Praktický VW s V6 lacnejší ako Fabia?

VW je automobilka, ktorej sa celosvetovo darí už dlhé roky. O jej predajoch môžu iné značky len snívať. Človek by povedal, že každý model s logom VW je automaticky predajný hit. Nuž, nie je tomu však takto. Svoje by o tom vedel hovoriť model Phaeton, prípadne aj Routan, o ktorom ste najskôr ešte nikdy nepočuli.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
03.01.2021
Diskusia:

Praktický VW s V6 lacnejší...

Auto-moto zaujímavosti

Praktický, výkonný, no nepovšimnutý

VW nie je na našich, respektíve európskych cestách ničím nezvyčajným. Ide o azda najbežnejšiu a najtuctovejšiu značku automobilov. Poriadne predaje má aj v USA, predsa len, tu ide o jemnú exotiku. Na portáli mobile.de sa objavil naozaj zaujímavý kúsok, ktorého meno je VW Routan.

VW Routan bol určený pre zámorský trh. Šlo o MPV, ktoré sa svojho času tešili nesmiernej obľube. Predával sa v USA, Kanade a Mexiku a VW s ním mal naozaj smelé plány. Predávať ročne 45 000 kusov. Realita bola však úplne iná. V prvý rok sa predalo len 14 681 vozidiel, čo bolo ďaleko za očakávaniami VW. Ďalšie roky neboli príliš veselšie. Začiatok výroby bol v roku 2008 a už v roku 2014 došlo k jej ukončeniu. Celkovo sa za 6 rokov predalo 57 683 kusov, cieľ bol na úrovni 270 000 kusov, takže pre VW to bol totálny prepadák.

Poďme k samotnému Routanu. Šlo o naozaj zaujímavé auto. Pod kapotou boli 6 valcové motory s objemom 3,6, 3,8 a 4,0 litra. 6 stupňová automatická prevodovka a pohon predných kolies bola už klasika, príjemným bonusom je naozaj ohromný vnútorný priestor. Miesto pre 7 pasažierov rozhodne nebýva štandardom. Tento konkrétny kúsok na predaj má pod kapotou najväčší, 4 litrový 6 valcový motor s výkonom 257 koní. Pochádza z roku 2009 a má za sebou 125 000 km. Na 11 rokov je to naozaj veľmi malý nájazd. Auto je celkovo v dobrom technickom aj vizuálnom stave. Čo sa týka výbavy, tak je to maximálny komfort. Wi-Fi, klimatizácia, pohodlné kreslá, parkovacia kamera. Všetko človek ocení aj dnes. Čo sa týka ceny, tak sa predáva v Európe za 9 998 €. Na tak praktické auto v zachovalom stave je to viac než atraktívna cena. Hlavne ak si uvedomíte, že je to menej, ako stojí najlacnejšia základná Fabia!

Praktický VW s V6 lacnejší ako Fabia?Zdroj: mobile.de

Praktický VW s V6 lacnejší ako Fabia?Zdroj: mobile.de

Praktický VW s V6 lacnejší ako Fabia?Zdroj: mobile.de

Zdroj: mobile.de

Zdroj foto: mobile.de

Späť na magazín

Diskusia k článku