Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Sedan Renault Megane GranCoupe je späť

Renault vrátil na trh model Megane s prevedením GrandCoupe. Nie, nebude to žiadne nové elektrické auto, ale klasický a poctivý sedan s veľkým vnútorným a veľkým batožinovým priestorom. Je to úplne vynikajúci krok vo svetle prípravy elektrickej nadvlády sveta. Renault model prináša s dvojicou výbav a jedným motorom.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
13.06.2024
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Renault

Sedan Renault Megane...

Auto-moto zaujímavosti

Pozrime sa ale najskôr na to, aký vlastne Renault Megane GrandCoupe je. Je to sedan postavený zo štvrtej generácie úspešného modelu a má dĺžku má 4 632 mm. O interiérových priestoroch hovorí aj rázvor osí kolies dosahujúci až 2 711 mm. Auto je široké 1 814 mm a vysoké 1 443 mm. GrandCoupe sa volá kvôli tomu, že línia strechy by mohla kupé reálne aj pripomínať. Je to však klasický sedan s trojpriestorovým usporiadaním a to znamená potenciál menšieho otvoru na nakladanie do batožinového priestoru.

Samotný batožinový priestor má 550 litrov a objem palivovej nádrže sa dostal na 50 litrov. Ešte dôležitejšie je, že pred sedadlami je v štandardnom usporiadaní až 216 mm priestoru na kolená pasažierov. Výška nad sedákmi vzadu je 844 mm, takže každý s výškou do 180 cm bude úplne v pohode cestovať aj na dlhšie trasy.

Sedan Renault Megane GranCoupe je späťZdroj: Renault

Motor/prevodovky

Renault Megane už videl asi každý, ale prevedenia, ktoré sa dostanú aktuálne na trh budú mať štandardne aspoň 16-palcové disky a LED denné svetlomety. Lenže poďme pozrieť na to, čo ich bude poháňať. Bude to motor s objemom 1332 cm³, ktorý má 4 ventily na valec a teda 16 ventilov celkovo, keďže má valce 4. Aj vďaka priamemu vstrekovaniu dosahuje výkon 103 kW (140 k) a krútiaci moment 240 Nm. Na výber bude z dvoch prevodoviek. Manuálna šesťstupňová zvládne zrýchlenie na stovku za 9,6 sekundy a v kombinovanom cykle vie jazdiť s priemerom 5,9 a 6,1 litra benzínu na 100 km. Emisie sú pritom 133 až 138 g CO2 na kilometer. Automatická prevodovka s dvomi spojkami a siedmimi prevodovými stupňami zvládne šprint na stovku za 9,8 sekundy a spotreba je 6,0 až 6,1 litra. Emisie sa dostávajú na 135 až 139 g CO2 na kilometer. Maximálna rýchlosť oboch prevedení bude rovnakých 205 km/h a rozdielom bude jedine použitie iných diskov, keďže prevedenie TCe 140 EDC nemôže byť s 16 palcovými diskami základnej výbavy.

Výbava Evolution

To znamená, že výbavy budú minimálne dve. Pri dvojke to však aj končí. Základom bude Evolution, ktorá bude so základným manuálnym systémom riadenia stáť 18 200 €. Už v tejto výbave bude multimediálny systém Easy link so 7-palcovým dotykovým displejom a rovnakú uhlopriečku bude mať aj prístrojový štít. Zo zaujímavých prvkov základnej výbavy bude v ponuke aj dvojzónová automatická klimatizácia, zadná parkovacia kamera a zadné parkovacie senzory, či elektrické ovládanie predných aj zadných okien.

Výbava Techno

Krokom vyššie bude výbava Techno. Bude mať už štandardne lepšie prvky a práve Techno môžete mať aj s automatickou prevodovkou. S manuálom bude stáť 19 900 € a automat bude za príplatok ďalších 2 000 €. Výbava sa rozšíri o predné LED svetlomety Pure Vision, ale aj o vonkajšie spätné zrkadlá elektricky nastaviteľné, vyhrievané a dokonca aj sklopné. Pribudnú parkovacie senzory vpredu a systém Multi Sense so 4 nastaveniami režimu vozidla. Štandardne bude elektrochromatické spätne zrkadlo, zadná lakťová opierka, ambientné osvetlenie interiéru, či zliatinové disky s priemerom 17 palcov.

Sedan Renault Megane GranCoupe je späťZdroj: Renault

Príplatky

Pre výbavu Techno Renault ponúkne dva balíky výbavy. Jeden sa bude volať Pack Driving, bude obsahovať adaptívny tempomat a automatické prepínanie diaľkových svetiel. Bude za 480 €. Za ďalších 800 € môžete mať Pack Comfort, ktorý prinesie úplne digitálny prístrojový štít s uhlopriečkou 10 palcov a replikáciou navigačného systému. Prinesie aj systém Easy Park Assist a stredový displej s uhlopriečkou 9,3 palca.

Výbava Techno prinesie aj možnosť preplatenia za panoramatické presklené strešné okno, ktoré bude stáť 1 000 €. Za ďalších 400 € môžete mať zase elektrické otváranie kufra. To by bolo zo špecifických príplatkov pre túto verziu takmer všetko, ale ešte stále môžete siahnuť po 18-palcových zliatinových diskoch za 600 €.

Ak by ste si chceli zušľachtiť klasickú verziu Evolution, tak môžete mať za 400 € základné 16-palcové zliatinové disky, alebo za 150 € zatmavené zadné okna, prípadne za 200 € vonkajšie elektricky sklopné zrkadlá a za 600 € predné svetlomety LED Pure Vision.

Sedan Renault Megane GranCoupe je späťZdroj: Renault

Spoločnými príplatkami môže byť 200 € za rezervné koleso, alebo metalíza za 700 €, prípadne červená farba Intense za 900 €. Aj ak Megane GrandCoupe vybavíte všetkým, čo v cenníku nájdete, tak bude stále relatívne lacným autom s lepším odhlučnením v zadnej časti ako majú napríklad karosérie kombi.

A k tomu budete mať auto, ak si ho zvolíte, ktoré je pekné a dá sa povedať, že aj jedinečné. Má totiž stále viac utláčanú karosériu, ktorú v triede už prezentuje málokto. Teda aspoň na našom trhu. Veď si predstavte, ako dobre by vyzeral sedan z Oplu Astra. Citroën toto spravil, ale vizuál C4 X je trochu subjektívne hodnotený. Ale platí to isté, ak sa vám toto auto páči, tak rozhodne nespravíte jeho kúpou chybu, ale tiež tu nemusí byť večne, lebo Emisné normy si občas výberu daň v podobe niektorého z vozidiel. Niektoré autá jednoducho svoju púť skončia. Bola by škoda, keby sa Megane GrandCoupe, s karosériou sedan, znova vytratil.

Sedan Renault Megane GranCoupe je späťZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Mercedes-Benz GLB 220d - Kvalita zaznamenala nečakaný skok vpredMercedes GLB len nedávno prešiel modernizáciou, pri ktorej sa zásadne až tak veľa...12. Jún, 2024
02Nové BMW radu 1 bude iba s automatom a stratí “i” pre benzínové modelyŽijeme vo zvláštnej dobe. Sme na prelome toho, čo by sa mohlo zdať ako elektrická...5. Jún, 2024
03Na Renault Symbioz všetci čakali, ale nikto nečakal takéto menoAutomobilka Renault predstavila nový model, ktorý je postavený na platforme CMF-B. Tú...3. Máj, 2024