Magazín Autobazar.EU

Automoto novinky

BMW XM má byť najvýkonnejším modelom, páči sa vám?

BMW akosi stále viac ukazuje výrazné autá. Výrazné, kontroverzné a hlavne diskutované. Nedávno to bolo BMW iX a nová dvojka kupé, teraz prichádza koncept, ktorý bude ešte omnoho viac polarizujúci spoločnosť. Tradiční fanúšikovia modelov E39 a E38 budú sklamaní, novátorskí fanúšikovia budú mať radosť.

Facelift Škoda Karoq: Čo sa zmenilo?

Najraritnejší sériový Renault ako nový!

Poradíme vám ako vybrať detskú autosedačku

Elektrický Citroën ë-Jumpy: Ideálny mestský bus

Automobilka Citroën čerpá z korporátneho know-how a ponúka aj elektrickú verziu svojho úžitkového auta Jumpy. Má už tradičné označenie ë-Jumpy. A využíva podobné princípy ako rovnaké modely od Peugeotu, Oplu a Fiatu.

Pauzy vodičov + nové zmeny v doprave: Pokuty až do výšky 16 600 eur!

Cestné kontroly + ďalšie zmeny čakajú dopravu už od 2. 2. 2022. Ako zákon sprísni prestávky jázd vodičov, čas pracovnej pohotovosti a aké pokuty za nedodržanie hrozia? Ak vodič poruší povinné prestávky v práci, zaplatí dopravný podnik pokutu až do výšky 16 596 eur!

10 minút, ktoré vám ušetria problémy pri kúpe alebo predaji auta

Kúpa jazdeného auta nie je pre laika jednoduchá vec. Aj keď auto môže zvonka a zvnútra vyzerať dobre, pod pekným kabátom sa môže skrývať hotová katastrofa. Tá vás môže v budúcnosti stáť ďalšie veľké investície. Preto je dôležité auto pred kúpou celé skontrolovať a to od náprav, cez brzdy, motor, karosériu až po lak. Pozrite si podrobné video takejto kontroly auta, ako aj ďalší postup pri predaji a kúpe, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci GARÁŽ.TV.

Kiu so spaľovacím motorom už o 14 rokov nekúpiš!

Emisie, emisie a ešte raz emisie. To je dnes takmer to jediné, čo Európu trápi. Znižovanie emisí, uhlíková neutralita, to sú všetko pojmy, ktoré hýbu svetom. Nakoľko je to správne alebo nie nejdeme rozoberať, faktom však je, že mnohé svetová automobilky chcú dať spaľovacím motorom skôr alebo neskôr zbohom. Kia nie je výnimkou a o pár rokov si už novú spaľovaciu Kiu jednoducho nekúpite.

Mercedes Avatar: Futuristická raketa z budúcnosti s pohybom do všetkých strán!

Mercedes AVTR je najúžasnejší koncept auta na svete s pohybom do všetkých strán. Môžeš šoférovať na ľavom aj pravom sedadle. Vyzerá ako z vesmíru, ponúka šialené funkcie, o akých sa ti ani nesnívalo!

Navštívte aj naše Autobazar.EU fórum

S viac ako 55 tisíc témami

Nová Fabia 4 po pár mesiacoch zdražela!

Situácia s cenami prakticky všetkého je momentálne veľmi zlá. Extrémne stúpajú ceny potravín, spotrebičov, energií. A žiaľ ani obľúbená Škoda Fabia nie je výnimkou. Najnovšia, štvrtá generácia zaznamenala v porovnaní s treťou extrémny nárast cien a už v očiach mnohých prestala byť cenovo dostupným autom a stratila na atraktivite. A napriek tomu Fabiu automobilka Škoda zdražela ešte väčšmi!

5 zaujímavých sedanov z ponuky Autobazar.EU

Sedany sú tiež jedným z tých druhov karosérie, ktoré postupne trpia príchodom a popularitou SUV. A pritom sú veľmi dobrou alternatívou nielen z pohľadu rodiny, ale tiež z pohľadu biznisu. Tento sentiment ohľadne takéhoto druhu karosérie určite privolal aj nedávny test Mercedesu Triedy C.

Suzuki S-Cross: Konečne nová generácia, alebo len facelift?

