Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Seat

SEAT Leon III (5F): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?

SEAT Leon tretej generácie začal svoju púť v roku 2012 na rovnakej platforme akú využíva Audi A3, Golf siedmej generácie, či Octavia rovnako tretej generácie. Je to platforma MQB, ktorú automobilka využívala ešte stále v novších modifikáciách. Veď tretia generácia Leonu skončila svoju púť a svoj životný cyklus v roku 2020 takže platforma vôbec nie je stará.

SEAT Alhambra je stále tu, berte ju, kým je

SEAT Alhambra začal svoju púť už vroku 1996, kedy jeho prvá generácia začala vznikať spolu so sesterskými modelmi Volkswagen Sharan a Ford Galaxy. Druhá generácia, ktorá prišla už v roku 2010, priniesla veľa zmien. Jednou z nich je vypustenie Fordu z tohto partnerstva a kolaborácia iba s Volkswagenom.

SEAT Leon Sportstourer s dvojlitrovým turbobenzínom je auto na väčšinu príležitostí

Nie každý potrebuje SUV. Veď predsa ako optimálne služobné auto, ktoré sa dá kombinovať s rodinnými povinnosťami dokáže fungovať aj bežné kombi, ktoré majú v nižšej strednej triede, alebo v segmente C, v ponuke viacerí výrobcovia automobilov. Práve tieto vedia balansovať s využiteľnosťou, ale aj s rozumnou cenou.

SEAT Arona je auto vhodné aj do mesta, inovácia ho ešte zlepšila

SEAT inovoval svoj model Arona a prišiel s ním spolu s faceliftom Ibizy. Tieto dva modely sú totiž trochu previazané. Veď majú spoločný základ a spoločné miesto vzniku. Inovácie sa pri Arone dotkli ako zovňajšku, tak interiéru a treba skonštatovať, že je to zmena k lepšiemu, hlavne vnútri.

SEAT modernizoval Aronu a Ibizu, majú kompletne nový interiér

SEAT vylepšil svoje modelu Arona a Ibiza. Sú, okrem u nás nepredávaného Mii, najmenšími modelmi automobilky, avšak v domácom Španielsku je napríklad Arona najpredávanejším autom celkovo. Ani Ibiza však nezaostáva, aj keď na Slovensku má predaj týchto modelov niekoľko špecifík. K tým sa však dostaneme neskôr, najskôr sa pozrime na to, čo sa zmenilo.

SEAT sa pustil do vylepšenia Arony a Ibizy naraz, hlavné sa udialo vnútri

Na jednom podujatí SEAT predstavil facelift dvoch modelov súčasne. Nie je to prekvapenie, lebo práve dva malé modely toho majú veľa spoločného. Arona a Ibiza prešli modernizáciou súčasne a posunuli sa presne tým smerom, ktorým kráčajú aj ostatné modely značky.

SEAT Leon štvrtej generácie musí byť úspešný!

SEAT už vyrába štvrtú generáciu modelu Leon. A tá je postavená pred neľahkú úlohu, pokračovať v úspešnom ťažení predchádzajúcich generácií. Od prvej generácie sa podarilo SEATu predať 2,2 milióna kusov modelu Leon a aktuálne je najpredávanejším vozidlom značky. Predbehol totiž Ibizu. Veľkým pomocníkom k tomuto faktu bolo predstavenie verzie kombi v tretej generácii.

SEAT vyrába pľúcne ventilátory z motorčekov stieračov

Výrobná linka pre SEAT Leon v závode Martorell sa takmer nedá poznať. Dnes sa už na nej nevyrábajú komponenty pre automobily, namiesto nich z linky schádzajú automatické pľúcne ventilátory pre zdravotníctvo, bojujúce s epidémiou vírusu COVID-19. Prechod z výroby automobilov na výrobu ventilátorov v rekordnom čase je výsledkom intenzívnej práce mnohých zamestnancov značky SEAT a veľmi silnej motivácie - solidarity.

Seat má novú značku. Cupra bude samostatná!

Seat je celé roky v tieni ostatných koncernových značiek. Jej predaje nedosahujú svojich súrodencov, značka sa stretávala aj s finančnými problémami. Na druhej strane je to niečo, čo koncern VW nikde inde nemá. Za rozumné peniaze človek dostane auto, ktoré od svojho vzniku vsádza na športového ducha. Vrcholné modely s prívlastkom Cupra boli často krát považované vo svojej kategórií za to najlepšie, čo je. Cupra sa teraz osamostatnila a pod Seatom vytvorila vlastnú značku.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Seat špeciálne pre ženy!

Ženy a autá, to je kombinácia, ktorá je nikdy nevysýchajúcou studnicou vtipov, zážitkov a posmeškov. Niekedy opodstatnených, inokedy nie. Cěsť výnimkám. No a keďže sa o niektorých autách traduje, že sú to typické ženské autá, prečo si na tom neprihriať polievočku. Veď ženy majú rady malé a pekné autá, s ktorými sa ľahko parkuje. A to vie aj Seat, ktorý v spolupráci s prestížnym ženským magazínom Cosmopolitan predstavil model určený priamo pre ženy.

Seat Leon Coupe, okruhová šelma s viac ako 400 koňmi!

Seat sa vždy vyznačoval športovejšie rezanými automobilmi. Šmrnc a iskra, španielsky temperament, to zaručovalo pozornosť hlavne mladších vodičov. V rámci koncernu bol Seat iste značkou s najväčšou mierou vášne. Super ostré športiaky si však dovoliť nemohol. Hierarchia nepustí. Seat a Škoda sú v rámci koncernu doposiaľ prísne kontrolované. Ako náramne by sa hodil Španiel s poriadnou V8, alebo aspoň V6. A toho sme sa práve dočkali. Aj keď len v okruhovej verzií, ktorú bežní vodiči nezužitkujú. Leon Coupe mieri do série cestných áut STCC. Rozhodne nebude hanbou. Ukáže naplno, čoho je schopný.

Seat Ateca, dlho očakávané SUV na fotkách!

O SUV-čku z dielne španielskeho Seatu sa písalo už dávnejšie. Konečne tu máme aj prvé fotografie, ktoré nám ho ukazujú v plnej paráde. Bude sa vyrábať v susednom Česku a tak sa dá predpokladať, že sa mu aj u nás dostane dostatok pozornosti. Navyše môže dosť výrazne naznačovať vzhľad dlho očakávaného SUV-čka, s ktorým má prísť aj Škoda.

Seat Leon Cross Sport, alebo ešte lepší ako Cupra!

Skoro každý malý hothatch je pribitý nízko ku asfaltu, to je jednoducho fakt. Lepšia aerodynamika, lepšia stabilita, skrátka samé benefity. Veď kto by chcel na športové auto vysoký podvozok, ako na nejaké raly auto? Čudovali by ste sa, ale aj takí sa nájdu. A Seat chce so svojím konceptom Leon Cross Sport zistiť, s akým ohlasom sa práve takéto auto dokáže stretnúť.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.