Bratislavský Autosalón aj s európskou premiérou

Najočakávanejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne – bratislavský Autosalón prichádza s výnimočným zastúpením značiek, množstvom výstavných premiér a bohatým sprievodným programom. Pre veľký záujem širokej verejnosti sme sa tento rok po prvýkrát rozhodli predĺžiť otváracie hodiny v nedeľu do 19.00. Štartujeme v utorok 25. apríla 2017, prvý deň je vyhradený pre novinárov a pozvaných hostí.

admin v Reklamné články
20.04.2017
Diskusia:

Bratislavský Autosalón aj...

Reklamné články

 Bratislavský Autosalón aj s európskou premiérou

 

Tlačová správa z 20. 4. 2017

Najočakávanejšia automobilová udalosť roka nielen na Slovensku, ale aj v stredoeurópskom regióne – bratislavský Autosalón prichádza s výnimočným zastúpením značiek, množstvom výstavných premiér a bohatým sprievodným programom. Pre veľký záujem širokej verejnosti sme sa tento rok po prvýkrát rozhodli predĺžiť otváracie hodiny v nedeľu do 19.00. Štartujeme v utorok 25. apríla 2017, prvý deň je vyhradený pre novinárov a pozvaných hostí.


 Bratislavský Autosalón aj s európskou premiérou

Vystavujúce značky

Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Cadillac, Citroёn, Corvette, Dacia, Ferrari, Fiat, Fiat Professional, Ford, Honda, Hyundai, Chevrolet, Iveco, Jaguar, Jeep, Kaipan, Kia, Lada, Lamborghini, Land Rover, Lexus, Mahindra, Maserati, Mazda, McLaren, Mercedes-Benz, Mini, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Piaggio, Range Rover, Renault, Rolls Royce, Smart, Suzuki, Škoda, Tesla, Toyota, Volkswagen, Volkswagen úžitkové vozidlá.

Na ploche 40 000 m2 sa odprezentuje rekordných 46 značiek, jedna európska výstavná premiéra, dve stredoeurópske výstavné premiéry a viac ako 80 slovenských výstavných premiér. Komplexná ponuka toho najlepšieho z automobilového priemyslu je tento rok premiérovo rozšírená o Detský mini autosalón. Nablýskané autá všetkých druhov v rôznych cenových kategóriách, od širšie prístupných až po najluxusnejšie automobily za stovky tisíc eur ukážu, že po premiérovej Ženeve sa so svojou ponukou a nablýskanými expozíciami hanbiť nebude ani Bratislava. Tento rok bratislavský Autosalón určite nebude zaostávať za minuloročným, ktorý bol najlepší za uplynulú dekádu.

Mercedes s európskou výstavnou premiérou

Bratislavský Autosalón tento rok obohatí okrem dvoch stredoeurópskych premiér (Mazda CX-5 a Mazda MX-5 RF) aj jedna európska výstavná premiéra, dlho očakávaný model Mercedes Benz triedy S. Zo Šanghaja, kde mala len pred pár dňami svoju svetovú premiéru, smeruje do Bratislavy inovovaná generácia vrcholovej limuzíny. Mercedes uvádza triedu S ako najlepšie predávané luxusné auto vo svojej kategórii.

Exclusive Salón

Súčasťou najväčšej prehliadky automobilov je aj výstava luxusných vozidiel, ktoré sa pýšia neprehliadnuteľným dizajnom, extrémnym výkonom motorov so stovkami koní pod kapotou a stoja niekoľko sto tisíc eur. V sekcii luxusných tovarov a služieb Exclusive  Salón si návštevníci môžu pozrieť zblízka luxusné automobily značiek Aston Martin, Bentley, Lamborghini, Maserati, McLaren či Rolls-Royce. Aj tento rok ponúkajú nielen reprezentatívne limuzíny a SUV, ale aj superšporty, či najdrahší sériovo vyrábaný kabriolet.

Sprievodný program

Novinkou pre tento rok je rozšírenie ponuky smerom k najmenším fanúšikom štvorkolesových tátošov. Súčasťou krásnych expozícií je Detský mini autosalón, kde sa deti nielen zabavia pri mini testovacích jazdách na licencovaných detských elektrických autíčkach, ale uvidia aj exkluzívnu prehliadku miniatúrnych modelov reálne vystavených automobilov. Tešiť sa môžete na mini verzie značiek AUDI, BMW, FORD, MERCEDES, MINI COOPER, VOLKSWAGEN a 4X4 RSX.

Milovníci historických vozidiel či starších modelov si určite prídu na svoje v sekcii veteránov. Tých, ktorí uprednostňujú dovolenku bez obmedzení, s pocitom slobody a na štyroch kolesách, poteší výstava karavanov, v ktorej budú k dispozícii menšie i väčšie obytné autá i prívesy rôznych cenových kategórií a značiek.

Tradične nebudú chýbať testovacie jazdy vozidiel značiek CITROËN, FIAT, HONDA, HYUNDAI, MINI, NISSAN, PEUGEOT, OPEL. Ako sa naše telo správa pri nehode ukáže simulátor prevrátenia a simulátor nárazu, v piatok bude pozornosť upriamená na riziká v cestnej doprave počas crash testov a v nedeľu sa všetci nadšenci vylepšených mašín môžu tešiť na otvorenie tuningovej sezóny.

Partneri bratislavského Autosalónu

Výkonné autá a kvalitné palivo patria k sebe, preto sú najprestížnejšie automobilové podujatie a výrobca prémiových palív prirodzeným spojením. Hlavným partnerom je spoločnosť OMV Slovensko a vo svojej expozícii predstaví miniatúru najznámejšieho slovenského pretekárskeho okruhu Slovakiaring, na ktorom si s modelmi áut môžu návštevníci preveriť svoje šoférske schopnosti a zažiť napínavé preteky so svojimi známymi. Okrem toho na nich čaká autogramiáda a rozhovor s úspešným pretekárom Rally Dakar Ivanom Jakešom.

Na cestách je mimoriadne dôležitá aj bezpečnosť, hlavným mediálnym partnerom Autosalónu je RTVS a dopravné spravodajstvo Zelená vlna. Návštevníci sa na Autosalóne budú môcť stretnúť s redaktormi dopravného servisu a relácie Pozor, zákruta!

Nezmeškajte najočakávanejšiu automobilovú udalosť roka – bratislavský Autosalón. Autosalón bude otvorený od 25. do 30. apríla, utorok od 9.00 do 17.00, v stredu až nedeľu od 9.00 do 19.00. Prvý deň je vyhradený pre novinárov. Vstupenky sú žrebovateľné o hodnotné ceny – BMW na 6 mesiacov od Group M, Mini na 6 mesiacov od Auto Palace Bratislava a palivová karta OMV Value Card v hodnote 1 000 eur od OMV Slovensko.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pneumatiky Goodyear vyrábajú energiu, ktorá dobíja elektrické autáAutomobilové koncepty nie sú ničím novým, ale koncept nového typu pneumatík môže byť...24. Marec, 2016
02404-koňový mini Fiat: Dá 288 km/h a stovku za 4,7 s!Nemecký úpravca Pogea Racing vzal „do parády“ taliansky populárny mini hatchback. Výsledok?...2. Apríl, 2017
03Vodíková Honda plánuje sériovú výrobu! Konkurencia Toyoty Mirai je tu!Fuel Cell Vehicle, v skratke FCV, naznačuje druh pohonu, ktorý automobil využíva. Pokusov o...1. Október, 2015