Dokonalá Bugatti replika: Mechanik ju vyrobil svojpomocne za 4 mesiace!

Pred 5 rokmi zostavil dizajnéri Bugatti mašinu, ktorú by chcel mať doma každý automobilový fanatik rýchlosti. Na jej kúpu však nemusia stačiť ani celoživotné úspory. Šikovný mechanik sa pustil do odvážneho splnenia sna. Dá sa postavit slávne Bugatti Vision GT svojpomocne bez straty dokonalých tvarov? Bugatti prekvapenie musíš vidieť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.12.2020
Diskusia:

Video: Bugatti replika za...

Auto-moto zaujímavosti

Jeho „lacnejšiemu Bugatti“ nemožno uprieť, že sa na originálny stroj skutočne podobá. Také šťastie nemá množstvo diel, ktoré vznikli mimo výrobných liniek. Dokonalá replika Bugatti Vision GT dokáže na cestách pomýliť väčšinu ostatných vodičov. Fascinujúcou skutočnosť je aj to, že výroba v garáži trvala len 4 mesiace!

Dokonalá replika Bugatti Vision GT mechanika Jacka LeehoZdroj: youtube.com/Mechanic Jack

Na niečo podobné sa rozhodne neodváži len tak hocijaký mechanik. Meno autora stojí za úspešným projektom Mechanic Jack. Jack Lee má bohaté skúsenosti s prerábkami áut a do svojho povolania investoval stovky hodín práce a poriadny balík peňazí. Oplatilo sa.  Automobil, ktorý zostrojil v garáži muž z Ázie, dnes obdivujú na celom svete. Originálny exemplár Bugatti Vision GT je jediným vyrobeným kusom na svete. Jeho hodnota sa odhaduje na 18 miliónov amerických dolárov, v prepočte približne 16 100 000 eur. O roku 2015 má v histórii vlastníctva len jednu zmenu majiteľa. Keďže tento unikát bol vyrobený taktiež len ako jediný unikátny exemplár, je tu predpoklad, že jeho hodnota bude rásť. Ani samotný autor nesníval o tom, že si jeho repliku niekto všimne. Po dokončení je dokonca dostatočne výnimočná na to, aby boli za ňu zberatelia už čoskoro ochotní zaplatiť šialené čiastky.  

Dokonalá replika Bugatti Vision GT mechanika Jacka LeehoZdroj: youtube.com/Mechanic Jack

Ďalšie prekvapenie tejto prerábky? Výsledok nevznikol z pôvodného rámu Bugatti. Na rozdiel od prerábok iných autorov, tento skvost vznikol z obyčajného trubkového rámu, ktorý si Jack sám vyrobil a osadil doň motor a prevodovku. Čo sa týka pohonného agregátu, bližšie podrobnosti nie sú zverejnené. Podľa priložených záberov výkon pod kapotou zabezpečuje plne funkčný ostrý vidlicový 8-valec. Pri výrobe konštrukcie autor nevsadil na sklolaminátovú ani oceľovú karosériu. Aj napriek motoru na úrovni polovice agregátu skutočného Bugatti Vision GT a váhe, ktorá nebude na úrovni 1 724 kilogramov, je na vozidle stále čo obdivovať.

Dokonalá Bugatti replika: Mechanik ju vyrobil svojpomocne za 4 mesiace!Zdroj: time24.news.com

Netreba v žiadnom prípade zabúdať na hlavné výhody tohto diela. Bežné servisné prehliadky ani základné náhradné diely nespotrebujú z bankového účtu majiteľa sumy vyššie ako 16 500 eur. Toto je najvýraznejšia výhoda v porovnaní s originálom. Medzi skvelé riešenia rozhodne patria svetlomety a zavesenie kolies. Tieto je možné nastavovať priamo z kabíny. Ďalšou výhodou je skutočnosť, že za obutie „lacnejšieho Bugatti“ nezaplatíš takmer 80 000 eur ako v prípade sady špeciálnych pneumatík originálneho Bugatti.

Dokonalá replika Bugatti Vision GT mechanika Jacka LeehoZdroj: carbuzz.com

Celý postup výroby je podrobne zobrazený na priložených videách, ktoré nájdeš na konci článku. Nenechaj si ujsť pôsobivý sled pohyblivých obrázkov, ktoré menia počiatočnú nevzhľadnú kostru vozidla na nepoznanie. Ako sa ti táto premena páči? Aký mechanik-nadšenec dokáže niečo podobné? Nielen to. Možno predpokladať, že aj hodnota tejto repliky sa vyšplhá na nečakane vysokú sumu. Sú na Slovensku také, ktoré si zaslúžia pozornosť? Podeľ sa s nami o tipy na podobne výnimočné prerábky.

Zdroj: tuningblog.eucarbuzz.com

Dokonalá Bugatti replika za zlomok ceny

Video: Bugatti replika za zlomok ceny - Proces výroby

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmNájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou...8. December, 2020
02Tip na darček - šliapacie autíčko: Mini Škoda kabriolet z ČR!Dopraj deťom vlastného veterána, o ktorého sa môžu s láskou starať. Originálnejší darček...16. December, 2020
03Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020