Magazín Autobazar.EU Akcie

Akcie

Šprintérska smotánka rozpútala peklo

Stalo sa tak 30.apríla na letisku v Trenčíne pred zrakmi masívneho, extrémne autá a motorky milujúceho publika. Prvé kolo 18.ročníka šampionátu v šprintoch áut a motocyklov sa niesol v duchu výbornej atmosféry, motoristický adrenalín sa vo vzduchu dal krájať, padali rekordy, duely najvýkonnejších mašín sprevádzali široké úsmevy, nechápavé pohľady plné obdivu a povinne zapchaté uši. Tu už všetka sranda končí, toto už nie je hobby jazda tunerov, špás na ospojlerovaných autách ale nekompromisný motošport tých najbrutálnejších vozidiel.

Môlča sa pripravuje na prílev autokrosárov, prihlasovanie je spustené

Aj keď sezóna seriálu majstrovstiev Zóny strednej Európy začala v českom Humpolci a pokračovala v posledný aprílový víkend v talianskom Vighizziole, naša pozornosť sa aktuálne uprie na tretie podujatie v kalendári, ktorým bude naša, slovenská Môlča.

Šprintérsky šampionát 2022 začína!

Zrazová sezóna sa ukončila v Bratislave

Dobrý autičkársky zraz je dnes už viac než len výstavou upravených "lešteniek". Diváci chcú na jednom mieste vidieť okrem "tuningových" áut aj pekné klasiky, zriedkavé modely, superšporty, veľké americké benzínožrúty, luxusné garážové sny, prípadne momentálne najrýchlejšie auto republiky. To všetko mali na jednej kope 18.septembra, na hornom parkovisku nákupného centra Bory Mall v Bratislave, ktoré si na jeden deň podmanili milovníci "iných" áut. Výstava Power Tuning party totiž nie je o ničom inom, než o prehliadke výnimočných automobilov rôzneho druhu, aké na cestách naozaj len tak neuvidíte. 

Šprintérska sezóna vyvrcholí na Slovakia Ringu

Posledné kolo 17.ročníka slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov sa usporiada v stredu 1.septembra na Slovakia Ringu. Power fest s doplnkovým názvom Drag, Slalom & Tuning Day sa bude opäť niesť v duchu extrémnej koncentrácie konských síl a šialene rýchlych mašín. Drag race na cieľovej rovinke bude doplnení o zápolenie majstrov točenia volantu, keďže sa na variante okruhu č.3 odjazdí aj 6.kolo seriálu Autoslalomshow cup 2021. Typickým atribútom Power festu na pretekárskom okruhu pri Orechovej Potôni je fakt, že je paddock otvorený aj pre milovníkov krásne vyleštených automobilových skvostov, ktoré sa tu zídu na statickej prehliadke súťaže Show & Shine Slovakia, navyše chýbať nebude ani meranie akustického tlaku audio a výfukov a tradičný zraz Subaru.

Unikátny Salón Elektromobilov tentokrát v Košiciach

Po úspešnej akcii Salón Elektromobilov 2021 v Bory Mall, ktorá predstavila viac ako 60 modelov elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických kolobežiek a motocyklov, sa začiatkom septembra uskutoční výstava aj na východnom Slovensku. 

ARC Bratislava reprezentuje Slovensko v Le Mans!

Najdôležitejší týždeň pre slovenský motoristický šport je tu. Tretí augustový víkend už dlhé roky patrí u nás automobilovým pretekom, no tento rok je naozaj špeciálny. Slovenský tím ARC Bratislava a jeho dvaja slovenskí pretekári Miro Konôpka a Matej Konôpka štartujú na najslávnejších pretekoch sveta – 24 hodín Le Mans 2021.

V Trenčíne sa lietalo...na zemi!

Rally Radosti sa tento rok pozrie do siedmych miest.

A je to tu! To, na čo sme všetci čakali, môžeme konečne záväzne a napevno potvrdiť. Poznáme cestu, ktorou sa vyberie takmer 40 superšportov z kolóny Rally Radosti tento rok.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

ARC Bratislava v Monze na 5. mieste

Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov automobilov FIA WEC napísali počas víkendu svoj tretí diel v talianskej Monze. Slovenský tím ARC Bratislava s Mirom a Matejom Konôpkovcami na Ligieri dokončil šesťhodinovku na 5. mieste v triede Pro/Am LMP2.

