Magazín Autobazar.EU

Automoto novinky

Pre zástancov elektromobilov: 10 ročné auto s dojazdem 35 km!

Elektromobily úplne všade. Tak by náš svet najradšej videli mnohí politici či ekologickí aktivisti a fanatici. Iste, elektromobily môžu byť v niektorých situáciách vhodným dopravným prostriedkom, ak teda neberieme do úvahy (ne)ekologickú výrobu elektrickej energie. No pri bežnom používaní sa nedostatky elektromobilov len zvýraznia. A pokiaľ si elektromobil vyberiete ako jazdenku, môžete veľmi horko zaplakať.

Škoda Scala je základný kameň rodinnej ponuky automobilky

Škoda Scala je na trhu už nejaký čas, ale práve teraz prichádza s väčšou atraktívnosťou pre každého. Kým ostatní ceny zvyšujú, Scala ostáva približne na rovnakej úrovni a ponúka veľmi podobné sféry užitočného využitia ako na začiatku. Je odpoveďou na otázku prečo neexistuje Fabia Combi. Bola by predsa zbytočná. Keď je v ponuke Scala a aj Kamiq, tak je obsiahnutá aj kategória trochu väčšieho vozidla. My sme sa pozreli na to, aká je základná Scala, teda jedna z tých základnejších.

Mercedes CLA má facelift, kde sú zmeny?

Rok 2013 bol rokom kedy automobilka Mercedes šokovala rozšírením modelového radu predokolkových vozidiel o nové štvordverové kúpe s označením CLA. V rámci hierarchie je to niečo ako kupé od Triedy A Od toho času už máme druhú generáciu, ktorá prišla v roku 2019 a priniesla znova dve rôzne karosérie, klasický sedan vytvárajúci dojem štvordverového kupé a športovo ladené kombi. Od roku 2019 však prešlo dosť veľa času na to, aby automobilka predstavila facelift tohto stále obľúbenejšieho modelu.

Vzácny Mercedes AMG za 2 400 €!

Mercedes je automobilkou, ktorá u väčšiny smrteľníkov evokuje predstavu luxusného a aj poriadne rýchleho a komfortného auta pre vyvolených. Ak ešte ide o Mercedes s trojicou písmen AMG za menom, exkluzivita razom stúpa do nebeských výšin. Jedinou cenovo dostupnejšou možnosťou je kúpiť jazdenku. Občas sa nájdu kúsky za dobré peniaze, no takmer vždy skrývajú nejaký problém. A veľmi vzácne sa objaví kúsok za cenu lepšieho bicykla, ktorý je ale hotovou mačkou vo vreci.

Najdrsnejšia Dacia nie je lacná: Armádny 4x4 Duster z Nemecka za 32 990 €!

Jedným slovom, šialená. Táká je najnovšia úprava Dacie Duster, ktorá prichádza v špeciálnej vojenskej úprave. Najdrsnejšia Dacia Duster nie je lacná. Čo zákazník dostane za najdrsnejšiu Daciu z Nemecka za 32 990 eur?

Veľké MPV Audi RS za 6 000 €!

Mnoho vodičov pokladá príchod väčšej rodiny do života za koniec sna mať schopné a zábavné auto pre celú rodinu. Pokiaľ vám nestačí kombi, tak veľa možností nemáte. Na poli kombíkov nájdete totiž množstvo zaujímavých kúskov, ktoré stoja za pozornosť a na križovatke nechajú v prachu aj športiaky. No ak potrebujete čosi väčšie, máte smolu. Kedysi sme tu mali trend MPV, ktoré časom vystriedali hlavne dizajnovo atraktívnejšie SUV-čka. Navyše MPV-čka neboli až tak populárne, aby na ne vo väčšej miere cielili prémiovejšie automobilky. Máte tu ale Audi, ktoré však nie je celkom Audi.

Lacnejší Land Rover: Nový Hyundai Santa Fe

Štandardná stratégia je preraziť vlastným nápadom a zaujať s originálnym imidžom. Stále častejšie však uspejú tí, ktorí dokážu kopírovať vlastnosti alebo vzhľad drahších modelov za menej peňazí. Land Rover pre chudobných!

Renault Austral ukazuje až prémiové spracovanie

Z Francúzska prichádza čerstvá novinka, ktorá sa volá Renault Austral. Je nástupcom vozidla s menom Kadjar, teda primárne. Avšak to nie je jediné auto, ktoré by Austral chcel nahradiť. Odvážnejšie plány a indície hovoria o tom, že ním Renault nahradí aj modely Scenic a Grand Scenic. Ako toto auto funguje naživo?

31 ročný Passat za 17 000 €, prečo?

VW Passat bol nesmierne vydareným autom v každej svojej generácií. Od svojho počiatku boduje dokonalým spojením komfortného a pritom praktického auta. Lenže autá sú aj o emóciach a mnoho vodičov vyžaduje aj niečo viac, ako len presun z bodu A do bodu B. Aj preto sa kombíky stali obľúbeným cieľom automobiliek spraviť z nich najuniverzálnejšie auto. Pod kapotu sa tak dostali zaujímavé motory, ktoré aj z typicky rodinných áut spravili zaujímavé kúsky. Passat nebol výnimkou.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

BMW M3 CS: Výkon naviac, hmotnosti menej

BMW už má v ponuke niekoľko zaujímavých modelov na základe M3. Najviac na cestách vidno verziu Competition, ale teraz prichádza niečo ešte extrémnejšie. Tým je BMW M3 CS, ktoré nadväzuje na predchádzajúcu rovnomennú generáciu a samotné označenie je skratkou od Club Sport.

