R.I.P. cestní piráti: Novinka nedovolí uniknúť!

Grappler umožňuje policajným zložkám rýchlo zastaviť podozrivé vozidlo. Vzhľad „odchytovej siete“ robí z Grapplera netradičné riešenie, ktoré vodiči nepoznajú a tak nie sú pripravení čeliť tejto nástrahe mužov zákona. Presvedči sa o jeho účinnosti v akcii. Nenechaj si ujsť nové kladivo na nebezpečných vodičov! 

rufus v Technika
18.12.2020
Diskusia:

Video: Policajný zásah s...

Technika

Na akom princípe revolučný Grappler Police Bumper funguje? Dá sa použiť priamo v tvrdej akcii. Revolučná novinka vezme unikajúcemu cestnému pirátovi vietor z plachiet častokrát ešte predtým, ako začne unikať. Aké sú ďalšie jeho výhody? Najväčšou výhodou je efektívnosť tohto zásahu. Vozidlo sa nepohne ani po úplnom zošliapnutí plynového pedálu. Tento systém funguje na podobnom princípe, aký využívajú kovboji pri chytaní býkov s lasom. Tím zásahovej jednotky SWAT využíva kvôli maximálnemu utajeniu špeciálne zariadenie neoznačených vozidlách. Načítanie systému trvá menej ako 5 minút. Agresívni vodiči ostávajú zaskočení, že ich automobil ostane po priblížení zásahového vozidla stáť.

R.I.P. cestní piráti: Novinka nedovolí Polícii uniknúť!Zdroj: policebumper.com

Nebezpečné naháňačky sú napriek hroziacemu riziku bežnou súčasťou každodennej premávky. Vodiči, ktorí nerešpektujú pravidlá a správajú sa na cestách agresívne, ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov premávky. Obeťami ich nezodpovednej jazdy sú nevinní ľudia a zásahové zložky hľadajú účinný spôsob ich zastavenia bez ohrozenia ostatných účastníkov. Grappler dokáže zastaviť aj vodiča, ktorý zásahovej jednotke uniká a odmieta zastaviť.  

R.I.P. cestní piráti: Novinka nedovolí Polícii uniknúť!Zdroj: policebumper.com

Účinnosť najlepšie dokumentujú zábery z reálneho zásahu Grappler Bumpera v akcii. Nejedná sa o skúšobnú jazdu, ale ostrý zásah z medzištátnej diaľnice číslo 10 v štáte Arizona. Američanka na Forde Escape nahlásila nebezpečného vodiča, ktorý ju ohrozoval pri jazde a nehodlal vozidlo zastaviť ani na základe výzvy špeciálnej jednotky. Nie je jasné, čo viedlo k vodičku k agresívnemu chovaniu. Je možné, že sa jedná o stupňovanie agresívneho správania z dôvod obmedzenia rýchlosti druhou vodičkou.

R.I.P. cestní piráti: Novinka nedovolí Polícii uniknúť!Zdroj: policebumper.com

Odhalenie nebezpečnej osoby prekvapilo aj samotných mužov zákona. Bola ňou 39-ročná žena, Amy Sharia Pierce. Pri pokuse o únik skúšala zošliapnuť plyn až k podlahe a neodradili ju ani pretáčajúce sa kolesá a dym pod pneumatikami. Po zastavení vozidla sa už nemala iné východisko ako sa vzdať. Zatknutá žena bola obvinená z poškodzovania cudzej veci, pričom pri kolízii s Fordom spôsobila škodu na oboch vozidlách, ohrozila iné osoby. Tým však vymenovanie obvinení nekončí. Zároveň bude stíhaná za pokus o útek pred zákonom a tiež ozbrojený útok, keďže na útok použila vozidlo. Ako hodnotíš možnosti využitia Grappleru v našich podmienkach? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: 

Policajný Grappler Bumper - účinná zbraň proti nebezpečným vodičom

Video: Policajný zásah s Grappler nárazníkom

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prevoz obličky policajným Lamborghini: 500 km za 2 h rýchlosťou 230 km/h!Talianska polícia vlastní Lamborghini a minulý mesiac zabezpečila expresný prevoz obličky....12. December, 2020
02Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmNájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou...8. December, 2020
03Prepichnutá pneumatika: Pozor na trik zlodejovNáhoda, ktorá sa občas stane a po výmene pneumatiky odchádzaš z odpočívadla? Ani omylom,...2. December, 2020