Magazín Autobazar.EU

Výsledky vyhľadávania: Subaru

Subaru Impreza má v novej generácii výlučne CVT a lepšie asistenčné systémy

Japonská automobilka Subaru prichádza s novou generáciou svojho takmer najdôležitejšieho modelu Impreza. Aj keď to tak možno nevyzerá zvonka, lebo tvary sú veľmi podobné, je to úplne nová generácia na veľmi podobných základoch ako má tá odchádzajúca. Avšak je tu jeden geografický problém. K nemu však neskôr.

Subaru oživí meno Rex v niektorých krajinách

Japonská automobilka Toyota rozšíri na niektorých svojich trhoch modelovú ponuku o automobil s názvom Rex. Tento názov nie je nový, lebo sa ukázal už v roku 1972 v malom kei car, ktoré malo vzadu motor a pohon zadnej nápravy. Druhá generácia vozidla vznikla v roku 1981 a bola už predokolkou s motorom vpredu. Pôvodná verzia Rexu teda skončila púť v roku 1992 a v roku 2023 sa vracia ako nový model zo spolupráce s automobilku Daihatsu.

Športiak Subaru za cenu Octavie!

Ľudový športiak. To je pojem, ktorý je pre mnoho vodičov čímsi takmer nedosiahnuteľným. Prečo? Športové autá sú často krát nepraktické, drahé, servis ťažko dostupný. Dnes sa už ľudové športové autá ani nevyrábajú. Jedným z posledných mohykánov sú automobilky Mazda, Subaru a Toyota. A napríklad severské Subaru, ktoré poskytne za volantom hromadu zábavy sa dá kúpiť za porovnateľnú cenu, ako skvelá, ale trochu nudná Octavia.

Subaru XV je také auto ako boli kedysi

Ponuka automobilky Subaru je veľmi jednostranne zameraná. Všetky autá sú jednoducho terénne. Teda, okrem Imprezy, ale aj tá ma pohon všetkých štyroch kolies a zatienila by nejedno SUV svojou priechodnosťou a svojimi vlastnosťami. Ak však chcete od najmenšieho modelu naozaj jazdy cez terénne nerovnosti, tak príde vhod to, čo je vlastne zvýšená verzia Imprezy. Je to samostatný model s názvom XV a má od svojho menšieho súrodenca viacero odlišností.

GR Corolla od Toyoty pokračuje tam, kde skončil hatchback Subaru STI

Toyota ukázala novú verziu svojho eko hatchbacku Corolla. Avšak táto verzia nie je tak eko ako jej bratia a sestry, je úplne iným druhom zvieraťa vo výbehu. Nová GR Corolla je jedným z najbrutálnejších hothatchov, ktoré sú aktuálne na svete v ponuke. Geografická lokalizácia je veľmi dôležitá, lebo na našom trhu tento brutál dostupný nebude.

Subaru BRZ mať nebudeme, ale Toyota GR86 príde určite

Subaru ukázalo BRZ skôr, ale tiež hneď odznelo, že do Európy sa nepozrie. Veď už teraz má portfólio celkom vysoké emisie. Ale Toyota GR86 do Európy dovezie a bude v ponuke aj u nás. Otázky o kupé zostávajú. Kedy príde, aké bude a koľko bude stáť? Na niektoré z nich sa dá odpovedať už teraz.

Subaru Outback má novú generáciu, naozaj

Subaru ponúkne novú, už v poradí šiestu generáciu, modelu Outback aj na Slovensku. Najskôr sa predstavila v USA, kde už bola začiatkom minulého roka a teraz prichádza európska verzia. Aj napriek veľmi familiárnemu vzhľadu je to naozaj úplne nový Outback.

Subaru Levorg: Impreza Combi - bestseller z Japonska

Koľkí z nás túžia po Imprese combi pre náročných? Tento predajný bestseller strháva na seba pozornosť všade tam, kde sa objaví. Má na to pôsobivé dôvody. Toto japosnké kombi v konkurencii ani na ceste neprehliadneš. Posúď sám. 

Toto 30 ročné Subaru kúpila nazad automobilka, dokonalý stav!

