Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Predbiehanie kamiónov po krajnici: 47-ročná vodička prišla o vodičák!

Ako skončila „spanilá“ jazda, počas ktorej 47-ročná vodička predbehla 2 kamióny, porušila 4 body zákona? Jej výkon ocenili muži zákona odobratím vodičského preukazu!

rufus v Video sekcia
22.12.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Video: Žena na Audi...

Video sekcia

Existuje správanie vodičov, za aké bývajú vodiči nemilosrdne potrestaní v najväčšom meradle? Takým správaním je nebezpečné predchádzanie. Muži zákona sú na neho doslova alergickí.

Nebezpečné predchádzanie vs. vchádzanie na krajnicuZdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Nebezpečné predchádzanie

Na diaľničnom oddelení prijali 1. decembra oznámenie o udalosti, ktorá sa stala na diaľnici D1 v smere do Trnavy. Polícia objasňovaním prípadu zistila, že 47-ročná vodička z Bratislavy na vozidle Audi A3 v uvedenom úseku diaľnice jazdila po pravej krajnici a súčasne nebezpečne predbiehala 2 nákladné vozidlá aj s návesmi.

Zákaz predbiehania pre kamióny. Je opodstatnený? Aj osobné automobily pri predbiehaní riskujú. Zdroj: pixabay.com

Nebezpečné predchádzanie

Oplatí sa tejto akcii v premávke vyhýbať. Toto správanie nie je najlepším nápadom, ak nechceš riskovať odobratie vodičského preukazu. Dráždiť policajtov nebezpečným predchádzaním sa nevypláca. Ak sa ponáhľaš, zváž, či je prípadné riziko hroziaceho trestu dostatočným dôvodom na jeho dodržiavanie alebo sa budeš spoliehať, že tebe sa to nestane.

Vchádzanie na krajnicu

Vodička porušila závažným spôsobom pravidlá cestnej premávky. Vodič motorového vozidla smie na krajnicu vojsť len pri zastavení a státí alebo pri obchádzaní a vyhýbaní sa prekážke cestnej premávky. Ak polícia vyhodnotí správanie ako nebezpečné predchádzanie, ide o závažné porušenie pravidla cestnej premávky a je možné vodičovi zadržať vodičský preukaz. Následne bude „hriešnik“ riešený v správnom konaní. Tento postup čakal aj vodičku, hlavnú aktérku prípadu.

Vodička porušila 4 body zákona

Celkovo žena porušila až 4 body zákona. Policajti z Bratislavského kraja zverejnili je video, aby upozornili na možný trest v prípade nebezpečného predchádzania. Nie všetci vodiči si túto možnosť uvedomujú.

Bezpečné predbiehanie môže byť samozrejmosťou. Riešenie Samsungu nezabudlo na nočné videnie.Zdroj: theclippingpoint.net

Odobratie vodičského preukazu

Ako policajti najlepšie ocenia odvahu pri predbiehaní? Najlepšie vodiča „prevychovajú“ zadržaním vodičského preukazu. „Za nebezpečné predchádzanie, ktorým porušila pravidlo cestnej premávky závažným spôsobom, jej bol zadržaný vodičský preukaz a následne bude riešená v správnom konaní,“ uviedla polícia.

Zákaz predbiehania pre kamióny. Je opodstatnený? Aj osobné automobily pri predbiehaní riskujú. Zdroj: samsung.com

Ktoré body zákona 47-ročná vodička porušila?

§ 9 Spôsob jazdy. (2) Na krajnicu smie vodič motorového vozidla vojsť len pri zastavení a státí alebo pri obchádzaní a vyhýbaní sa prekážke cestnej premávky; pritom je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť.

§ 15 Predchádzanie. (5) Vodič nesmie predchádzať (f) po krajnici; to neplatí pri predchádzaní vpravo podľa odseku 1, pritom nesmie ohroziť ani obmedziť chodca idúceho po krajnici a cyklistu alebo vodiča malého motocykla jazdiaceho po krajnici,

Zodpovednosť za porušenie povinností – § 137. (2) Porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je (p) predchádzanie iného vozidla, ak je to zakázané.

Posledný porušený paragraf - (r) porušenie povinnosti podľa § 3 ods. 3, § 4 ods. 3, § 9 ods. 2 alebo § 25 ods. 1 písm. g)

Aký trest za také správanie navrhuješ? Podeľ sa s nami o svoj návrh v komentároch pod článkom.

Zákaz predbiehania pre kamióny. Je opodstatnený? Aj osobné automobily pri predbiehaní riskujú. Zdroj: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Odkazy na pravidlá cestnej premávky, ktoré porušila:

https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-9.odsek-2
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-137.odsek-2.pismeno-r
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-15.odsek-5.pismeno-f
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy/SK/ZZ/2009/8/20220801#paragraf-137.odsek-2.pismeno-p

Zdroj: autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Video: Žena na Audi predbehla 2 kamióny - prišla o vodičák

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nové 6x6 monštrum v BA za 1 000 000 €!Na Letisku v BA majú novú mašinu. Extrémny Panter v špeciálnej úprave s hasiacim ramenom...20. December, 2022
02Iphone zachránil v ČR život vodiča : Po nehode sám zavolal 112!U susedov v ČR sa stal kuriózny prípad. iPhone zachránil mužovi život. Po autonehode sám...14. December, 2022
03Porsche rekordér s nájazdom 1 000 000 km!Keď sa povie kráľ nájazdu, málokomu príde na um športiak, ktorý sa pýši excelentným...18. December, 2022