Magazín Autobazar.EU

Automoto novinky

7-miestna Dacia Bigster: Novinka so 4x4 pohonom?

Duster, Sandero Stepway, Logan a Jogger. Na budúci rok pribudne do portfólia úspešných bestsellerov Dacia Bigster. Bude to horúca novinka so žiadaným 4x4 pohonom? Čo prinesie delo postavené na platforme CMF-B?


Lacné rodiné auto: za 6 499 € veľké kombi ako nové!

5 rýchlych sedanov z ponuky Autobazar.EU

3 kroky - Jarná starostlivosť o auto: Čo nepodceniť?

Ford Ranger nie je len o Raptore, lákajú aj ostatné verzie

Ford Ranger Raptor sa naživo predstavil na Slovensku len nedávno, približne pred mesiacom a automobilka aktuálne ukázala cenník obyčajných verzií s bežnejším použitím. Je z neho zrejmé, koľko bude mať výbav, čo budú obsahovať a okrem samotných cien sa v ňom dá nájsť aj ponuka pohonných jednotiek. Na Slovensku je zatiaľ v ponuke výhradne karoséria s dvomi radmi sedadiel a štyrmi dverami.

Táto 10 ročná Škoda Rapid má len 7 000 km, stojí prekvapivo málo!

Škoda vyrábala obvykle modely, ktoré sa pri verejnosti stretli s nadšením a chceli ich mať doma celé davy ľudí. Aj majster tesár sa však občas utne a aj Škoda prišla s modelom, ktorý nebol až tak vrúcne prijatý. Napríklad taký Rapid. Nejde o to, že by šlo o vyslovene zlé auto, ľudia ho však príliš nechceli. Auto bolo niekde medzi Fabiou a Octaviou, no pre mnohých mala ku Fabií až príliš blízko. Napriek tomu ide dnes v niektorých prípadoch o cenené a zaujímavé autá.

Šprintéri to odštartujú na jar

Čím kratší čas, tým väčší pôžitok. Toto pochopí málokto. Ale extrémne veci sa dajú ťažko pochopiť. Treba to zažiť na vlastnej koži, prípadne ten adrenalín cítiť aspoň sprostredkovane cez pohľad na šialené mašiny a zvuky, vône ktoré sprevádzajú istý druh extrémne koncentrovaného motošportu, kde sa všetko odohráva za pár sekúnd. Áno, bavíme sa o disciplíne Drag racing, ktorá sa aj v našich končinách posúva dopredu a ponúka z roka na rok väčšie „bláznovstvo“ na dvoch a štyroch kolesách.

Alpine A110 San Remo 73 pripomína úspechy v rally

Samostatná automobilka Alpine, ktorá aktuálne ponúka jediný model A110 pripravila jeho špeciálnu sériu. Volá sa San Remo 73 Edition a má osláviť prvý titul, ktorý vozidlá získali v rally v roku 1973 presne na tomto súťažnom podujatí v Taliansku.

Nový elektrický Ford Explorer pôjde okolo sveta

Nie je to tak dávno, čo sme obdivovali masívny Ford Explorer, ktorý k nám prišiel z Ameriky ako plug-in hybrid. Teraz toto meno ponesie nový model, ktorý je značne menší a je výsledkom spolupráce s nemeckou automobilkou Volkswagen. Preto je logické, že ho vyvinuli konštruktéri v Kolíne a je určený primárne a výlučne pre Európu.

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Škoda ako nová: Nejazdený Favorit na predaj za 7 900 €!

Nájsť v ponuke áut na predaj dobové vozidlo v perfektnom technickom stave je rarita. Originálne diely, dobrá cena ako bonus. Neváhaj, Favorit 135 L z roku 1991 na predaj za 7 900 eur!

Nové Ferrari Roma Spider otvorí strechu za 13 sekúnd

Talianska výhradne športová automobilka Ferrari ukázala otvorenú alternatívu ku svojmu elegantnému modelu Roma. Kupé sa objavilo už pred pár rokmi a spôsobilo rozbeh novým štýlom, ktorý si aj otvorená verzia s názvom Spider zachováva. Nový model tak stíha letnú sezónu úplne s prehľadom, ale prví zákazníci budú musieť byť naozaj rýchli. Lebo môžu svoje letné radovánky pri pomalom rozhodovaní odložiť o rok, ak sa naplnia objednávkové rady.

Pre koho je vlastne Kia Picanto s terénnymi detailami X-line?