Subaru. Automobilka, ktorú mnohí skôr narodení vnímajú hlavne z neskutočných úspechov ich modelu Impreza v raly. Subaru je však aj ohromne populárna automobilka, ktorá si svoj úspech vybudovala hlavne na svojej spoľahlivosti a úžitkových vlastnostiach. Sú to často krát skrátka pracanti, česť výnimkám. Napriek ich odolnosti sa však ojazdené kúsky veľa často krát v zlom stave, rovnako ako všetky ostatné. Ak malo aj Subaru mimoriadne puntičkárskeho majiteľa, môže byť aj po 30 rokoch v stave ako nové!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Nové Subaru Levorg by mohol dostať aj výkonnejšiu verziu STI

Subaru ukázalo prvé kusy novej generácie modelu Levorg. O tom, že to nie je len hĺbkový facelift svedčí aj fakt, že sa zmenila línia okien a celkovo rozmery kombi patriaceho na hranicu nižšej strednej a strednej triedy.

Štýlová posledná jazda: Subaru Impreza pohrebák

Posledná rozlúčka vo veľkom auto moto štýle. Spojiť rozlúčku so svetom s rýchlou mašinou znie ako skvelý nápad. Namiesto urýchlenia odchodu však ide o originálne poňatie splnenia posledného želania fanúšika rýchlosti. Čo dokážu šialené nápady automobilových fanatikov? Netradičný Subaru Impreza pohrebák musíš vidieť na vlastné oči.

Toto české Subaru má 580 koní!

Subaru BRZ je jedno z cenovo najdostupnejších áut vôbec. Nedisponuje ohromným výkonom, na druhej strane exceluje na poli ovládateľnosti a zábavnosti riadenia. Niektorým ale predsa len ten výkon chýba a pre nich tu máme toto delo! 

Video: 81-ročná babička vs. 300-koňové Subaru WRX STI!

Minulý rok táto rázna starenka ovládla vlny internetu. Starenka sa preslávila inak, ako sme zvyknutí. 81-ročná žena má úplne iné záľuby ako jej rovesníčky! Kulinárske umenie jej nič nehovorí, jej modlou je 300 koňové Subaru! Túto starenku si rozhodne nenechaj ujsť! Takú ako ona za volantom nenájdeš! Babička z Poľska dokáže „dať dole“ nejedného skúseného vodiča! Sleduj video!

 

VIDEO: Subaru WRX STI sa rúti bobovou dráhou!

Mnoho nápadov ľudia odsúdia už v zárodku. Z tých najšialenejších a najodvážnejších však často krát vznikajú tie najzaujímavejšie veci. Kto by si pred pár storočiami vedel predstaviť, čo je to elektrická energia? Alebo že ľudia budú jedného dňa lietať? Alebo že legendárne Subaru WRX STI zvládne zjazd bobovou dráhou?

Video: Funkčný model motora Subaru EJ20 WRX!

Tento model motora vyzerá ako z lega, je však plne funkčný a všetky jeho časti sú uvedené do pohybu tak ako je tomu pri skutočnom motore! Prečo by ťa to malo zaujímať! Neexistuje lepší spôsob ako sa naučiť viac o fungovaní motora! Sleduj dokonalý pohyb všetkých jeho častí vo videu! 

Subaru Levorg STI, ostré severské kombi možno aj pre Európanov

Subaru sa vždy spájalo so športovými a skutočne ostrými vzrušujúcimi automobilmi. Niet divu, osud švédskej automobilky je viac než previazaný so svetom motošportu. Lesy, lesné cestičky  a rally, to si väčšina z nás vybaví pri vyslovení slova Subaru. Nie každému však vyhovovali ostré sériové WRC sedany. Niekto chce auto aj na víkendovú chatu, prevoz kočíka, prípadne strešnej krytiny na dom. Vo všetkých týchto prípadoch je ďaleko praktickejšie kombi. A práve takým je aj Levorg.

Subaru WRX meniace farbu! Dokonalá youtube nachytávka alebo fake?

Po zhliadnutí tohto videa si asi poviete, že si z nás títo dvaja chalani poriadne vytrelili! Je ale zmena farby automobilu z jednej sekundy na druhú možná? Pozrite si video prank!  

Ľahké a bezpečné auto? Scion a Subaru získali ocenenie Top Safety Pick!

Aj ľahké športové vozidlá môžu byť bezpečné! Neveríte? Prečo sa oplatí tieto dva, do značnej miery identické, modely vlastniť? Sledujte výsledky crash testu Scionu FR-S a Subaru BRZ! 

Rekord na trati Isle of Man TT. A má ho Subaru.

Tourist Trophy. Najdesivejšie, najdivokejšie a najnebezpečnejšie motocyklové preteky si už vyžiadali životy množstva odhodlaných jazdcov na motorkách. 60,66 km merajúca trať je magnetom každého milovníka motorov. A nielen tých v motocykloch. Dôkazom je Mark Higgins vo svojom Subaru WRX STI.

Pásové Subaru

Ken Block na špeciálne upravenom aute..

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.