Magazín Autobazar.EU Akcie

Akcie

Reportáž Power party, Autoshow Nitra

Vo výstavných halách to zvykne byť počas salónov občas nudné, také príliš učesané, tiché a komorné. To ale nehrozilo 15.októbra počas podujatia, ktorého už samotný názov naznačuje zámer a krásnu diagnózu usporiadateľov a účastníkov. Napriek tomu, že šlo o statickú akciu, Power party ponúkla návštevníkom Agrokomplexu obrovskú porciu konských síl, hluku, dymu a takej tej zdravo uletenej autičkárskej nálady. V hale M4 sa zišlo široké spektrum garážových snov od tuningových show cars, cez závodné – drag a drift špeciály, streetové fajnovky, luxusné exotiky, či staré raritky, až po vzácne zámorské klenoty.

Rallycross na Slovakiaringu okorenili vzrušujúce súboje

Počas posledného víkendu mali priaznivci motošportu o programe jasno. Prekrásne počasie a burácanie motorov, dokonalá kombinácia. Brány Slovakiaringu privítali divákov a aj jazdcov z rôznych krajín, ktorí si počas podujatia FIA CEZ Rallycross 2022 nedarovali ani centimeter trate.

Mercedes-AMG C63 E-Performance má dvojliter, ale až 680 koní

Automobilka Mercedes-Benz už pri predstavení novej generácie triedy C avizovala, že prejde na cestu, ktorou sa vydala severská automobilka Volvo. Akýkoľvek model s označením písmenom C bude mať teda iba štvorvalce. A to bez rozdielu verzie. Dokonca aj najvýkonnejšia C63 E-performance dostane malý dvojliter, ale šialené technológie okolo.

Na Slovakia Ringu sa triasla zem

Piate a zároveň posledné kolo 18.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa konalo vo štvrtok 1.septembra na cieľovej rovinke Slovakia Ringu. 3D-C Pro POWER FEST s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day neostal ani tento krát ničím dlží milovníkom extrémnych štvor- a dvojkolesových mašín. Ohlušujúce zvuky agregátov, paľba z výfukov, dym z pneumatík a štipľavá vôňa špeciálnych palív a spáleného nitra – to boli hlavné atribúty dňa oslavy ústavy republiky pre petrolheadov. O zábavu divákov sa postaralo vyše 250 šprintérov a slalomárov z piatich krajín.

Reportáž Teatro POWER FEST

Letné prázdniny sa pre šprintérov začali tradične na letisku v Boľkovciach a to predposledným kolom tohtoročného seriálu. Počas letnej pauzy sa tak môžu pripraviť na záverečné kolo, ktoré 1.septembra rozhodne o tituloch v jednotlivých triedach aj o absolútnom poradí. Štvrtý závod Majstrovstiev Slovenskej republiky v šprintoch áut a motocyklov zaradený aj do maďarského kalendára a tiež do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie prilákal napokon 2.júla 125 pretekárov z piatich krajín. Pod nižšiu účasť sa podpísala úmorná horúčava a tiež viaceré predpovede počasia, hlásiace celodenné búrky. Tie sa však nenaplnili a na slnkom zaliatom Novohrade veru bolo na čo pozerať.

Šialené mašiny, horúčava a Amerika...

Podujatia Power fest už pozná na Slovensku snáď každý, komu prúdi v žilách palivo. Vždy je to o extrémnej koncentrácii konských síl, o dyme, hluku a „nenormálnych“ autách a motocykloch, ktoré sa naháňajú na rovinke. Scéna je tak na 60% ustálená, ale vždy dôjdu bojovať s časom aj dáke nové fajnoty z domova, či okolitých krajín. Nebolo tomu inak ani 18.júna, kedy sa na letisku v Trenčíne zišli pretekári zabojovať na 402-metrovej trati v rámci tretieho tohtoročného kola slovenského šprintérskeho seriálu 2022.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

Šprintérska smotánka rozpútala peklo

Stalo sa tak 30.apríla na letisku v Trenčíne pred zrakmi masívneho, extrémne autá a motorky milujúceho publika. Prvé kolo 18.ročníka šampionátu v šprintoch áut a motocyklov sa niesol v duchu výbornej atmosféry, motoristický adrenalín sa vo vzduchu dal krájať, padali rekordy, duely najvýkonnejších mašín sprevádzali široké úsmevy, nechápavé pohľady plné obdivu a povinne zapchaté uši. Tu už všetka sranda končí, toto už nie je hobby jazda tunerov, špás na ospojlerovaných autách ale nekompromisný motošport tých najbrutálnejších vozidiel.

Môlča sa pripravuje na prílev autokrosárov, prihlasovanie je spustené

Aj keď sezóna seriálu majstrovstiev Zóny strednej Európy začala v českom Humpolci a pokračovala v posledný aprílový víkend v talianskom Vighizziole, naša pozornosť sa aktuálne uprie na tretie podujatie v kalendári, ktorým bude naša, slovenská Môlča.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Šprintérsky šampionát 2022 začína!

