Zdieľať na facebooku
20 komentárov

Pomalé dodávky? 700 koní VW Multivan dá 290 km/h!

Ostrá chuťovka pre vodičov náročných na počet pasažierov a rýchlosť! Superšportová dodávka s motorom "sedmičkového" Golfu - tak sa dá opísať tento pekelný VW Multivan. Zabudni na pomalé dodávky. HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo s výkonom 700 koní trhá betón! Sleduj video.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.08.2018
Diskusia:

Video: Šialená úprava HGP...

Auto-moto zaujímavosti

Ostrá chuťovka pre vodičov náročných na počet pasažierov a rýchlosť! Superšportová dodávka - tak sa dá opísať tento pekelný VW Multivan.

HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo - Chuťovka pre vodičov náročných na počet pasažierov a rýchlosť!Zdroj: autoevolution.com

Šialená úprava HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo

Úpravca HGP-turbo z Nemecka, ktorý sa špecializuje na extrémne premeny výkonu, prišiel s odvážnym nápadom. VW Multivan poháňa tradičný 2-litrový 4-valec. 5. generácia Multivanu dostala ostrý 3,6litrový 6-valec od VW a 2 turbodúchadlá.

700 koní pod kapotou

Výsledok úpravy dodávky? Nová dimenzia sily - výkon 522 kW / 700 koní pod kapotou + nečakané parametre. Šialená úprava HGP Volkswagen Multivan povie všetko označením T5 3.6 V6 biturbo. Pre záujemcu má pripravené ďalšie zaujímavé vlastnosti.

Overboost podpora výkonu + ďalšie vychytávky

Rovnaké ladenie 6-valcového ponúka aj "sedmičkový" Golf. S Golfom má dodávka Volkswagenu spoločný výkon aj brutálny krútiaci moment, až 925 Nm. S pomocou funkcie "overboost" vystrelí výkon až k pohonu superšportových mašín.

Šialená úprava HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo - motor ako sedmičkový GolfZdroj: autoevolution.com

Ako ustáť extrémny výkon?

Aby všetko fungovalo ako má, súčasťou úpravy sú ďalšie zmeny a osadenie nových kolies. Nechýbala úprava podvozku, riadiacej sústavy, prevodovky a bŕzd. Tie boli nadimenzované tak, aby ustáli extrémnu rýchlosť a jazdu až "na doraz" možností silného stroja.

Maximálna rýchlosť 290 km/h

Poďme si prebehnúť zaujímavé parametre rýchlosti. VW Multivan disponuje pohonom všetkých kolies. Celková hmotnosť  upravenej dodávky je 2,5 tony. Zakrútenie hlavy v súvislosti s maximálnou rýchlosťou je pochopiteľné. Možno predpokladať, že pri obiehaní tvojho ostrého športového vozidla ti táto dodávka vezme dych. Extrémne silný pohon dokáže zrýchliť až na rýchlosť 290 km/h! 

Alcantra + potenciálny zákazník

Predaj vozidla zastrešuje spoločnosť Autohaus Nordost Berlin. Dizajn vozidla staršej 5. generácie dostal "nový look" a vyzerá ako nová "šestka."Interiér sa páči vďaka vkusnému čalúneniu a obloženiu z Alcantry. Pri pohľade na túto pomstu rýchlostných limitov je na mieste 1 otázka. Kto bude potenciálny zákazník tejto šialenej verzie? Niekto skutočne bohatý a bláznivý zároveň.

Šialená úprava HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo - motor ako sedmičkový GolfZdroj: autoevolution.com

Cena

Áno, nejedná sa o variantu, ktorú si niekto kúpi pre firemné účely alebo víkendové jazdy s rodinou. To, že je taká netradičná špecifikácia vozidla v ponuke, je však dôkazom, že brutálne a nečakané úpravy majú svojich záujemcov.  Koľko táto zábava pre náročných stojí? Cena je rovnako "superšportová" ako parametre. Multivan poháňaný poriadnym stádom koní stojí v prepočte približne 250 000 eur.

Dodávka - parametre superšportu

Tento VW Multivan disponuje parametrami superšportu. Dodávka s výkonom 700 koní patrí k mašinám, ktorú si na ceste rozhodne všimneš. Rozoznal by si túto "horúcu strelu" od bežného VW Multivan v premávke? Rýchlosť by pri takmer 300 km/h rýchlosti identifikáciu vozidla neumožnila. Pravdepodobne by si na ceste videl len zadnú časť automobilu. HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo trhá betón! Najlepší dôkaz? Sleduj video.

Zdroj: hgp-turbo.de, autoevolution.com

Video: Šialená úprava HGP Volkswagen Multivan T5 3.6 V6 biturbo

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Šialene lacné terénne vozidlo z Ruska: Cena len 2000 €!ZIS-5 nemá konkurenciu - unikátny vzhľad, parametre + extrémne nízka cena! Jednoduchý...10. September, 2018
02Terénny kolos z Ruska: Bytová jednotka, 2-metrové kolesá, 40 ton, 700 koní! Kamaz Arktika - veľavravný názov terénneho monštra, ktoré dokáže zdolať nielen Severný pól!...8. August, 2018
03Test: Ako ovplyvňuje šírka pneumatík jazdné vlastnosti?Široká pneumatika ponúka viac trakcie - Zlepšuje však jazdné vlastnosti? Sú širšie...26. August, 2018