Mercedes vypláca svojim zamestnancom “korona bonus”, aj keď má problémy!

Korona je dnes fenoménom, ktorý sa nejakým spôsobom dotýka absolútne každého. Niekto má v okolí nakazeného, iný prišiel o prácu, skrátka smutných príbehov v súvislosti s koronou je viac než dosť. Prežívajú ich aj tie najväčšie automobilky s najzvučnejšími menami. Niektoré automobilky sa však aj v tomto náročnom období o svojich zamestnancov starajú ako o svoj najväčší poklad.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
11.01.2021
Diskusia:

Mercedes vypláca svojim...

Auto-moto zaujímavosti

Kríza nie je všade o prepúšťaní

Mnoho automobiliek prežíva tento rok azda najnáročnejšie obdobie svojej existencie. Niet divu. Extrémne prepady predajov v dvojciferných číslach sú niečím, na čo sa len tak pripraviť nedá. Bohužiaľ mnoho automobiliek bolo nútených pristúpiť k hromadnému prepúšťaniu. Portál autonews.com infromoval o svetlej výnimke.

Tou výnimkou je Mercedes. Automobilka mnoho ľudí z administratívnych pozíci poslala domov, na home office. O prácu však neprišli, rovnako ani ľudia z výroby. Napriek všetkým týmto komplikáciam sa Mercedes rozhodol vyplatiť špeciálny korona bonus vo výške 1 000 €. Šlo o kompenzáciu toho, že si museli zvyknúť na prácu z domu, respektíve vo výrobe to nemali s rúškami vôbec jednoduché. Iste, mnoho ľudí si povie že pre prémiovú automobilku akou je Mercedes nie je 1 000 € úplne mnoho. Lenže takto sa automobilka rozhodla odmeniť 160 000 zamestnancov, čo činí 160 miliónov € len na odmenách v období jednej z vôbec najhlbších kríz. Klobúk dolu pred Mercedesom a dúfajme, že táto náročná doba čím skôr pominie a konečne sa bude dariť minimálne tak, ako pred koronou.

Mercedes vypláca svojim zamestnancom “korona bonus”, aj keď má problémy!Zdroj: autonews.com

Zdroj: autonews.com

Zdroj foto: autonews.com

Späť na magazín

Diskusia k článku