Zrazová sezóna sa ukončila v Bratislave

Dobrý autičkársky zraz je dnes už viac než len výstavou upravených "lešteniek". Diváci chcú na jednom mieste vidieť okrem "tuningových" áut aj pekné klasiky, zriedkavé modely, superšporty, veľké americké benzínožrúty, luxusné garážové sny, prípadne momentálne najrýchlejšie auto republiky. To všetko mali na jednej kope 18.septembra, na hornom parkovisku nákupného centra Bory Mall v Bratislave, ktoré si na jeden deň podmanili milovníci "iných" áut. Výstava Power Tuning party totiž nie je o ničom inom, než o prehliadke výnimočných automobilov rôzneho druhu, aké na cestách naozaj len tak neuvidíte. 

Šprintérska sezóna vyvrcholí na Slovakia Ringu

Posledné kolo 17.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa usporiada v stredu 1.septembra na Slovakia Ringu. Power fest s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day sa bude opäť niesť v duchu extrémnej koncentrácie konských síl a šialene rýchlych mašín. Drag race na cieľovej rovinke bude doplnení o zápolenie majstrov točenia volantu, keďže sa na variante okruhu č.3 odjazdí aj 6.kolo seriálu Autoslalomshow cup 2021. Typickým atribútom Power festu na pretekárskom okruhu pri Orechovej Potôni je fakt, že je paddock otvorený aj pre milovníkov krásne vyleštených automobilových skvostov, ktoré sa tu zídu na statickej prehliadke súťaže Show & Shine Slovakia, navyše chýbať nebude ani meranie akustického tlaku audio a výfukov a tradičný zraz Subaru.

Unikátny Salón Elektromobilov tentokrát v Košiciach

Po úspešnej akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bory Mall, ktorá predstavila viac ako 60 modelov elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických kolobežiek a motocyklov, sa začiatkom septembra uskutoční výstava aj na východnom Slovensku. 

ARC Bratislava reprezentuje Slovensko v Le Mans!

Najdôležitejší týždeň pre slovenský motoristický šport je tu. Tretí augustový víkend už dlhé roky patrí u nás automobilovým pretekom, no tento rok je naozaj špeciálny. Slovenský tím ARC Bratislava a jeho dvaja slovenskí pretekári Miro Konôpka a Matej Konôpka štartujú na najslávnejších pretekoch sveta – 24 hodín Le Mans 2021.

V Trenčíne sa lietalo...na zemi!

Rally Radosti sa tento rok pozrie do siedmych miest.

A je to tu! To, na čo sme všetci čakali, môžeme konečne záväzne a napevno potvrdiť. Poznáme cestu, ktorou sa vyberie takmer 40 superšportov z kolóny Rally Radosti tento rok.

ARC Bratislava v Monze na 5. mieste

Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC napísali počas víkendu svoj tretí diel v talianskej Monze. Slovenský tím ARC Bratislava s Mirom a Matejom Konôpkovcami na Ligieri dokončil šesťhodinovku na 5. mieste v triede Pro/Am LMP2.

Salón elektromobilov 2021 potvrdil stále zvyšujúci sa záujem o elektromobilitu, návštevníci spravili viac ako 600 jázd

Posledný júnový víkend sa niesol v duchu elektromobilov, ich infraštruktúry a rastúcej podpory v rámci Plánu obnovy zo strany štátu. Unikátny Salón Elektromobilov 2021, ktorý predstavil viac ako 60 modelov elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických kolobežiek a motocyklov, výrobcov a prevádzkovateľov nabíjacích staníc, privítal v zábavno-nákupnom centre Bory Mall desiatky tisíc návštevníkov.

Pozvánka na TEATRO Power fest Boľkovce

Do kalendára šprintérskeho seriálu sa po dvoch rokoch vracajú preteky na tradičnom dejisku, na juhu stredného Slovenska. Miestom vojny konských síl bude opäť letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca. V sobotu 3.júla to bude teda zase veľmi hlasité, zadymené a napínavé, ba v mnohých prípadoch doslova šialené. Na rovinke si sily zmerajú tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie autá a motocykle republiky, ktoré doplnia nabúchané mašiny našich južných susedov, keďže je podujatie zaradené aj do maďarského šampionátu.

Druhý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku prináša zaujímavý program. Akú má e-mobilita na Slovensku budúcnosť? Salón Elektromobilov 2021

Na Slovensko prichádza už po druhý raz výstava zameraná na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Do otvorenia Salónu Elektromobilov ostáva len niekoľko dní. Aj vás zaujíma ako bude vyzerať elektromobilita na Slovensku v roku 2021? 

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.