Nové služobné vozidlá Polície ČR

865 nových policajných áut putuje do služieb Polície ČR. V službách zákona pribudnú lahôdky ako nová Octavia Combi, Ford Ranger pre kynológov, špeciálne balistické a zásahové vozidlá. Pozri si zábery priamo z oficiálneho odovzdávania.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.09.2019
Diskusia:

Nové služobné vozidlá...

Auto-moto zaujímavosti

865 nových policajných áut putuje do služieb Polície ČR. V službách zákona pribudnú lahôdky ako nová Octavia Combi, špeciálne balistické a zásahové vozidlá. Pozri si zábery priamo z oficiálneho odovzdávania.

Nové služobné vozidlá Polície ČRZdroj: policie.cz a tydenikpolicie.cz

865 nových policajných áut

Po uzatvorení zaujímavej rámcovej dohody medzi Ministerstvom vnútra a Škoda Auto, a.s. bude dodaných do „služieb zákona“ celkom 865 kusov automobilov.

Odovzdávanie služobných áut

Na základe vyhláseného tendra budú doručené všetky vozidlá vo farebnom prevedení Polície ČR. Odovzdávanie nových vozidiel prebiehalo v areáli Vyššej policajné školy a Strednej policajnej školy MV v Prahe. Nové vozidlá PZ ČR budú nasadené v priamom výkone služby.

Druhy doručených vozidiel

Doručili sa 3 druhy vozidiel. Autá určené pre poriadkovú políciu. Ich spôsob využitia? Budú „slúžiť“ na obvodných a miestnych oddeleniach. Druhým typom budú vozidlá vybavené „pracovnou doskou", ktorá uľahčí policajtom administratívne úkony.

Pre dopravnú pozíciu

Tretím typom sú vozidlá určené pre dopravnú políciu. Táto špecifikácia disponuje upraveným úložným priestorom. Vďaka upravenému priestoru, môžu autá voziť laserové merače rýchlosti, platobný terminál, pásy na zastavenie vozidla a defibrilátor.

Peniaze z rozpočtu

Výmena vozidiel vozového parku bola nutná, autá sa vekom blížili ku koncu svojej životnosti. Tento krok bol možný vďaka navýšeniu rozpočtu. Vďaka tomu sa z vozových parkov vymení väčšina nevyhovujúcich služobných áut, ktoré nespĺňajú požiadavky výkonu služby. Stať sa tak má už v najbližších rokoch.

Celkové navýšenie rozpočtu

Celkovo bude v budúcich rokoch rozpočet Polície ČR navýšený o 500 miliónov českých korún. Doteraz bol navýšený celkovo o 57 miliónov korún. V súvislosti s UV č. 745/2017 (obnovenie kontroly vnútorných hraníc) je z rozpočtu zabezpečené obstaranie služobných dopravných prostriedkov vo výške približne 80 miliónov korún.

Nové služobné vozidlá Polície ČR - 865 nových policajných áut putuje do službyZdroj: policie.cz a tydenikpolicie.cz

Konkrétne čísla

Koľko nových áut rozšíri rady služobných áut? Polícii bude doručených 865 nových služobných vozidiel. 249 vozidiel bude pre sledovacie hliadky. 229 áut poputuje pre dopravných policajtov a 387 kusov bude zabezpečovať základný dohľad. Ďalšie vozidlá budú nakúpené nad rámec plánu.

Verejné obstarávanie

Zároveň už prebieha verejné obstarávanie na kúpu ďalších 4000 kusov dopravných prostriedkov. Policajné prezídium ČR uzavrelo so spoločnosťou ŠkoFIN s.r.o. rámcovú dohodu na dodanie 500 kusov civilných vozidiel formou operatívneho lízingu.

Dodané značky

O aké vozidlá sa jedná? Pre služobné využitie policajných kynológov bude doručených 40 kusov vozidiel Ford Ranger. Poriadková polícia bude evidovať 50 kusov nových VW transporter T6. Dopravní policajti dostanú 32 kusov mikrobusov VW T6 a motocykle BMW R1250 v policajnom vyhotovení. Krajské riaditeľstvo si rozdelí 79 kusov nákladných skriňových automobilov do 3,5 t, 130 kusov elektromobilov Hyundai Ioniq a 270 kusov mikrobusov.

Špeciálne vozidlá

Útvar rýchleho nasadenia dostane špeciálneho vozidlo T-Kat 4 × 4 s balistickou úpravou. Pyrotechnici dostanú 2 nové nákladné skriňové vozidlá do 5,2 t a do 3,5t. Na eskort osôb bude doručených 45 kusov nových VW Crafter.

Nové služobné vozidlá Polície ČR - 865 nových policajných áut putuje do službyZdroj: policie.cz a tydenikpolicie.cz

Pozor na cestách

Na cestách v ČR bude na bezpečnosť čoskoro dohliadať takmer plne obnovený vozový park. Medzi nimi budú ostré mašiny s extrémnymi parametrami, ktoré si posvietia na vodičov nedodržiavajúcich rýchlostné limity. Pozor na cestách!

Zdroj: http://tydenikpolicie.czpolicie.cz 

Nové služobné vozidlá Polície ČR - 865 kusov nových áut putuje do služby

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Toyota Chiron: Dostupná Bugatti beštia s výkonom 1 500 koníToyota Chiron je šialená, cenovo dostupnejšia Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní....8. August, 2019
02Chceš SUV? Majiteľ Volva XC90 zaplatil 49 600 eur za palivo na 3 roky!Vlastniť populárne SUV zo Švédska je snom mnohých z nás. Koľko stojí prevádzka špičkových...2. August, 2019
03Najodolnejšie SUV na svete: Nový 1 000-koňový Rezvani Tank! Nový Rezvani Tank je šialená beštia na poli brutálnych SUV modelov. V ponuke automobilov na...24. August, 2019