Salón elektromobilov 2021 potvrdil stále zvyšujúci sa záujem o elektromobilitu, návštevníci spravili viac ako 600 jázd

Posledný júnový víkend sa niesol v duchu elektromobilov, ich infraštruktúry a rastúcej podpory v rámci Plánu obnovy zo strany štátu. Unikátny Salón Elektromobilov 2021, ktorý predstavil viac ako 60 modelov elektromobilov, plug-in hybridov, elektrických kolobežiek a motocyklov, výrobcov a prevádzkovateľov nabíjacích staníc, privítal v zábavno-nákupnom centre Bory Mall desiatky tisíc návštevníkov.

Pozvánka na TEATRO Power fest Boľkovce

Do kalendára šprintérskeho seriálu sa po dvoch rokoch vracajú preteky na tradičnom dejisku, na juhu stredného Slovenska. Miestom vojny konských síl bude opäť letisko Boľkovce, situované v tesnej blízkosti Lučenca. V sobotu 3.júla to bude teda zase veľmi hlasité, zadymené a napínavé, ba v mnohých prípadoch doslova šialené. Na rovinke si sily zmerajú tie najvýkonnejšie a najrýchlejšie autá a motocykle republiky, ktoré doplnia nabúchané mašiny našich južných susedov, keďže je podujatie zaradené aj do maďarského šampionátu.

Druhý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku prináša zaujímavý program. Akú má e-mobilita na Slovensku budúcnosť? Salón Elektromobilov 2021

Na Slovensko prichádza už po druhý raz výstava zameraná na elektromobily a plug-in hybridy, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu. Do otvorenia Salónu Elektromobilov ostáva len niekoľko dní. Aj vás zaujíma ako bude vyzerať elektromobilita na Slovensku v roku 2021? 

Prípravy na Rally Radosti 2021 sú v plnom prúde

Aj keď sa pandémia koronavírusu podpísala na uplynulom ročníku Rally Radosti 2020, ktorý musel byť kvôli opatreniam presunutý z pôvodného júnového termínu na septembrový, podarilo sa vyzbierať krásnu sumu 32 100 eur.

Majstrovstvá SR v digitálnom motoršporte už budúci pondelok 15.3.2021

Začína sa nová sezóna slovenského šampionátu simracerov v triedach TCR a GT3

Superšporty na Rally Radosti tento rok vyzbierali viac než 30 tisíc eur

Rally Radosti 2020 je úspešne za nami a nám neostáva nič iné, než bilancovať aktuálny ročník. Štyridsiatka superšportov sa zišla ráno, 11. septembra na Trojičnom námestia v Trnave, aby odštartovala najväčšiu automobilovú šou na Slovensku s charitatívnym účelom. Už vysoká účasť návštevníkov, ktorí sa prišli pokochať krásnymi a rýchlymi autami, načrtla, že tento ročník bude ďaleko úspešnejší, než ten minulý.

Bezpečnosť na Rally Radosti na špičkovej úrovni

Aktuálna situácia nám nie je ľahostajná. Celý organizačný tím Rally Radosti vnímame aktuálnu situáciu, ktorá sa mení z týždňa na týždeň a spoločne vyhodnocujeme, ako riziko koronakrízy znížiť na minimum. Predsalen, všetci sme dospelí ľudia a zdravie účastníkov i verejnosti je pre nás prvoradé. Preto sme sa bez diskusie jednohlasne zhodli, že bezpečnosť na tohtoročnom podujatí musí byť najdôležitejšia a pôjdeme nad rámec toho, čo nám zákon káže.

Na aké autá sa môžete tešiť počas Rally Radosti?

S Rally Radosti sú už tradične späté rýchle autá, ktoré patria medzi to naj, čo sa ukrýva v slovenských garážach. Samozrejme, existujú rôzne limitované edície, zberateľské skvosty, veterány, ktoré sa na Rally Radosti z logických dôvodov zrejme nikdy neukážu, no účastníci sa napriek tomu snažia vytiahnuť to najzaujímavejšie, čo im parkuje v garážach. Ročník 2020 preto nebude žiadnou výnimkou a tešiť sa budete môcť na skutočné bomby!

Reportáž POWER FEST Trenčín vol.2

V nedeľu 9.augusta sa na letisku v Trenčíne odjazdilo druhé kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov. Preteky zaradené do slovenského aj maďarského kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie prilákali 121 pretekárov z piatich krajín, ktorí si to rozdali na rovinke dlhej 402m a taktiež v porovnaní si maximálky na 1km s pevným štartom.

Reportáž 1.kolo POWER FEST ´20

V sobotu 25.júla sa na letisku v Trenčíne odjazdili prvé tohtoročné preteky šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov zaradené do slovenského aj českého šprintérskeho kalendára, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 165 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Napriek nepriazni počasia, kedy sa popoludňajšie finálové jazdy áut museli zrušiť - Power fest, ako podujatie s najväčšiu koncentráciou konských síl na Slovensku, ani tento krát nesklamal.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.