Renault SUV-kupé dobýja Európu: Zaujme nielen batožinovým priestorom

Štýlové SUV-kupé s francúzskymi koreňmi po úspechu na trhu v Rusku, Kórei a Austrálii, prichádza s novou, vylepšenou podobou. Čo ponúkne Renault Arkana s vylepšeným imidžom v špeciálnej verzii pre európsky trh? Nielen vďaka štedrému batožinovému priestoru má čím zaujať. Nenechaj si ujsť parametre možného budúceho bestselleru na našom trhu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.12.2020
Diskusia:
Zdroj: renault.com

Video: Renault Arcana 2021

Auto-moto zaujímavosti

 

SUV-kupé dobíja Európu - prekvapí nielen batožinovým priestoromZdroj: renault.com

Tento model rozvíril vody automobilového trhu na ruskom, kórejskom aj austrálskom trhu. Teraz sa „cieľovkou“ stal európsky trh. Najväčším plusom modelu je práve technika, ak ostane zachovaná, má tie najlepšie predpoklady na úspech. Renault Arkana zažil svoju premiéru už pred 2 rokmi. Nejedná sa o nový model, práve to môže znamenať výhodu v porovnaní s novými konkurenčnými modelmi. Arcana vie, čo na zákazníka zvažujúceho kúpu SUV, platí. Rozmery vozidla sú pre zákazníka zaujímavé. Rozmery Arcany sú -  4 568 milimetrov dĺžka, 1 821 mm šírka a 1 571 mm výška. Rázvor 2 720 mm, svetlá výška vozidla 190 mm. Záujem vzbudil už pri predstavení na autosalóne v Moskve a aj počas predaja na obsadených trhoch.

Z bestselleru v Rusku, kde model zažiaril, sa Francúz v štýlovej podobe začal čoraz častejšie objavovať v Kórey ako Renault-Samsung s modelovým označením XM3. Ak porovnáme model určený pre ruský trh s tým, určeným pre európsky trh, nenájdeme žiadne veľké rozdiely. Malý nedostatok? K dispozícii je len pohon predných kolies. Obrovská výhoda? Ruská Arkana je skôr Dacia Duster v prestrojení, čo sa odráža na emisiách. Nová európska Arcana je pripravená na nízkoemisné technológie. 

Renault Arcana 2021Zdroj: renault.com

Poďme k samotnej technike. Renault ponúka 2 pohonné agregáty s výkonom 140 koní.  1,6litrový benzín-elektrický hybrid, ktorý umožní využívať aj len čisto elektrický pohon. Táto motorizácia zaujme s o 40 percent nižšími emisiami v porovnaní s klasickým spaľovacím motorom. Druhý 140-koňový pohonný agregát bude 1,3 litrový preplňovaný benzínový motor so špeciálnou mikrohybridnou technológiou. Celkom odlišný prístup k výkonu zabezpečí pridaný alternátor-štartér a 12 voltová lítium-iónové. Táto špecifikácia ponúkne aj silnejší 160 koňový agregát.

1,3-litrový preplňovaný benzínový motor  ponúkne štedrých 513 litrov batožinového priestoru. Mierne menej praktického využitia ponúkne hybrid s kapacitou batožinového priestoru 438 litrov. Európa sa môže tešiť na výbavu, ktorú možno konfigurovať podľa vlastných potrieb. Rôzne laky, interiérové doplnky, efektný spojler, kožený volant. To všetko sú nastaviteľné doplnky, ktoré možno osadiť do všetkých typov ponúkaných motorizácii. Podľa dostupných informácii má výroba prebiehať v továrni Renault v juhokórejskom Busane. Už od apríla však automobilka koketuje s myšlienkou, že výrobu z ázijského trhu odkloní inde. Ruská verzia Renaultu Arcana je montovaná v Moskve. Bol by to pochopiteľný krok, v prípade, že sa chce značka skutočne zamerať na európsky trh a neskúša len loviť pozornosť.

Renault Arcana 2021Zdroj: youtube.com/ MRKHAN TV

Konkrétne ceny zatiaľ nepoznáme. V predaji sa objaví v prvej polovici roka 2021. Základná cena v Rusku štartuje na sume 1 124 000 rubľov, v prepočte približne 12 500 eur. Použitá technika si však skutočne pýta viac. Vzhľadom k detailom, však zákazník nebude s kúpou dlho otáľať, ani v prípade vyššej ceny. Príliš vysokú cenu však výrobca zrejme nezvolí ako stratégiu. Hlavným predajným trikom na viacerých trhoch bola zatiaľ práve cena. Renault Arcana je zaujímavé lacné a štýlové SUV, ktoré v Európe môže poriadne prekvapiť konkurenciu v svojom segmente. Všetko nasvedčuje tomu, že Renault Arcana 2021 bude dostupné prémiové SUV za cenu okolo 14 000 € a nebude z Číny. Nechajme sa prekvapiť. Ako sa ti Arcana páči? Podeľ sa s nami o svoje zhodnotenie parametrov v komentároch. 

SUV-kupé dobíja Európu - prekvapí nielen batožinovým priestoromZdroj: renault.com

Zdroj: renault

Video: Renault Arcana 2021

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejovNáhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom,...2. December, 2020
02BMW Alpina B10 4,6 Touring: Combi rarita na predaj za koľko? Slávne BMW Alpina B10 4,6 Touring combi pokorí rýchlosť 270 km/h. Tento diamant s 4,6 V8...6. December, 2020
03Briti prekvapili: Namiesto EV nové policajné Octavie s benzínovým pohonomPri nákupe nových služobných vozidiel sa uprednostňujú najnovšie modely s elektrickým...30. November, 2020