Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Revolučný Enyaq RS Race: Elektrické monštrum z Mladej Boleslavi

Nová Škoda Enyaq RS Race stojí za pozornosť. Vodiči, ktorí za volantom hľadajú vzrušenie a adrenalín, si prídu na svoje. Privítajme pretekárske eso z Mladej Boleslavi!

rufus v Video sekcia
14.05.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: skoda-storyboard.com

Video: Škoda Enyaq RS Race...

Video sekcia

Okrem obdivovania vlastností sa znáčka nachystala na stále rastúci trend a veľkú devízu značky Škoda do budúcnosti - na cestu k udržateľnosti. Mnohých odporcov elektromobility tento model nepoteší, poďme sa však pozrieť na to, čo ponúka. 

ŠKODA ENYAQ RS RACEZdroj: skoda-storyboard.com

Elektrická novinka Škody

Škoda Motorsport vyvinula svoje prvé plne elektrické vozidlo v roku 2021. Ako dôkaz toho, že výrobca vie využívať naučené a dokáže dokonale implementovať fukčné stratégie uvádzania nových modelov, privítajme v portfóliu nový Enyaq RS Race. Michal Hrabánek, vedúci Škoda Motorsport o novinke hovorí: "Enyaq RS Race nebude len dizajnovou štúdiou, ale plne funkčným automobilom s vysokými ambíciami. Nejde len o vizuálne úpravy. Od začiatku sme všetko vymýšľali tak, aby bolo auto predovšetkým funkčné," potvrdzuje dizajnér Daniel Petr.

Inšpirovaný Škodou Enyaq RS Coupé

Koncept, ktorý vychádza z modelu Enyaq RS Coupé, nebude bez zmien. Prejde viacerými vizuálnymi a technickými úpravami. Bude mať rozšírený a znížený podvozok, iné tlmiče a 20-palcové kolesá s nízkoprofilovými pneumatikami. Z aerodynamických dôvodov si nové línie vyžiadali zmenu nárazníkov a rozšírené blatníky. Priestor dostal nový zadný difúzor a veľké zadné prítlačné krídlo. Všetko "na palube" je plne funkčné. Okrem aerodynamiky, je v hre zvýšenie prítlaku a vylepšenie chladenia komponentov vozidla," hovorí Daniel Petr.

20-palcové kolesá s nízkoprofilovými pneumatikami a bezpečnostný rám

Zvýšené bezpečie zabezpečí nový bezpečnostný rám. Ten bude nainštalovaný v karosérii. O komfort a pohodlie sa postarajú odolné športové sedadlá a 5-bodové bezpečnostné pásy. Nepovšimnuté neostanú výplne dverí a prístrojová doska. Aj tu sa objavia zmeny, ktoré prinesú zvýšenie bezpečnosti. Nové materiály potvrdzujú cestu udržateľnosti.  

Nová koncepčná štúdia Škoda Enyaq RS Race stojí za pozornosť. Vodiči, ktorí za volantom hľadajú vzrušenie a adrenalín si prídu na svoje. Privítajme pretekárske eso z Mladej Boleslavi!Zdroj: skoda-storyboard.com

Enyaq RS Race

V rámci odľahčenia z interiéru sa niektoré prvky z predchodcu už neobjavia. Po vzore pretekárskych vozidiel bude mať Enyaq RS Race len 2 sedadlá. Panelové a sektorové diely budú vyrobené z odľahčených materiálov. Niektoré diely budú dokonca nahradené novými časťami z kompozitných materiálov. Autor sa nevykašle ani na pohonné ústrojenstvo. Použité motory a batérie budú však pochádzať zo sériového vozidla Enyaq RS Coupé. "Auto vyzerá skvele a veľmi sa teším, až ho budeme môcť ukázať hotové. Bude na ňom množstvo zaujímavých prvkov, ktoré môžu využiť sériové vozidlá. Tak to totiž má byť; motoristický šport by nás mal nielen baviť, ale mal by aj pomáhať posúvať technické hranice a inšpirovať," komentuie model Michal Hrabánek.

Ostrý vzhľad aj parametre

Enyaq RS Race je výsledkom kombinácie agresívneho dizajnu a pokročilých technológií. Veľké zadné krídlo a rozšírený podvozok sú znakmi, že od vozidla bude vyžadovaná pretekárska kariéra. Automobil je dôsledne pripravený na preteky. Škoda pri vývoji uplatňuje svoje skúsenosti z medzinárodných rallye. Unikátne pretekárske vozidlo si zaslúži len to najlepšie. 

Vľavo Michal Hrabánek vedúci Škoda Motorsport, vpravo Daniel Petr dizajnér.Zdroj: skoda-storyboard.com

Škoda sa angažuje v e-motorsporte

Nečakane, ale predsa sa Škoda stále viac pripravuje na elektrickické výzvy. Škoda uverila, že elektrické SUV majú miesto v automobilovom segmente. Elektrické vozidlá majú neodškriepiteľný potenciál zmeniť budúcnosť automobilového dizajnu. Najviac zo všetkého je dôležitý vývoj a testovanie. Enyaq RS Race je dokonalou demo verziou testovania elektrických technológií. Overená technika môže byť neskôr vložená do sériových modelov. Enyaq RS Race chce mať budúcnosť takú, ako naznačuje toto nové vozidlo. Má byť dynamická, ale aj udržateľná. Postarajú sa o to parametre vozidla. Ako sa vám pretekárska lastovička elektrického segmentu páči? 

Zdroj: skoda-storyboard.comskoda-auto.sk

Video: Škoda Enyaq RS Race - nové monštrum z Mladej Boleslavi

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Alkozámok a iné asistenty: Toto sú povinné novinky od júla 2024Každé nové auto bude musieť podľa nariadení EÚ od júla 2024 disponovať novými prvkami -...8. Máj, 2024
02Chladenie sedadiel o 12 °C: 4x4 Mercedes-AMG kabrio deloPlátenná strecha so systémom chladenia sedadiel, radový 6-valec a pohon 4x4. Všetko, čo si...10. Máj, 2024
03Slovák ťahal auto na lane: Z Nemecka do Viedne! Kuriózny prípad sa stal na cestách pred pár dňami. Príbeh Slováka, ktorý ťahal auto z...12. Máj, 2024