Ak si chcete kúpiť naozaj malé auto ako nové vozidlo, tak máte ešte trochu času, kým príde do platnosti nová emisná norma Euro 7. Hovorí sa totiž, že tá spôsobí situáciu, že týchto krpcov v segmente A nebude rentabilné vyrábať a pomaly sa vytratila. Dokonca sa hovorí, že Euro 7 nie je rentabilným spôsobom ani z pohľadu o stupienok väčších áut. Uvidíme ako sa s tým automobilky popasujú. Dovtedy je Kia Picanto stále zaujímavou alternatívou medzi malými autami.

Toto bude posledný VW s motorom TDI. Legenda končí.

VW Passat je autom, ktoré môžeme pokojne zaradiť do kategórie legendy. Prečo? Je s nami desaťročia, je to nesmierne populárne auto a rozšírené v mnohých krajinách. Je pomerne jednoducho servisovateľné a taktiež spoľahlivé, zároveň komfortné a praktické auto. Iste, u nás je možno v tieni Octavie, pretože Passaty boli vždy drahšie. Pri novej generácií je to naozaj citeľné. A keďže každá legenda má svoj koniec, pomaly sa asi blíži aj ten Passatu.

Najlacnejšie Ferrari na predaj za cenu novej Škody!

Na trhu existujú modely, ktoré v období vysokých cien nových áut aj jazdeniek, prekvapia parametrami a cenou. Ak hľadáš výrazne lacné auto, ostaň pri iných značkách. Ak hľadáš výborné vlastnosti za adekvátnu cenu, zbystri pozornosť.

Toto SUV za 8 800 € zadupalo Škodu do zeme!

Škodu stále mnoho ľudí vníma do istej miery ako lokálnu značku. No dávno tomu tak už nie je. Škoda je silnou nielen v Európe, ale aj v Ázií. Na tamojších trhoch má navyše ponuku vozidiel, aké si u nás ani nemôžete kúpiť. No jednoduché to tam Škoda rozhodne nemá a niektoré tamojšie autá jej dokážu pekne podkúriť.

Video: Revolučný VW - cena do 25 000 €, dojazd 400 km!

Svetová premiéra dlho očakávaného konceptu ID. 2. je tu. Revolučný "elektrický Golf" od Volkswagenu stojí necelých 25 000 eur! Novnika nebude iba cenovo najdostupnejším modelom. Čo ďalšie ponúkne delo s dojazdom nad 400 km? 

Modernizácia zasiahla Mercedes GLA aj GLB, zmien je relatívne málo

Základná trieda vozidiel s crossoverovou charakteristikou v automobilke Mercedes patrí modelom GLA a GLB. Tieto autá sú na trhu už viac ako 3 roky a preto aktuálne automobilka prichádza s ich aktualizáciou pre budúce pôsobenie na trhu. Nie je to nič zásadné, ale zmeny prichádzajú v tých najdôležitejších bodoch, ktoré aj niektorí zákazníci kritizovali.

Honda HR-V (RU): Aká je a na čo si dať pozor pri kúpe?

Medzi predstavením prvej a druhej generácie modelu Honda HR-V ubehlo strašne veľa času. Dokonca aj medzi jednotlivými generáciami bola medzera. Kým prvá generácia skončila v roku 2006, druhá prišla v roku 2015 a ukázala, že menší crossover Honda dokáže vyrobiť bez problému. Táto generácia je považovaná za veľmi spoľahlivé a príjemné vozidlo.

Kúpil ojazdenú Teslu, za výmenu batérie chceli 19 000 €!

Nedávno sme sa dozvedeli, že od roku 2035 nebude možné kupovať autá so spaľovacími motormi. Iste, eko-nadšenci sa určite potešia, no málokto z nich sa na túto problematiku pozerá komplexnejšie. Výroba elektrických batérií, ich krátka životnosť, následná likvidácia, výroba samotnej elektrickej energie, nutnosť potreby vybudovania dostatočnej infraštruktúry, neúnosne vysoké ceny elektromobilov, otázna ceny elektricny v budúcnosti. Toto všetko sú veci, ktoré sa v mene pseudo-ekologickosti zametajú pod koberec. Samozrejme, toto môže vyznieť ako zaujatá kritika elektromobilov, no možno presvedčia fakty a reálna skúsenosť.

Volkswagen ID.2all: Ľudový elektromobil za 25 000 € od VW je v pláne!

Automobilka Volkswagen bude využívať svoju platformu MEB naozaj vo veľkom. Predstavila koncept modelu ID.2all, ktorý ukazuje ako by mohol vyzerať budúci plánovaný elektromobil s nízkou cenou. Nízka cena v prípade elektromobilu znamená stále 25 000 €, čo je suma, za ktorú je už celkom zaujímavo vybavený Volkswagen Golf. Plán je však dostať auto do sériovej produkcie do 3 rokov.

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.