Na aute s výkonom 50 koní najazdil skoro 450 000 km!

Na trhu sa občas objavia autá, ktoré toho majú za sebou naozaj viac než dosť. Občas sú v extrémne zlom stave, niekedy majú len nadpriemerne vysoký nájazd km. Kupovať auto s viac ako 500 000 najazdnými kilometrami mnohí označia za číre bláznovstvo. Lenže ak je v dobrom stave, nie je s tým problém. Lenže auto s takýmto nájazdom je väčšinou poriadny diaľničný koráb, napríklad nejaký Passat či BMW 5. Občas sa však nájde aj skutočná kuriozita. Napríklad táto.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
09.12.2020
Diskusia:

Na aute s výkonom 50 koní...

Auto-moto zaujímavosti

Na Pande pol milióna?

Fiat Panda bol kedysi mimoriadne obľúbený automobil. Hlavne vo svojom rodnom Taliansku. Neskôr sa dočkal aj modernej reinkarnácie, ktorá patrila k azda najmenším autám s pohonom 4x4 na svete. Vráťme sa ale k tej pôvodnej generácií. Rozhodne nejde o auto, ktoré si ľudia kupujú kvôli dlhým diaľničným presunom. Ide o auto do mesta, ktorého doménou sú úzke uličky starých talianskych miest. Na portáli link-motors.com sa obajvil Fiat Panda, ktorý si toho odžil naozaj viac než dosť.

Fiat Panda bol považovaný počas výroby svojej prvej generácie za ozajstnú štýlovku. Technicky to bolo pod kapotou úplne obyčajné, ba priam až tuctové auto. Jeho dizajn si však získal milióny srdci. V roku 1987 uzrela svetlo sveta limitovaná edícia Panda 4x4 Sisley, ktorá vznikla v náklade len 500 kusov. Tie sa však extrémne rýchlo vypredali, Aj preto sa Fiat rozhodol túto edíciu vyrábať neskôr aj sériovo. Tento konkrétny kúsok však pochádza z roku 1989 a teda z pôvodnej, ešte limitovanej edície. Malá talianska Panda, ktorá má už 33 rokov celý svoj život jazdila v Taliansku. Nebola tak vystavená rôznym neblahým vplyvom extrémneho počasia. Je teda v dobrom technickom stave, aj keď nie v takom, v akom opustila dealera. Zaujme však nájazdom 448 923 km, čo čákte od manažérskeho auta, ktoré každý deň hltalo stovky kilometrov diaľních, alebo od Octavie 1,9 TDI, určite však nie od malého Fiatu Panda. Najzaujímavejšie však je, že toto drobné auto s výkonom 50 koní malo len jedného majiteľa. A dať skoro pol milióna km v niečom takomto je naozaj obdivuhodné. Tento Fiat Panda je momentálne na predaj. Cena? 4 400 €. Iste, na 33 ročné auto s takýmto nájazdom je to šialená dávka, no táto Panda Sisley je tak trochu raritou a pre mnohých stále aj srdcovkou.

Na aute s výkonom 50 koní najazdil skoro 450 000 km!Zdroj: link-motors.com

Na aute s výkonom 50 koní najazdil skoro 450 000 km!Zdroj: link-motors.com

Na aute s výkonom 50 koní najazdil skoro 450 000 km!Zdroj: link-motors.com

Zdroj: link-motors.com

Zdroj foto: link-motors.com

Späť na magazín

Diskusia k článku