Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohon

Automobilke Honda v ostatnej dobe postupne pribúdajú zástupcovia hybridnej ponuky, ktorá je označená ako e:HEV. Po malom Jazze si toto označenie prevzal aj veľký model SUV CR-V. Veľký z pohľadu európskej ponuky, keďže nič väčšie automobilka na našom trhu neponúka. Do tejto rodiny pribudne aj nová generácia HR-V.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
26.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Honda

Nová generácia Hondy HR-V...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model je treťou generáciou s týmto názvom a po veľmi príjemnej druhej má ťažkú úlohu. Musí zaujať minimálne toľko isto zákazníkov ako HR-V doteraz. Nový model však na to pôjde úplne s iným štýlom a inou vizážou. Kým druhá generácia predvádzala, podobne ako Civic, zložitejšie tvary a veľa rôznych línií, nový model toto necháva v minulosti.

Tretia generácia HR-V bude v prvom rade pripomínať SUV-kupé so svojou skosenou zadnou častou. Ale línie budú naozaj veľmi jednoduché a nebudú vôbec tak drsné ako doteraz. Prednú časť bude charakterizovať nová maska chladiča bez akéhokoľvek lemovania. Bude vlastne súčasťou predného nárazníka a tvoriť ju bude niekoľko horizontálnych líšt.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Bočný profil bude zase charakterizovať ďalšia vodorovná línia od prednej kapoty, až po zadné svetlá. Treba uznať, že takto HR-V pôsobí naozaj harmonicky. Špecialita druhej generácie, zadná kľučka schovaná v ráme okna ostane aj tu a tým pádom znova vizuálne odľahčí bočnému pohľadu.

Vlastne jediné, čo nebude na bočnom pohľade trochu vyrušovať je kamera na zrkadle, ktorá vyčnieva do priestoru. Vzadu jednoduché tvary pokračujú. HR-V sa zbavila väčšiny prelisov a rôznych výčnelkov v prospech čistejších línií. A zjavne sa to podarilo.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Podobný prístup zvolila automobilka aj pri vnútornom prevedení. Výrazné horizontálne prvky opticky rozširujú interiér a vyzerajú naozaj ľahko. Honda použila nový informačno-zábavný systém, už teraz fungujúci v Jazze a elektrickej Honde e. Aj napriek tomu, že displej je omnoho lepší ako doteraz, zostáva ovládanie klimatizácie stále samostatné. Veľmi pekným detailom je koliesko v rohu prístrojovej dosky na otváranie a zatváranie výduchov klimatizácie.

Automobilka pokračuje s výklopnými zadnými sedadlami Magic Seats, ktoré poskytnú dostatok priestoru na prevoz aj vyšších predmetov, ktoré by sa inak do auta nevošli.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

O pohon sa teda bude starať hybridný systém e:HEV, je však otázne aký automobilka zvolí. Veľmi pravdepodobne to bude 1,5-ka, podobne ako v menšom Jazze. Hovorí sa však, že niektoré verzie by mohli mať elektromotor aj pre zadnú nápravu, čím by sa HR-V vrátila znova ku pohonu všetkých kolies.

Nová generácia Hondy HR-V prechádza na hybridný pohonZdroj: Honda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Land Rover spraví špeciálnu sériu starého Defenderu s V8Land Rover má špeciálnu divíziu, ktorá robí zaujímavé veci. Stála napríklad za finálnou...18. Február, 2021
025 vecí, čo nás zaujali na Hyundai i30 FastbackHyundai nedávno predviedol facelift modelu i30. Ten je pre automobilku takmer rovnako...23. Február, 2021
03Citroën Berlingo II: Aký je a na čo si dať pri kúpe jazdeného pozor?Preprava tovaru cez týždeň a rodiny cez víkend bola záležitosťou kombi. Až potom sa...12. Február, 2021