Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Seat

Seat, ktorý mohol byť lepší, ako Octavia RS!

Koncern VW dlhodobo rastie a postupom svojej existencie sa musel vysporiadať s mnohými zaujímavými otázkami. Nakoľko pod svojimi krídlami má niekoľko automobiliek, musel si vybrať, ktorá kam bude cieliť. Obvykle však dával to najlepšie len svojim materským značkách, typicky Audi alebo VW. Škoda a Seat boli väčšinou na konci poradovníka pri zadávaní noviniek, občas sa ale zadarilo a aj tieto automobilky dostali lepšiu techniku, ako tie prémiovejšie. Príkladom je tento Seat Leon.

SEAT Ateca FR TSI je šport skĺbený s praktickosťou

SEAT Ateca je už na trhu od roku 2016, ale vôbec nestráca elán. Práve faceliftom pred pár rokmi, v 2020, ho znova nabral a ešte určitý čas na trhu bude. Má predsa v rukáve niekoľko tromfov. Tie nie sú len vo forme širokej škály motorov, ale aj vo forme rôznych zameraní výbav vozidla. SEAT ponúka verzie nielen štandardné s klasickou vizážou, ale aj luxusnejšie a terénnejšie zamerané, prípadne športovo ladené.

SEAT Arona REDline: Limitka má aj trojvalec a manuál

SEAT Arona je tým autom, ktoré je niekedy možno neprávom prehliadané. Je však po inovácii základných prvkov a je veľmi príjemným spoločníkom na žitie. Pritom kľudne môže mať aj základný motor so základným objemom. Litrový trojvalec je v ponuke s dvomi výkonmi a práve tu je vhodné siahnuť po tom vyššom stupienku. Špeciálna verzia REDline má iba tento vyšší výkon litráku.

SEAT Arona: 5 zaujímavých faktov z používania

Španielska automobilka SEAT má v ponuke ako najmenší crossover model Arona. Ten prešiel pred časom faceliftom a získal tvár, ktorá ma trochu pripomínať model Cupra Formentor. Aj sa mu to s tými malými hmlovkami v nárazníku naozaj darí. Jediná škoda je, že na verziu Cupra pre Aronu môžeme zabudnúť a pritom by tak dobre jazdila s dvojlitrovým TSI.

SEAT Leon III (5F): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

SEAT Leon tretej generácie začal svoju púť v roku 2012 na rovnakej platforme akú využíva Audi A3, Golf siedmej generácie, či Octavia rovnako tretej generácie. Je to platforma MQB, ktorú automobilka využívala ešte stále v novších modifikáciách. Veď tretia generácia Leonu skončila svoju púť a svoj životný cyklus v roku 2020 takže platforma vôbec nie je stará.

300 km/h: 520-koňový Seat ťa zdvihne zo stoličky!

Seat Leon Cupra beštia pre náročných. Toto delo upečie výkon superšportu za zlomok ceny! Maximálka až 300km/h. Turbo monštrum Seatu ťa zdvihne zo stoličky! Sleduj video.

SEAT Alhambra je stále tu, berte ju, kým je

SEAT Alhambra začal svoju púť už vroku 1996, kedy jeho prvá generácia začala vznikať spolu so sesterskými modelmi Volkswagen Sharan a Ford Galaxy. Druhá generácia, ktorá prišla už v roku 2010, priniesla veľa zmien. Jednou z nich je vypustenie Fordu z tohto partnerstva a kolaborácia iba s Volkswagenom.

SEAT Leon Sportstourer s dvojlitrovým turbobenzínom je auto na väčšinu príležitostí

Nie každý potrebuje SUV. Veď predsa ako optimálne služobné auto, ktoré sa dá kombinovať s rodinnými povinnosťami dokáže fungovať aj bežné kombi, ktoré majú v nižšej strednej triede, alebo v segmente C, v ponuke viacerí výrobcovia automobilov. Práve tieto vedia balansovať s využiteľnosťou, ale aj s rozumnou cenou.

Je SEAT Arona vhodný aj ako rodinné auto?

SEAT Arona má len tesne po facelifte a začína sa objavovať na našich cestách. A ich výsadou je, že nezriedka majú farby, ktoré kričia v monochromatickom spektre bežnom na cestách. My sme sa pozreli na to, či môže takýto malý automobil zastúpiť plnohodnotne aj funkciu rodinného auta. Veď predsa je to práve Arona, ktorá má nahradiť malé kombi, ktoré bolo v ponuke minulej generácie Ibizy.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Prečo je SEAT Ibiza FR takmer hothatch?

Niektoré triedy áut sú celkom preplnené. Takou môže byť aj trieda malých áut, kde síce SUV segmentu B pomaly preberajú niektorých zákazníkov, ale reálne sú stále najlepšími autami do miest práve hatchbacky. Je to nielen kvôli pôdorysu, ale kvôli tomu, že táto kategória bola pre mesto stvorená. SEAT Ibiza je na trhu už 38 rokov a toto je jeho piata generácia. Pred nedávnom prešla faceliftom a okrem malých retuší zovňajšku má nový interiér, ale aj nový vrcholný motor. My sme sa trošku pozreli na to ako sa s takouto Ibizou FR jazdí a či sa dá považovať za hothatch aspoň čiastočne. Môže teda byť hothatchom?

