Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!

Dnes tu máme chuťovku, ktorá osvieži leto lepšie ako čokoľvek. Studený kokteil adrenalínu a rýchlosti naservíruje modla šialených strojov s povesťou trhača betónu. Bude to rarita. Drsný test Kena Blocka si podal 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!

rufus v Video sekcia
28.07.2022
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/Ken Block

Video: Drsný test Kena...

Video sekcia

Ken Block bol pozvaný, aby vyskúšal nový prototyp Fordu Mustang Mach-E. Dnes tu máme chuťovku, ktorá osvieži leto lepšie ako čokoľvek. Pozor, rarita! Plne elektrický Ford Mustang Mach-E!

Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Zdroj: youtube.com/Ken Block

Ken Block vydriftoval ďalšie Mustang delo

Na svojom kanáli YouTube napísal: „Pamätáte si, keď ma Ford pozval na prvú jazdu úplne elektrického Fordu Mustang Mach-E, ale nedovolil mi, aby som ho vydriftoval do sýtosti? Dnes dostávam druhú šancu vďaka Ford Performance a RTR Vehicles (ktorí pomohli navrhnúť a postaviť môj Ford Mustang Hoonicorn V1 & V2 z roku 1965) a tentoraz je toto všetko šialenstvo ukryté v jedinom exemplári! Prototyp s výkonom 1 400 koní je vyrobený špeciálne na šmýkanie sa do strán a zabíjanie pneumatík - a je to hovädo!“

Elektrický crossover s výkonom 1 400 koní

Diváci sledovali Kena Blocka, ktorý drví pneumatiky na Forde Mustang Mach-E 1400, sledujú celé divadlo so zatajeným dychom. Elektrický crossover s výkonom 1 400 koní, má skutočne, čo ponúknuť. Na výlete do testovacieho areálu Ford v Arizone vymenil Block svoj Mustang „Hoonicorn“ z roku 1965 (ktorý RTR tiež pomáhala postaviť) za tento veľmi odlišný druh koňa.

Nové technológie

Mach-E 1400 je jednorazový prototyp skonštruovaný tak, aby ukázal výkonnostný potenciál elektrických pohonných jednotiek a demonštroval niektoré nové nápady. Kapota je napríklad vyrobená z organických kompozitných vlákien, o ktorých sa Ford domnieva, že by mohli byť alternatívou uhlíkových vlákien.

Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Zdroj: youtube.com/Ken Block

Výkon + prepínanie 4x4

Mach-E 1400 poháňa 7elektromotorov – 3 sú umiestnené vpredu, 4 elektromotory sú umiestnené vzadu. Diferenciály určujú, koľko krútiaceho momentu ide na každé koleso, a možno ich nastaviť pre rôzne typy jazdy, ako je driftovanie alebo preteky. Vozidlo môže tiež prepínať medzi pohonom predných, zadných a všetkých kolies.

Dojazd, batérie

Mnohé motory sú poháňané 56,8-kilowatthodinovou batériou s nikel-mangánovými kobaltovými článkami, ktoré podľa Fordu poskytujú vyššiu rýchlosť vybíjania. Balík je namontovaný nízko v podvozku v rámci rázvoru, aby bolo ťažisko čo najnižšie. Aj keď je vozidlo ťažké, vďaka nízkemu ťažisku je stále dosť agilné, ako hovorí Vaugh Gittin Jr. z divízie RTR a šéf tímu vo videu.

Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Zdroj: youtube.com/Ken Block

Brzdy + interiér

Medzi ďalšie vylepšenia patria brzdy Brembo z pretekárskeho auta Mustang GT4, hydraulická ručná brzda na driftovanie a aerodynamický balík, rozhodne stojí za pozornosť. Tvarové línie určite dávajú to, čo vozidlo potrebuje. Interiér bol odizolovaný, aby sa vytvoril priestor pre klietku, zatiaľ čo číre tienenie zobrazuje vysokonapäťové káble a elektroniku. Masívny centrálny dotykový displej SUV zostal zachovaný.

Ďalší projekt + príchod na trh

Ďalším Blockovým projektom je Mustang s telom Fox s názvom „Hoonifox“. Nevybral si pohonné ústrojenstvo, ale hovorí sa, že uvažuje o plne elektrickom nastavení z Mach-E. Produkčné verzie 1-motorového alebo 2-motorového elektrického crossoveru Mach-E sa majú začať dodávať koncom tohto roka so základnou cenou 44 995 amerických dolárov. Odráža cena ponúkané parametre?

Drsný test Kena Blocka: 1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!Zdroj: youtube.com/Ken Block

Sleduj video

Vo videu sú zachytené autentické prvé pocity po jazde. O kvalitách jedinečného prototypu s výkonom 1 400 koní, ktorý je určený na driftovanie, nemožno pochybovať! Modla s povesťou trhača betónu neponúkne klasiku a tučný výkon sa, vďaka elektrickému pohonu, postará o dokonalú šou! Nenechaj si ujsť túto dramatickú udalosť na vlastné oči. Sleduj video.

Zdroj: motor1.com

1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E 1400

Video: Drsný test Kena Blocka -1 400-koňový elektrický Ford Mustang Mach-E!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najšialenejšie mašiny všetkých čias: Tieto autá neprehliadneš!Od nepamäti vznikali automobilové dizajny, ktoré ohromili svet a iné, ktoré ostali...22. Júl, 2022
02Lacná Škoda? Scout Black Warrior z Číny berie dych! Top automobil pre fanúšikov strojov z Mladej Boleslavy? Lacná Škoda, nabitá koňmi s dobrou...18. Júl, 2022
03Nissan Navara-R: Ohnivý 1 000-koňový pick-up s GT-R srdcom! Pri pohľade na toto monštrum tuhne krv v žilách. 1 000-koňový pick-up Nissan Navara-R so...26. Júl, 2022