Ford dal dodávkam vizáž evokujúcu terénne vozidlá

Ford a jeho sekcia úžitkových vozidiel má v ponuke naozaj terénne auto, ktorým bezpochyby Ranger Raptor je. Zvládne zdolať nejednu prekážku a vyzerá odhodlane. Podobnú drsne vyzerajúcu tému automobilka aplikovala aj na rad modelov Transit a Tourneo.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.07.2020
Diskusia:

Ford dal dodávkam vizáž...

Auto-moto zaujímavosti

Ford a jeho sekcia úžitkových vozidiel má v ponuke naozaj terénne auto, ktorým bezpochyby Ranger Raptor je. Zvládne zdolať nejednu prekážku a vyzerá odhodlane. Podobnú drsne vyzerajúcu tému automobilka aplikovala aj na rad modelov Transit a Tourneo.

Prvá séria modelov dostane pomenovanie označenie Trail a bude kompatibilná ako s Transitom, tak s Transitom Custom. Oba modely sa od ostatných na prvý pohľad odlíšia maskou chladiča s veľkým nápisom Ford. Podobne to má vyriešené aj spomenutý Ranger Raptor.

Ford Transit TrailZdroj: Ford

Pre Trail budú špeciálne aj disky kolies z ľahkých zliatin. Pre oba modely budú mať priemer 16 palcov. Oba budú mať tiež zmenené nárazníky a pridané plastovanie okolo celého auta. Na prednom nárazníku je naviac aj strieborná spodná časť. Má evokovať plechovú ochranu spodných častí vozidla. Do interiéru sa dostali ľahko umývateľné poťahy a štandardne bude mať každý kus klimatizáciu, či vyhrievanie predného okna.

Ford Transit TrailZdroj: Ford

V oboch prípadoch bude, okrem terénnejšej vizáže, aj samosvorný diferenciál. Trail teda nie je viazaný na štvorkolku, ktorá je v ponuke len pre väčší Transit. Štvorkolka vo veľkom Transite je založená na verzii s pohonom zadnej nápravy, ale v prípade potreby dokáže poslať polku výkonu na predok.

Pre oba modely s niekoľkými veľkostnými verziami príde možnosť spraviť z nich double cab, čo znamená druhý rad sedadiel. Spomedzi motorov bude stále v ponuke dvojliter EcoBlue. Na výber bude z výkonov 96 kW (130 k), 125 kW (170 k) a 136 kW (185 k). V ponuke si svoje miesto našla aj mild-hybridná technológia kombinovateľná s vybranými verziami.

Ford Transit ActiveZdroj: Ford

Druhou novou verziou, ale výhradne pre Tourneo Custom a Transit Custom bude Active. Vyberie sa po stopách verzií Active, ktoré už fungujú v ponuke modelov Fiesta a Focus. Nie je zameraný na drsný vzhľad, ale skôr na lifestylové doplnky. Plastovanie spodných častí je tiež na aute, ale disky majú priemer 17 palcov a všetko vyzerá síce terénnejšie, ale s určitou dávkou elegancie. Plastovanie nie je čierne, ale sivé.

Ford Transit ActiveZdroj: Ford

Na rozdiel od Trailu bude samosvorný diferenciál až súčasťou príplatkovej výbavy. Ponuka Tournea Custom Active je omnoho užšia ako v prípade Trailu. Bude dostupný len ako osemmiestny mikrobus. Výber motorov však bude rovnaký a na výber bude tiež rovnako manuál aj automat. Transit Custom Active bude buď ako zaplechovaná dodávka, alebo znova ako double cab s druhým radom sedadiel a presklenými panelmi, aby mali nejaký výhľad. Okrem krátkeho rázvoru sa dá Active objednať aj s dlhším.

Podobné Active úpravy Ford ponúkne aj pre menšie Transity a Tourneá. Takúto kúru možu predviesť aj verzie Connect a Courier.

Ford Transit ActiveZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Yamaha chce vyrobiť svoje vlastné auto. Vyzerá ako Smart!Yamaha je značka, ktorá má s rýchlosťou prepletené svoje korene, no do automobilového...5. Marec, 2015
02Aké sú povinnosti pri využívaní firemného auta na súkromné účelyVeľa zamestnávateľov poskytuje svojim zamestnancom možnosť využívať firemné auto aj na ich...10. September, 2019
03Tesla Honda hybrid: Rekord 100 km/h za 2,48 s!Mašina s extrémnou akceleráciou? Teslonda! Kríženec Hondy a Tesly prekvapí brutálnou...24. Apríl, 2018