Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Koľko je na svete áut? Poznáme štatistiky (podcast)

Koľko je zápisné do Formuly 1? Už teraz je to veľa a suma sa bude zvyšovať. Koľko je na svete automobilov? Odhadované čísla sú zaujímavé. Zistíme aj prečo je staré socilistické auto na predaj za vysokú sumu a čo určite nerobiť za volantom.

Nielen tieto informácie sa dozviete v auto-moto podcaste portálu Autobazar.EU s Ďurom Sabom. O jazdenkách vieme všetko.
 
Juraj Sabo v Podcasty
03.06.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

Koľko je na svete áut?...

Podcasty

Koľko áut je na celom svete?

Možno ste sa už nad tým niekedy zamysleli, ale odpoveď nepoznáte. Presný počet nepozná nikto, ale agentúra Hedges and Company sa počet áut pokúsila odhadnúť. Všetky nasledujúce čísla sú len približné odhady, ktoré vychádzajú z čísel rôznych agentúr a automobilových združení, ale odborníci sa zhodujú na tom, že sú veľmi blízko pravde. Na svete je 1 miliarda 475 miliónov áut. Tým sa myslia nielen osobné autá, ale aj nákladné autá, dodávky a autobusy. Ak by sme k tým autám prirátali aj motocykle dostali by sme približné číslo 2 miliardy kusov.

Kde je najviac áut?

Najviac automobilov je v Ázii a Oceánii, približne 543 miliónov. V Európe je to 413 miliónov a v Severnej Amerike 359 miliónov. Na konci rebríčka početnosti je Antarktída, kde sa počet odhaduje na 60. Nie 60 miliónov, ale 60 kusov, väčšinou výskumných vozidiel. Severná Amerika je región, kde je najviac áut na množstvo obyvateľov, konkrétne 710 áut na 1000 obyvateľov. Nasleduje Európa 520 áut na 1000 obzvateľov a Južná Amerika 210 áut na 1000 obyvateľov. 

Kde je najviac motocyklov?

Ak sa pozrieme na samostatné počty motocyklov, tak odhady hovoria o tom, že najviac ich je v Indii cez 220 miliónov. Nasleduje Indonézia s 112 miliónmi a Čína, kde je 85 miliónov motocyklov. Pre nás Európanov sú asi najzaujímavejšie čísla áut z nášho kontinentu a pomohol k nim aj náš inzertný portál.

Aké autá sú na Autobazar.EU?

Na Autobazar.EU si môžete kúpiť aj nové autá od autorizovaných predajcov, ale keďže „O jazdenkách vieme všetko" sme zvedaví, ktoré autá sa na našom portáli najviac predávajú. So štatistikami nám pomohol Ján Borko, produktový manažér nášho portálu, ktorý vie, že na Autobazár.EU si môžete vyberať z ponuky až 139 značiek. Podľa jeho slov sú najpredávanejšími značkami Škoda, nasleduje Volkswagen a treťou najpredávanejšou značkou je Mercedes. Z 1900 modelov áut sú najžiadanejšími Škoda Octavia Combi, Volkswagen Passat a Škoda Octavia. Každý zákazník preferuje pri kúpe auta niečo iné, napríklad rok výroby alebo druh použitého paliva, ale podľa Jána Borka sú základnými dve kritériá. Vek auta 5 až 10 rokov a benzínový motor. Ponuka na Autobazar.EU je skutočne bohatá a ak si nie ste istí, na čo všetko si dať pozor pri kúpe ojazdeného auta, môžete využiť Komplexné preverenie vozidla našim odborníkom. Táto služba šetrí nie len váš čas, ale hlavne vaše peniaze.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA