Luxusné Audi s 12 valcom len za 5% pôvodnej ceny!

Každý, kto stál pred dilemou kúpy bazárového auta určite zvažoval auto, ktoré sa mu hodí a auto, po ktorom vždy túžil. Staršie a viac ojazdené luxusné autá dnes človek kúpi za veľmi rozumné peniaze. Čím luxusnejšie auto vyššej triedy, tým je pokles ceny výraznejší. Aj vďaka tomu si môžete kúpiť luxusné Audi A8 za 5 % jeho pôvodnej ceny!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
25.12.2020
Diskusia:

Luxusné Audi s 12 valcom...

Auto-moto zaujímavosti

Maximálny luxus za cenu Dacie?

Audi A8 patrilo a aj dodnes patrí k jednému z najluxusnejších áut vôbec. Maximálna výbava, pohodlie, komfort a priestor však stoja šialené peniaze. Jedno maximálne luxusné Audi A8 L sa objavilo na portáli mobile.de.

Toto Audi pochádza z roku 2006. Je to predĺžená verzia modelu A8, ktoré obvykle používajú štátnici či tí najvplyvnejší podnikatelia. Obvykle sedia na zadnom sedadle a autá striedajú každých pár rokov. Toto auto je výnimočné, pretože od roku 2006 malo len jedného majiteľa a s najväčšou pravdepodobnosťou auto používal denne. Audi A8 L pochádza z Litvy a má za sebou 564 000 km. To na 14 ročné auto nie je extrémne veľa, na A8 L s benzínovým motroom však áno. Predsa len, na dlhé presuny obvykle aj tí najbohatší používajú naftové motory. Najazdiť takýto objem km s 12 valcovým benzínom muselo stáť nekresťanské peniaze.

Presne tak, pod kapotou sa nachádza ozrutný 6 litrový 12 valcový motor s výkonom poriadnych 450 koní! Tento motor má priemernú spotrebu 14,7 litra na 100 km, preto je takýto vysoký nájadz naozaj prekvapivý. Ak by sme za celú dobu brali ako priemernú cenu benzínu 1,30 € na liter a jazdili by sme presne tabuľkovou spotrebou, tak majiteľ dal len za benzín takmer 108 000 €! To je približne 640 € každý mesiac! Nuž, ak vezmeme do úvahy obstarávaciu cenu 175 000 €, tak ho určite nevlastnil človek, ktorému by to robilo problém. Nehovoriac o tom, že servis musel stáť podobne šialené peniaze. Teraz sa toto Audi A8 L predáva za takmer smiešne peniaze, len 8 790 €, čo je cena tých najlacnejších nových Dácií na trhu. Za cenu totálneho low-costu si tak môžete splniť sen o brutálnom luxuse. A dúfať, že sa niečo nepokazí, pretože cena opravy ľahko prekročí aj obstarávaciu cenu tohto auta.

Luxusné Audi s 12 valcom len za 5% pôvodnej ceny!Zdroj: mobile.de

Luxusné Audi s 12 valcom len za 5% pôvodnej ceny!Zdroj: mobile.de

Luxusné Audi s 12 valcom len za 5% pôvodnej ceny!Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku