Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohon

Automobilke Honda v ostatnej dobe postupne pribúdajú zástupcovia hybridnej ponuky, ktorá je označená ako e:HEV. Po malom Jazze si toto označenie prevzal aj veľký model SUV CR-V. Veľký z pohľadu európskej ponuky, keďže nič väčšie automobilka na našom trhu neponúka. Do tejto rodiny pribudne aj nová generácia HR-V.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Nová generácia Hondy HR-V...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model je treťou generáciou s týmto názvom a po veľmi príjemnej druhej má ťažkú úlohu. Musí zaujať minimálne toľko isto zákazníkov ako HR-V doteraz. Nový model však na to pôjde úplne s iným štýlom a inou vizážou. Kým druhá generácia predvádzala, podobne ako Civic, zložitejšie tvary a veľa rôznych línií, nový model toto necháva v minulosti.

Tretia generácia HR-V bude v prvom rade pripomínať SUV-kupé so svojou skosenou zadnou častou. Ale línie budú naozaj veľmi jednoduché a nebudú vôbec tak drsné ako doteraz. Prednú časť bude charakterizovať nová maska chladiča bez akéhokoľvek lemovania. Bude vlastne súčasťou predného nárazníka a tvoriť ju bude niekoľko horizontálnych líšt.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Bočný profil bude zase charakterizovať ďalšia vodorovná línia od prednej kapoty, až po zadné svetlá. Treba uznať, že takto HR-V pôsobí naozaj harmonicky. Špecialita druhej generácie, zadná kľučka schovaná v ráme okna ostane aj tu a tým pádom znova vizuálne odľahčí bočnému pohľadu.

Vlastne jediné, čo nebude na bočnom pohľade trochu vyrušovať je kamera na zrkadle, ktorá vyčnieva do priestoru. Vzadu jednoduché tvary pokračujú. HR-V sa zbavila väčšiny prelisov a rôznych výčnelkov v prospech čistejších línií. A zjavne sa to podarilo.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Podobný prístup zvolila automobilka aj pri vnútornom prevedení. Výrazné horizontálne prvky opticky rozširujú interiér a vyzerajú naozaj ľahko. Honda použila nový informačno-zábavný systém, už teraz fungujúci v Jazze a elektrickej Honde e. Aj napriek tomu, že displej je omnoho lepší ako doteraz, zostáva ovládanie klimatizácie stále samostatné. Veľmi pekným detailom je koliesko v rohu prístrojovej dosky na otváranie a zatváranie výduchov klimatizácie.

Automobilka pokračuje s výklopnými zadnými sedadlami Magic Seats, ktoré poskytnú dostatok priestoru na prevoz aj vyšších predmetov, ktoré by sa inak do auta nevošli.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

O pohon sa teda bude starať hybridný systém e:HEV, je však otázne aký automobilka zvolí. Veľmi pravdepodobne to bude 1,5-ka, podobne ako v menšom Jazze. Hovorí sa však, že niektoré verzie by mohli mať elektromotor aj pre zadnú nápravu, čím by sa HR-V vrátila znova ku pohonu všetkých kolies.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 zaujímavých faktov o SEATe Arona REDlineSEAT Arona je presne tým zástupcom malých vozidiel, kde je dôležité, aby boli autá malé...16. Február, 2021
02Citroën Berlingo II: Aký je a na čo si dať pri kúpe jazdeného pozor?Preprava tovaru cez týždeň a rodiny cez víkend bola záležitosťou kombi. Až potom sa...12. Február, 2021
03Inovovaný Citroën C3 Aircross má ostrejšiu tvárPo predstavení nového Citroënu C4 a nedávnom facelifte malého vozidla C3 sa malý crossover...16. Február, 2021