice až po samotné nabíjanie, aj kvôli tomu je pri elektromobiloch potrebné myslieť dopredu výrazne viac, ako len vtedy, keď zabliká rezerva. Preto sa hľadajú spôsoby, ako spraviť otravné dobíjanie aspoň menej bolestivé.

Nádherný restomod Porsche 914 má pár paralel s Caymanom

Porsche 914 bolo kedysi špeciálnym malým kusom Porsche, ktoré malo síce stále motor vzadu, ale už nie za zadnou nápravou, skôr pred ňou a tým pádom umiestnený v strede ako v modernom modeli Boxster. Je to auto zo sedemdesiatych rokov a preto neušlo záujmu firiem špecializujúcich sa na moderné prerábky áut z minulosti. Porsche 914 v tomto prevedení vytvorila firma Fifteen Eleven Design a zmenila pár zásadných vecí.

Porsche 911 oslavuje 60 rokov, privítajte sériu S/T

Porsche to spravilo znova! Hovorilo, že už nebude vytvárať limitované edície, ktoré môžu naberať zberateľskú hodnotu už tesne po tom, čo ich uvedie, ale opak sa stal pravdou. Aktuálne oslavuje 60 rokov modelu 911 a vytvorilo edíciu S/T, ktorá si berie ako základ 911 GT3 Touring a GT3 RS a vytvára ľahkú šoférsky orientovanú alternatívu v ponuke, ktorá má byť poctou vozidlu 911 S z roku 1969.

Do Porsche dal motor 1,9 TDI!

Porsche je značkou, ktorá je jednoducho synonymom rýchlych športiakov, ktoré sa stali snom pre mnohých vodičov. To v podstate platí pre vešetky modely. Automobily Porsche majú navyše tú výhodu, že ide o naozaj univerzálne vozidlá, teda na pomery športiakov. Praktickosť na celkom novú úroveň posunulo Porsche Cayenne. To bolo spočiatku prijaté s nevôľou, nakoľko ide o rozmerné SUV, čo bolo v totálnom protiklade s DNA Porsche. Rokmi sme si ale na Cayenne zvykli a dnes sa dá ako jazdenka kúpiť za naozaj fajn ceny. Strašiakom do budúcna sú však náklady, ktoré sú ale pri tomto konkrétnom kúsku naozaj minimálne.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Porsche s motorom 1,9 TDI: Automobilová vražda s lepšou spotrebou!

V susednej Ukrajine prebieha vojna a deje sa veľa zlého. Nevyhne sa tomu ani automobilový svet. Čo sa stane, keď hodíš 1,9 TDI motor s manuálnou prevodovkou do luxusného SUV? Porsche Cayenne u Ukrajiny, jediné svojho druhu!

Porsche 718 Spyder RS je Labutia pieseň spaľovacích motorov v malom roadsteri

Porsche Boxster sa zmení od základu. Má vraj byť iba elektrický a tomu nasvedčuje aj fakt, že postupne skončí v ponuke so spaľovacími motormi. Tou poslednou šialenou sériou bude verzia 718 Spyder RS, ktorá bude tou najbrutálnejšiu zo všetkých doteraz predstavených a vyrobených.

Porsche vylepšilo Cayenne, má viac displejov

Nemecká automobilka Porsche má ako základ svojej modelovej ponuky práve Cayenne, ktoré jej v začiatkoch milénia pomohlo s naplnením cieľov predaja. Aktuálne máme na trhu už tretiu generáciu populárneho modelu, ktorá ale dosiahla svoju polovicu životného cyklu. Preto predvádza modernizáciu a vylepšenia pre modelový rok 2024.

Porsche na Slovensku: Nová milardová investícia pre SR!

Nemecká automobilka šokuje. Oficiálne potvrdila správy o otvorení nového závodu na Slovensku. Porsche sa bude vyrábať na Slovensku! Celková výška investície až 1,06 miliardy. 

Exkluzívna zľava: 136-tisícove Porsche Panamera za 16 800 eur!

Chyby sa dejú. Tak ako sa občas objavia na trhu extrémne lacné letenky, aj automobilový trh prináša príležitosti ako zbohatnúť. Nákupom mašiny z autosalónu možno ušetriť! Predajca predával toto Porsche Panamera len za 16 000 eur!

Porsche rekordér s nájazdom 1 000 000 km!

Keď sa povie kráľ nájazdu, málokomu príde na um športiak, ktorý sa pýši excelentným nájazdom až 1 000 000 km! Toto delo musíš vidieť. Majiteľ z USA svoje Porsche 911 (996) Turbo vôbec nešetril!

Porsche mieri do terénu, tentoraz s 911 Dakar

Porsche sa netají tým, že chce mať čo najviac verzií svojho modelu 911. Tentoraz však prichádza jedno prvenstvo, ktoré bude v ponuke unikát. Bude to Porsche 911 Dakar s neprehliadnuteľne terénnymi ambíciami. Je to síce odkaz na historickú verziu, ktorá súťažila v rôznych pretekoch na nespevnených cestách, ale prvýkrát sa takáto mašina dostáva do sériovej produkcie a do štandardnej ponuky výrobcu.

Porsche 911 Carrera T: 7-stupňový manuál a zadné sedadlá fuč

Pri Porsche sme si už dávno zvykli, že postupne rozširuje svoje portfólio modelov o nové a nové verzie. Nie je tomu inak ani pri 911, ktorá dostane novú alternatívu označenú písmenom T. Bude dostupná výlučne ako kupé a príde s niekoľkými zásadnými zmenami oproti štandardnej 911 Carrera a aj 911 Carrera S.

Porsche exceluje: S trhovou hodnotou 85 miliárd eur porazilo koncern VW!

V neistých časoch väčšina automobilových značiek bojuje o pozície a niektoré aj o prežitie. To nie je prípad značky Porsche. Na burze exceluje, je oficiálne najhodnotnejšou európskou automobilkou! Trhová hodnota výrobcu luxusných športových áut je až neuveriteľných 85 miliárd eur! 

Porsche 911 GT3 RS: Aktívna aerodynamika a žiadny kufor

Porsche 911, generácie 992, postupne prichádza s novými a novými verziami, ktoré sú na vrchole ponuky. Po 911 GT3 a GT3 Touring, bez výrazného krídla, prichádza ultimátna zbraň na uzavreté cesty, Porsche 911 GT3 RS.

Kia EV6 GT: Rýchlejšia ako Porsche, nabitie na 80% za 18 minút!

Najvýkonnejší model značky s výkonom 430 kW, 585 koní! Táto Kia je rýchlejšia ako Porsche! Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 3.5 sekundy! Maximálka 260 km/h. EV6 GT ponúka podrobnosti, ktoré ťa zdvihnú zo stoličky! 

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.