SEAT Arona je auto vhodné aj do mesta, inovácia ho ešte zlepšila

SEAT inovoval svoj model Arona a prišiel s ním spolu s faceliftom Ibizy. Tieto dva modely sú totiž trochu previazané. Veď majú spoločný základ a spoločné miesto vzniku. Inovácie sa pri Arone dotkli ako zovňajšku, tak interiéru a treba skonštatovať, že je to zmena k lepšiemu, hlavne vnútri.

SEAT modernizoval Aronu a Ibizu, majú kompletne nový interiér

SEAT vylepšil svoje modelu Arona a Ibiza. Sú, okrem u nás nepredávaného Mii, najmenšími modelmi automobilky, avšak v domácom Španielsku je napríklad Arona najpredávanejším autom celkovo. Ani Ibiza však nezaostáva, aj keď na Slovensku má predaj týchto modelov niekoľko špecifík. K tým sa však dostaneme neskôr, najskôr sa pozrime na to, čo sa zmenilo.

Môže SEAT Tarraco FR poľovať medzi hotSUV?

SEAT pripravil pre model Tarraco vrcholnú verziu dostupnú pre výbavu FR. Je ňou alternatíva s dvojlitrovým benzínovým motorom a zmenami dizajnu športovo ladenej výbavy. Má teda iné nárazníky, prahy, sedadlá a tiež disky.

Na kľudnú jazdu v SEATe Ateca je 1,5-ka výbornou voľbou

SEAT má v ponuke Atecu s naozaj zaujímavým výkonovým spektrom motorov. Základom je litrový trojvalec, ktorý ponúka 81 kW (110 k) a vrcholom štvorvalec 2,0 TSI, ktorý má 140 kW (190 k). Avšak stále je možné siahnuť po Cupra Ateca, ktorá má až 221 kW (300 k). Lenže na bežné jazdenie bez pretekania je asi optimálnou voľbou 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Prečo?

SEAT sa pustil do vylepšenia Arony a Ibizy naraz, hlavné sa udialo vnútri

Na jednom podujatí SEAT predstavil facelift dvoch modelov súčasne. Nie je to prekvapenie, lebo práve dva malé modely toho majú veľa spoločného. Arona a Ibiza prešli modernizáciou súčasne a posunuli sa presne tým smerom, ktorým kráčajú aj ostatné modely značky.

Týchto 5 zmien priniesol facelift SEATu Ateca

SEAT nedávno, teda zhruba v druhej polovici minulého roka, odprezentoval facelift svojho úspešného modelu Ateca. Stredné SUV v ponuke prevzalo prvky, ktoré priniesol nový Leon a tiež prijalo vizáž ako má aj väčšie Tarraco.

Test: SEAT Leon Sportstourer – Naozaj netreba všetku výbavu

SEAT má stále medzi najnovšími modelmi práve Leon. V ponuke je okrem klasického päťdverového hatchbacku aj ako kombi. A to je výrazným plusom pre model, lebo v ostatnej dobe sa lepšie predáva práve táto praktickejšia a väčšia karoséria ako hatcbhack nižšej strednej triedy. Teda minulá generácia to tak mala, ale nový model určite nebude výnimkou.

5 zaujímavých faktov o SEATe Arona REDline

SEAT Arona je presne tým zástupcom malých vozidiel, kde je dôležité, aby boli autá malé a praktické, ale aby sa do nich nasadalo vyššie. A teraz prešla menšou modernizáciou, ktorá však nič nezmenila na tom ako auto vyzerá. Veď mu nič nechýba. Tento kúsok, na ktorý sme sa pozreli je z aktuálnej akčnej série REDline. Vybrali sme 5 vecí, ktoré nás na ňom zaujali.

Test: SEAT Leon eTSI – Generačný skok

SEAT predstavil už štvrtú generáciu modelu Leon. A nemôže stupiť vedľa, lebo práve toto auto je pre automobilku, aktuálne, najdôležitejším. Preto neprekvapí rozmanitosť verzií, pohonov a celkovej ponuky vozidla situovaného v nižšej strednej triede.

SEAT Leon štvrtej generácie musí byť úspešný!

SEAT už vyrába štvrtú generáciu modelu Leon. A tá je postavená pred neľahkú úlohu, pokračovať v úspešnom ťažení predchádzajúcich generácií. Od prvej generácie sa podarilo SEATu predať 2,2 milióna kusov modelu Leon a aktuálne je najpredávanejším vozidlom značky. Predbehol totiž Ibizu. Veľkým pomocníkom k tomuto faktu bolo predstavenie verzie kombi v tretej generácii.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.