Suzuki ukázalo novú, už tretiu generáciu svojho bestselleru. Kým na začiatku to bolo výlučne Suzuku SX4, druhá generácia pridala označenie S-Cross. Avšak tretia generácia už necháva iba označenie S-Cross a nové auto predstavuje svoju modernú tvár a technológie.

Ušetrite teraz viac ako 60 % na inzercii!

Máte v garáži osobné vozidlo, ktoré chcete predať s cenou do 5 000 €? Inzerujte ho do konca roka na Autobazar.EU a plaťte len 1,90 € za pridanie a predĺženie inzerátu.

Zimná starostlivosť - umývanie, voskovanie: Treba v zime auto umývať častejšie?

Zima je obdobím, kedy sa názory odborníkov na dôležitosť častejšieho umývania môžu líšiť. Ktorá zimná starostlivosť dokáže predĺžiť životnosť jednotlivých častí a ochrániť karosériu pred koróziou a poškodením? 

Ako a podľa čoho vybrať správne pneumatiky a kedy je vhodné prezúvať?

Prezúvanie pneumatík je každoročným rituálom, ktorý veľmi dobre pozná každý motorista. Vzhľadom na to, že žijeme v oblasti kde nie je problém zažiť v lete 30-stupňovvé horúčavy a v zime sa dostať hlboko pod bod mrazu, je to nevyhnutnosť. Nevyhnutnosť, ktorá sa vám však odvďačí lepšími jazdnými vlastnosťami a predovšetkým maximálnou možnou mierou bezpečnosti.

Nový Ford Ranger prichádza s motorom V6, dokonca aj do Európy

Ford po naozaj dlhej dobe predstavil novú generáciu jedného z najobľúbenejších pick-upov, Rangeru. Po 11 rokoch prichádza kompletne nová generácia, ktorá berie to najlepšie z predchodcu a bude pokračovať v globálnej stratégii ponuky. Pri tomto modeli sa taktika One Ford automobilke naozaj darí.

32 ročný VW so spotrebou 3 litre!

Ekologická a ekonomická prevádzka vozidiel je pre mnohých úplnou alfou a omegou. Minimálne ekonomická prevádzka však bola čímsi, čo zaujímalo automobilky už v dávnejšej minulosti. Kedysi bolo za úsporné považované auto so spotrebou menšou ako 6 litrov, no napríklad už v roku 1989 vedel VW vyrobiť auto so spotrebou 3 litre na 100 km! O aké auto šlo?

Test: Mercedes-Benz C220d – Bežec na dlhé trate, extrémne dlhé

Mercedes-Benz len nedávno predstavil novú generáciu Triedy C. Prvé hlasy hovorili o tom, že sa podobá na Triedu S, ktorá sa ukázala tesne predtým. A nová vizáž prináša naozaj ešte viac elegancie oproti predchodcovi. Reálne sa model W206 predvádza hneď s tromi karosárskymi verziami, z ktorých sme skúsili sedan.

Mazda CX-50 vyzerá drsne a môže mať turbo

Mazda znova rozširuje ponuku a keďže väčšinu jednočíselných označení má obsadených, postupuje k dvojčíselným. Nový model má označenie CX-50. Okrem drsnejšie vyzerajúceho zovnňajšku má aj trochu pozmenený štýl interiéru a zaujímavú ponuku motorov.

Maximálka 500 km/h + smrtiaca akcelerácia: 0-100 km/h za 1,55 s!

Krvilačná beštia dostala príznačný názov - Chaos je tu, aby zneistil najrýchlejšie autá sveta! Nenechaj si ujsť šialené parametre zrýchlenia tejto beštie! Z 0 na 100 km/h za 1,55 sekundy, na 200 km/hod za 2,7 sekundy!

Najčítanejšie

Sledujte Autobazar.EU

Pridajte sa k viac ako 172 tisícom fanúšikov

Magazín s Michalom Karpatom

Zistiť viac
Hlasujte a vyhrajte skvelé ceny

Odoberanie noviniek z magazínu

Chcete dostávať krátky prehľad s novinkami na našom magazíne?
Stačí sa jednoducho prihlásiť so svojou e-mailovou adresou:

Odoslaním formuláru súhlasím so spracovaním osobných údajov v nasledovnom znení.