Preberanie úplatku: 5 dopravných policajtov ide do väzenia v Rusku!

Chápadlá úplatkárstva nesiahajú len na Slovensko. Skrytá kamera natočila v Rusku zamestnancov dopravného inšpektorátu priamo pri preberaní úplatku. Porušovanie zákazu o preberaní úplatku sa neodporúča. Pôjdu do väzenia na 6 až 8 rokov. Sleduj zábery zo záznamu kamery vo videu!

rufus v Video sekcia
28.02.2019
Diskusia:

Video: Preberanie úplatku...

Video sekcia

Chápadlá úplatkárstva nesiahajú len na Slovensko. 5 zamestnancov štátneho dopravného inšpektorátu v Kislovodsku má problém. Skrytá kamera natočila v Rusku zamestnancov dopravného inšpektorátu priamo pri preberaní úplatku. 

Preberanie úplatku zachytené na videu - trest odňatia slobody na 6 až 8 rokovZdroj: youtube.com/Vik

Nikdy nepreberaj úplatky

Porušovanie zákazu o preberaní úplatku sa neodporúča. Hrozí im trest odňatia slobody na viac ako 5 rokov. Páchatelia z územia severokaukazského Kislovodska si odpyká stanovený trest. Sleduj zábery zo záznamu kamery vo videu.

Trest odňatia slobody na 6 až 8 rokov

V pôvodnej správe pre médiá sa hovorí o treste za mrežami väzenia od 6 do 8 rokov. Dôvod vyrúbenia trestu? Relevantné dôkazy o preberaní úplatku až 5 zamestnancov štátneho dopravného inšpektorátu. Strážnici v službe vyberali finančnú hotovosť od ľudí  priamo na policajnej stanici.

Preberanie úplatku sa nevypláca

Po odhalení všetkých skutočností sa zistilo, že obvinení pravidelne vyberali od vodičov  15 až 50 000 tisíc rubľov. Za čo peniaze vyberali? Kvôli podozreniu z požitia omamných látok boli vodiči prevezený na policajnú stanicu. Obvinení preberali peniaze od vodičov aj pod hrozbou falšovania výsledkov meraní o stave emisií. Po následnom vypočúvaní a psychologickom nátlaku dostali na výber možnosť "vykúpenia sa z problémov so zákonom" zaplatením čiastky 12 až 50 tisíc rubľov v hotovosti.

Úplatkárska aféra

Video bolo pôvodne zverejnené na sociálnej sieti Twitter priamo Vyšetrovacím výborom ruského ministerstva vnútra. Zábery kamery priamo zachytávajú delenia ukoristených peňazí. Skrytou kamerou sa podarilo objasniť niekoľko závažných prípadov zneužitia moci. Prípad sa vďaka internetu rýchlo dostal do celého sveta a stal sa zdrojom masívnej vlny zdieľania medzi vodičmi a nielen.

Preberanie úplatku zachytené na videu - trest odňatia slobody na 6 až 8 rokovZdroj: pixabay.com

Obvinenia 

Pred tým, ako bol celý príbeh zverejnený, sa do médií dostala informácia, že námestník vedúceho spoločnosti Aeroflot bol taktiež zadržaný za podozrenie z úplatkárstva. Je veľmi pravdepodobné, že vyšetrovania majú súvis.

Na Slovensku aj v Rusku

Úplatnosť policajtov je verejným tajomstvom. O tom, ako sú takmer všetky inštitúcie skorumpované sa tradujú legendy. Niet sa čomu čudovať, prípadov, ktoré objasnia nelegálnu trestnú činnosť s cieľom vlastného obohatenia vo funkcii, pribúda. Hovorí sa, že v Rusku všetko možné.

Adekvátny trest na súde

Nový prípad odhalenia trestnej činnosti posiela za mreže väzenia hneď niekoľko vinných zamestnancov dopravného inšpektorátu. Rovnaké prečiny neoprávneného obohatenia sa dejú v Rusku aj na Slovensku. Súčasťou trestu je zákaz zastávanie funkcie v štátnych orgánoch po dobu 2 až 5 rokov. Ako by bolo podobné zneužitie moci odsúdené u nás? Podeľ sa o svoj názor s nami v komentároch.

Zdroj: ianews.ruauto.mail.ru

Video: Preberanie úplatku zachytené na videu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Povinná výbava: Autolekárnička bez spotreby - Vodiči ušetria peniaze!Zmena zákona zruší povinnosť výmeny lekárničky po dátume expirácie za novú. Čo táto zmena...2. Február, 2019
02Drsné video: Hrozba smrti za jazdu bez bezpečnostných pásov!Jazda bez bezpečnostných pásov je bežnou praxou mnohých vodičov. Vôbec si neuvedomujú...10. Február, 2019
03Nové detektory používania mobilov až do 300 km/h v testovaní!Na mobilné telefóny v rukách vodičov si posvieti nová moderná technika s umelou...12. Február, 2019