5,5 roka čakania: 1. exkluzívny Mercedes-AMG One doručený majiteľovi!

Extrémny čas doručenia? Svoj vytúžený Mercedes vlastní po 5,5 roku čakania! Nenechaj si ujsť celosvetovo sledované doručenie prvého exemplára brutálnej mašiny s technológiou F1!

Seat, ktorý mohol byť lepší, ako Octavia RS!

Koncern VW dlhodobo rastie a postupom svojej existencie sa musel vysporiadať s mnohými zaujímavými otázkami. Nakoľko pod svojimi krídlami má niekoľko automobiliek, musel si vybrať, ktorá kam bude cieliť. Obvykle však dával to najlepšie len svojim materským značkách, typicky Audi alebo VW. Škoda a Seat boli väčšinou na konci poradovníka pri zadávaní noviniek, občas sa ale zadarilo a aj tieto automobilky dostali lepšiu techniku, ako tie prémiovejšie. Príkladom je tento Seat Leon.

Mazda CX-5 žne úspechy, čím to je?

Automobilka Mazda má v ponuke hneď niekoľko možností volieb vozidiel SUV. Aktuálne sa model CX-5 dostal do presného stredu, keď automobilka predstavila ešte väčší model CX-60. Mazda CX-5 je však niečím výnimočná a je niečím lákavá, lebo je častým zjavom na našich cestách. Hovoríme teraz o tej úplne najnovšej verzii. My sme sa pozreli na jeden kus a skúsili zistiť prečo by to mohlo byť tak, prečo je toto auto také populárne.

4 425 koní, revolučný pohon: Kolos s nabíjaním len za 30 minút!

Obrovská batéria, ktorá vystačí pre 20 bežných elektromobilov. Váha 176 ton a šialený výkon 4 425 koní. Liebherr T 264 je obrí nákladiak s revolučným pohonom, ktorý ťa dostane! 

Ruský elektrický Moskvič, tragický výkon, šialená cena!

Automobilový priemysel v Rusku za posledné mesiace neprežíva najjednoduchšie obdobie. Po vypuknutí vojny sa k Rusku otáčali chrbtom aj tie najväčšie automobilky a postupne z tamojšieho trhu odchádzali. Autá však domáci stále potrebujú a dovtedajšia výrobná kapacita domácich automobilov nedostačovala. Rusi tak hľadali iné cesty a jednou z nich bolo oživenie mŕtvoly menom Moskvič. A okrem spaľovacích motorov priniesli aj elektrickú verziu.

Pokorí auto za 10 000 eur luxusné SUV? Fiat vs. Land Rover!

Dokáže auto za 10 000 eur pokoriť luxusné SUV? Sleduj nerovný súboj Land Roveru s cenovkou 100 000 eur s obyčajným Fiatom Panda! Nebudeš veriť svojim očiam! Sleduj video!

Jedno z najdrahších áut sveta na predaj za 9 000 000 €!

Rýchle autá so spaľovacími motormi postupne zo scény miznú. V mnohých prípadoch sú vytláčané elektromoblmi a na ne prechádzajú aj také ikony, ktoré kedysi vyrábali len spaľovacie autá a o elektromobilite nechceli ani počuť. Abčas sa ale nájde výnimka a máme tu stále automobilky, ktoré aj v dobe prísnych emisií vedia dať svetu auto, ktoré svojim výkonom ohúri každého. Lamborghini je typickým príkladom a model Aventador je priam ukážkovým príkladom. Pre smrteľníka auto z ríše divov sa ale niekomu môže dokonca aj máliť. Multimionári chcú čosi extra, napríklad Lamborghini upravené tak, že aj sériový Aventador pri nich môže len blednúť závisťou.

Chcete veľa prevážať? Týchto 5 MPV ponúkne priestor na všetko

Máte veľa vecí, ktoré potrebujete prevážať a tradičné kombi je vám malé? Takisto vám bude asi malé aj väčšie vozidlo typu SUV. To má síce vyššiu svetlú výšku, ale na jednu kategóriu, ktorú vytláča z trhu priestorovo nikdy mať nebude. Áno, hovoríme o MPV, ktoré postupne miznú zo všetkých ponúk automobiliek. Toto je veľmi smutný príbeh, ktorého záchrana je len v zámorí, kde stále existujú MPV v hojnom počte.

Opancierovaný Golf GTI: Nenápadný mafián s balistickou ochranou!

Tento na pohľad „obyčajný Golf“ má niečo, čo z neho robí skutočný skvost. Pancierové delo pre náročných zákazníkov je tu v dobe, ktorá viac ako inokedy skloňuje bezpečnosť. Čo tento unikát ponúka?

Suzuki eVX má formu budúcich elektromobilov značky

Suzuki zjavne vždy počká, kým technológia dozreje a následne ponúkne svoju víziu a pohľad na problém. Nie je tomu inak ani pri elektrických autách. Aktuálne automobilka ukázala koncept eVX, ktorý má naznačiť ako budú v budúcnosti vyzerať elektrické vozidlá japonskej automobilky.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.