Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Rozhovor s Petrom Kuruczom z Auto PDK o aktuálnej situácii na automobilovom trhu

Koronavírus výrazne zasiahol predaj nových aj jazdených automobilov. Preto sme sa rozhodli opýtať Petra Kuruzca, majiteľa autobazáru Auto PDK - ako teraz fungujú autobazáre, či ľudia majú aj v tomto čase opäť záujem o kúpu áut a aký ďalší vývoj automobilového trhu nás čaká.

 

Pipo v Moto svet a koronavírus (COVID-19)
23.05.2020
Diskusia:
Sledujte nás na:

Rozhovor: Peter Kurucz z...

Moto svet a koronavírus (COVID-19)

Koronavírus výrazne zasiahol predaj nových aj jazdených automobilov. Preto sme sa rozhodli opýtať Petra Kuruzca, majiteľa autobazáru Auto PDK - ako teraz fungujú autobazáre, či ľudia majú aj v tomto čase opäť záujem o kúpu áut a aký ďalší vývoj automobilového trhu nás čaká.

 1. Ako by ste zhodnotil aktuálnu situáciu na trhu s autami?

 Aj náš trh bol značne poznačený touto krízou. Vláda len nedávno uvoľnila opatrenia. Pokles je obrovský. Je to minimálne 50%. Ak ľudia nezarábajú, tak svoje investície odkladajú a odráža sa to aj v našom segmente.


2. Autobazáre sú otvorené už mesiac otvorené. Vrátili sa vám zákazníci?

Určite áno. Našťastie, vzhľadom aj na našu značku, sa k nám zákazníci vracajú vo väčšom počte, ako do iných menších prevádzok. Ten úbytok je ale značný a myslím, že aj v najbližších mesiacoch bude takýto stav pretrvávať. Ľudia sú v takom šetriacom režime. Vyčkávajú so svojimi investíciami. Trh sa možno naštartuje na jeseň alebo začiatkom roka.


3. Aké opatrenia v boji s koronavírsuom ste zaviedli vo vašom autobazáre? 

Naša prevádzka prešla kompletnou dezinfekciou a čistením. Rovnako tak sme dezinfikovali aj všetky vozidlá a pripravili sme ich na obhliadky pre klientov. Stále dodržiavame a vyžadujeme od klientov používanie ochranných prvkov, ako rúško a rukavice, aby sme eliminovali riziko nákazy.


4. Podľa štatistík nášho portálu, inzerované ceny áut v tomto období skôr stúpli. Evidujete aj vy podobný trend?

Ja si to nemyslím. Stúpanie cien nevidím ako dobrý krok. Kúpyschopnosť je znížená a musíme byť v tomto čase opatrní. Nie som však zástancom ani príliš veľkých zliav. Treba si tiež uvedomiť, že jedna cena je tá inzerovaná a potom iná cena je predajná, o ktorej nevieme.

 

5. O aké autá majú v súčasnosti Slováci najväčší záujem?

Sme národ, ktorý je orientovaný na cenu vozidla. Najviac sa predávajú vozidlá do 10 000 eur. Tu nie sú nejako vyšpecifikované značky, keďže veľa ľudí sa ani nevyzná do tejto problematiky. Ak ide o autá nad 10 000 eur, tu sú už ľudia viac informovaní, nakoľko ide o veľkú investíciu. Sú tu obľúbené nemecké značky Škoda, Volkswagen, Seat a potom vozidlá ako BMW, Audi, Mercedes.

Vypočujte si celý rozhovor s Petrom Kuruzcom, majiteľom autobazáru Auto PDK

Rozhovor: Peter Kurucz z Auto PDK

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA